test pappa
Nowy
Artykuł

Test Pappa – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Testy krwi, badania na fotelu, USG genetyczne – okres ciąży obfituje w różnego rodzaju formy diagnostyki, w których można się zwyczajnie trochę… pogubić. Nic dziwnego zatem, że gdy pada propozycja wykonania testu Pappa, wiele przyszłych mam nie do końca orientuje się, o co chodzi. Wyjaśniamy wszystko, odpowiadając na najczęściej padające pytania.
inseminacja
Nowy
Artykuł

Rozważasz inseminację? Poznaj jej skuteczność, procedury i wskazania.

Z pojęciem „inseminacja” prędzej czy później spotyka się każda para, której wielomiesięczne starania o dziecka nie przynoszą rezultatów. Być może tę właśnie metodę wspomagania rozrodu rozważacie i wy – jeśli tak, dowiedz się, jak ona wygląda, ile kosztuje, komu jest szczególnie zalecana i jakie są szanse, że zakończy się upragnioną ciążą.
Masowanie brzucha w ciąży

Masowanie brzucha w ciąży – wolno czy nie wolno?

Wraz z pojawieniem się ciążowego brzuszka, u niemal każdej przyszłej mamy powstaje potrzeba dotykania go, głaskania i masowania. Na widok tych czułości wiele osób z otoczenia ciężarnej podnosi alarm pt. „tak nie wolno, możesz poronić!”. Czy to prawda?
czy w ciąży można nosić stringi

10 ubraniowych dylematów przyszłej mamy: czy w ciąży można…?

Ciąża to czas wielu pytań i wątpliwości. Niektóre z nich są bardzo poważne, inne dotyczą lżejszych, przyziemnych spraw związanych z odmiennym stanem. Do tych ostatnich należą kwestie związane z ubiorem. Niemal każda mama zadaje sobie pytanie o to, czy może nosić szpilki, pasek do spodni albo rajstopy. Dzisiaj rozwiejemy wasze wątpliwości. Czy w ciąży można…?

Przegląd najważniejszych momentów ciąży

Przegląd najważniejszych momentów ciąży

Od dwóch niewidocznych gołym okiem komórek do idealnego człowieka, a to tylko w 9 miesięcy – rozwój dziecka w okresie ciąży nigdy nie przestaje zachwycać. Na szczęście żyjemy w czasach, w których o kolejnych etapach tego wyjątkowego zjawiska wiemy już całkiem sporo. Które momenty można uznać za najważniejsze?

komórki macierzyste ile to kosztuje

Komórki macierzyste, czy warto je zdeponować przy porodzie?

„Komórki macierzyste”, „krew pępowinowa”, „pomoc w przypadku białaczki” – z takimi hasłami spotkała się niemal każda przyszła mama. W poczekalniach gabinetów ginekologicznych jest mnóstwo ulotek reklamujących ofertę zatrzymania krwi pępowinowej, ale broszurki te nie odpowiadają na wszystkie pytania. Zrobimy to zatem my.

Strony