nosek noworodka jak go oczyścić

Nosek noworodka – jak go oczyścić? Które wydzieliny są niepokojące?

O ile u dorosłego czy starszego dziecka katar jest po prostu drobną dolegliwością, o tyle już o noworodka lub niemowlęcia oznacza poważne kłopoty. Tak malutkie dzieci nie potrafią jeszcze oddychać przez usta. Gdy więc nosek nie jest drożny, dziecko jest marudne, płaczliwe, nie może swobodnie jeść i spokojnie spać. Jak oczyszczać nosek noworodka i jak rozróżnić poszczególne wydzieliny z nosa pod kątem ich przyczyn?

młody tata i noworodek

10 rad dla taty jak nawiązać więź z niemowlakiem

Wraz z powiększającym się brzuszkiem, między mamą a dzieckiem nawiązuje się coraz mocniejsza więź. Świeżo upieczony tata jest w nieco trudniejszej sytuacji i ma problemy z poczuciem bycia ojcem. Dajemy wam 10 przydatnych porad –  jak nawiązać więź z niemowlakiem

ile noworodek śpi w dzień

Gdzie i ile noworodek powinien spać w dzień?

„Noworodek to tylko śpi, je, śpi, je” – tak brzmi potoczna opinia na temat aktywności małego człowieka. Tylko skoro tak jest, to dlaczego tak wiele mam twierdzi… zupełnie inaczej? Wyjaśniamy, ile tak naprawdę śpi noworodek, gdzie właściwie powinien to robić i czy taki malec odróżnia w ogóle dzień od nocy.

jak postępować z noworodkiem

Jak postępować z noworodkiem

„Szkoda, że do noworodka nie dostaje się instrukcji obsługi!” – pomyślała niejedna z nas. Mówisz i masz – oto, jak trzymać, kąpać, nosić i kłaść i usypiać noworodka, który wydaje się być kruchy jak porcelana.

Strony