upadki i uderzenia dziecko
Nowy
Artykuł

Twoje dziecko uderzyło się głową w stolik? Spadło z kanapy i ma guza na czole? Dowiedz się, kiedy powinnaś skontaktować się z lekarzem!

Uchronienie dziecka przed każdym upadkiem czy uderzeniem nie jest możliwe. Czasem najbardziej troskliwi rodzie popełniają błąd, innym razem duży siniak powstaje w trakcie zabawy. W większości przypadków te drobne urazy nie przekładają się na zdrowie malucha – stąd powiedzenie, że dzieci są „z gumy”. Czasem jednak jest inaczej i niezwłoczna jest błyskawiczna pomoc. Dowiedz się, kiedy powinnaś dzwonić po pogotowie albo jak najprędzej zawieźć malca do szpitala.
polidypsja co to jest

Polidypsja u dziecka, czy gdy malec ciągle chce… pić.

Nadmierna potrzeba picia u dziecka rzadko budzi niepokój u rodziców. Nie wiemy, że czasami jest objawem zwanym polidypsją i może świadczyć o rozwijających się u dziecka chorobach. Kiedy możemy mówić o nadmiernym pragnieniu i z jakimi chorobami może wiązać się to, że dziecko ciągle prosi: „Daj pić!”?
lakowanie zębów u dzieci

Lakowanie zębów u dzieci - wszystko, co musisz wiedzieć

Rośnie świadomość w zakresie zapobiegania próchnicy u dzieci. Coraz więcej rodziców dba, aby dzieci regularnie myły zęby i co pół roku zabiera je do dentysty. Niestety, mimo tych zabiegów aż co trzeci polski przedszkolak ma dziury w zębach. Występowanie próchnicy u dzieci w wieku szkolnym sięga blisko 90%. Te statystyki uległyby znacznej poprawie, gdyby dzieci miały lakowane ząbki.

wady postawy u dzieci

90% polskich dzieci ma wady postawy! A twoje dziecko jaką ma wadę postawy?

Aż 90% polskich dzieci w wieku szkolnym ma wady postawy! Nie jest to tylko problem natury estetycznej. Wady postawy negatywnie wpływają na aktywność oraz sposób, w jaki dziecko oddycha. A to skutkuje bólami kręgosłupa oraz szybkim męczeniem się. Czy wiesz jak zapobiegać wadom postawy? Czy wiesz co robić, gdy podejrzewasz, że postawa dziecka nie jest prawidłowa?

 10 zasad dla ochrony dziecka przed smogiem

10 zasad dla ochrony dziecka przed smogiem

Dzięki medialnym doniesieniom niemal wszyscy zdajemy sobie już sprawę z ogromnego poziomu zanieczyszczenia powietrza w Polsce, czego efektem jest wszechobecny smog… i martwimy się o najmłodszych. Dlaczego to właśnie dla nich smog jest tak niebezpieczny i co możemy zrobić, by chronić swoich bliskich?

dobry pediatra

5 ważnych cech dobrego pediatry, sprawdź

Znalezienie dobrego pediatry nie jest łatwym zadaniem, ale staje się mniej trudne, gdy wiemy… kogo szukać. Jeśli wciąż masz wątpliwości, czy wybrałaś odpowiedniego specjalistę dla swojego dziecka, to przeczytaj poniższy tekst. Dowiesz się z niego, jakie cechy powinien mieć profesjonalny pediatra i od jakich lekarzy lepiej trzymać się… z daleka.

dwukolorowe oczy u dziecka

Heterochromia – dwukolorowe oczy u dziecka

Często mówimy o swoich dzieciach, że są „wyjątkowe”. W niektórych przypadkach (szacuje się, że u 1% ludzi) ta wyjątkowość jest bardziej dosłowna i widoczna na pierwszy rzut oka… na oko. Heterochromia dotyczy bowiem właśnie oczu i mówimy o niej, gdy tęczówki mają różny kolor.

Strony