Selen

Selen jest niezbędnym składnikiem organizmu i występuje we wszystkich komórkach. Najwięcej zawierają go: wątroba, nerki, trzustka.

Miedź

Miedź jest konieczna do prawidłowego rozwoju i utrzymania w zdrowiu organizmu. Miedź jest pierwiastkiem śladowym występującym w całym organizmie ponad połowa miedzi znajduje się w mięśniach i kośćcu.

Mangan

Mangan bierze udział w budowie enzymów metabolizujących glukozę i kwasy tłuszczowe, jest elementem strukturalnym kości i skóry.

Jod

Jod jest jednym z podstawowych pierwiastków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wchodzi w skład hormonów wydzielanych przez gruczoł tarczowy, które biorą udział w regulowaniu podstawowych funkcji życiowych: kontrolują temperaturę, układ nerwowy, mięśniowy, podział komórek.

Fluor

Fluor jest mikroelementem biorącym udział w aktywacji i zahamowaniu działania niektórych enzymów. Jest obecny we wszystkich tkankach organizmu.

Cynk

Cynk niezbędny jest dla prawidłowego rozwoju organizmu, jak i zachowania zdrowia. Niedobór cynku może być przyczyną ślepoty nocnej, opóźnionego gojenia się ran, zaburzeń smaku i węchu, zmniejszonej odporności na zakażenia, zaburzeń w rozwoju narządów płciowych.

Chrom

Chrom  w ustroju spełnia rolę w przemianie cukrów, jego obecność jest również konieczna do prawidłowego metabolizmu białek i tłuszczów. Niedobór chromu mogą się objawiać zaburzeniami neurologicznymi i nieprawidłowymi przemianami biochemicznymi cukrów.