Wirus RSV u dzieci - jak leczyć?

Wirus RSV u dzieci - jak leczyć?

Artykuł Partnera Każdy rodzic wie, że dzieci przyciągają zarazki jak magnesy. Szczególnie te chodzące do żłobka i przedszkola. Według statystyk przeciętne dziecko przechodzi od 6 do 8 przeziębień rocznie. Podczas gdy większość typowych przeziębień będzie miała łagodny przebieg i nie będzie zbyt dokuczliwa, to istnieje wirus, którego nie można bagatelizować – RSV.
gastroskopia u dzieci

Gastroskopia u dziecka – wskazania i przebieg

Informację o konieczności wykonania gastroskopii z niepokojem przyjmuje większość dorosłych – wszak penetracja przełyku i żołądka solidną rurką nie należy do przyjemności. Nic zatem dziwnego, że kiedy gastroskopię należy przeprowadzić u dziecka, rodzice wpadają w popłoch. W jaki sposób odbywa się takie badanie u najmłodszych? I jakie są właściwie wskazania do jego przeprowadzenia?
zespół pandas

Zespół Pandas – co to jest?

O paciorkowcach słyszała niemal każda z nas – wiemy, że odpowiedzialne są między innymi za przypadki zapalenia ucha czy gardła. Czy jednak mogą wywoływać u dziecka stany, które przypominają… opętanie? Jak się okazuje – pośrednio tak. Wówczas mówimy o zespole Pandas.

Strony