upadki i uderzenia dziecko

Twoje dziecko uderzyło się głową w stolik? Spadło z kanapy i ma guza na czole? Dowiedz się, kiedy powinnaś skontaktować się z lekarzem!

Uchronienie dziecka przed każdym upadkiem czy uderzeniem nie jest możliwe. Czasem najbardziej troskliwi rodzie popełniają błąd, innym razem duży siniak powstaje w trakcie zabawy. W większości przypadków te drobne urazy nie przekładają się na zdrowie malucha – stąd powiedzenie, że dzieci są „z gumy”. Czasem jednak jest inaczej i niezwłoczna jest błyskawiczna pomoc. Dowiedz się, kiedy powinnaś dzwonić po pogotowie albo jak najprędzej zawieźć malca do szpitala.
jak nie usypiać malucha

7 metod usypiania dzieci, o których powinnaś zapomnieć (na zawsze)

Prawie każdy rodzic wie, że uśpienie niemowlaka wymaga czasem olbrzymiej cierpliwości. Nierzadko w trakcie tej czynności zadajemy sobie pytanie: „czy naprawdę nie można inaczej?!” i słuchamy porad innych, sięgamy po słynne poradniki, albo zaczynamy stosować regularnie to, co zadziałało… przypadkiem. Cóż, nie zawsze jest to dobre. Oto 7 metod usypiania dziecka, które powinniście porzucić i nigdy więcej do nich nie wracać.
jak sobie radzić z ukąszeniami komarów

„Mamo, swędzi!” – jak radzić sobie z ukąszeniami komarów? Żele, kemy i domowe sposoby.

Nawet nam, dorosłym, trudno powstrzymać się od przynoszącego ulgę drapania miejsca po ugryzieniu komara – ostatecznie jednak potrafimy przekonać się, że takie działanie tylko pogorszy sprawę. Przekonać do tego samego dziecko jest o wiele trudniejszym wyzwaniem. Dlatego, gdy słyszymy: „mamoooo, swędzi!”, lepiej sięgnąć po pomoc – w postaci domowych specyfików albo specjalistycznych maści i kremów.
zadławienia u dzieci

Zadławienia u dzieci – 9 najczęstszych przyczyn

Najczęściej kończy się na chwili strachu, solidnym kaszlu i drżących z przejęcia rękach mamy. Jednak w niektórych przypadkach jego konsekwencją są nawet niedotlenienie mózgu i niepełnosprawność, albo nawet i śmierć dziecka. Zadławienie – w jakich okolicznościach najczęściej do niego dochodzi i jakimi przedmiotami zazwyczaj krztuszą się małe dzieci? A przede wszystkim – jak ratować pociechę?
jak usypiać dziecko

Ucieka, wygina się, przewraca i wspina – jak usypiać roczne dziecko?

„Wcześniej zasypiała tak pięknie, ale odkąd chodzi, nie sposób jej położyć…” – tak zaczyna się wiele internetowych historii, które kończą się zwykle pytaniem: „co robić?”. Pochylmy się nad tematem. Jak usypiać brzdąca, który uznaje, że jest to świetna zabawa? Który ucieka, wygina się i wspina? Czy ten etap oznacza dla was koniec spokojnych wieczorów?

Strony