zespół pandas
Nowy
Artykuł

Zespół Pandas – co to jest?

O paciorkowcach słyszała niemal każda z nas – wiemy, że odpowiedzialne są między innymi za przypadki zapalenia ucha czy gardła. Czy jednak mogą wywoływać u dziecka stany, które przypominają… opętanie? Jak się okazuje – pośrednio tak. Wówczas mówimy o zespole Pandas.
malowanie twarzy u dzieci

Malowanie twarzy – uważaj, aby nie zaszkodzić dziecku!

Malowanie twarzy już dawno przestało kojarzyć się tylko z animatorami dla dzieci – obecnie farby czy specjalne kredki ma w domu już wielu rodziców kilkulatków. Nie zawsze jednak są to produkty bezpieczne dla naszych pociech – dlatego dzisiaj wyjaśnimy, czym kierować się przy zakupie i na co jeszcze zwracać uwagę.
uczulenie na twarzy

Uczulenie na twarzy – o czym może świadczyć?

Objawy uczulenia na twarzy zależą od alergenu, który wywołał reakcję. Może być nim krem, kontakt skóry z detergentem, a także pożywienie czy sierść. Powodów jest tak wiele, jak wiele jest objawów. Zmiany mogą swędzieć, a niekiedy powodować ból i pieczenie. Mogą mieć charakter miejscowych wyprysków lub rozlanych plam.
co to jest purple crying

„Purple crying” – czym jest, jak na to reagować?

„Czy to kolki?”, „Czy jestem złą mamą, skoro nie potrafię go uspokoić?” i w końcu „Boże, a może jemu dolega coś poważnego?”. Rodzice, których niemowlę codziennie zanosi się głośnym płaczem, często mają podobne wątpliwości i obawy. Bo co może mu być, skoro jest nakarmione, przewinięte i otoczone miłością? Otóż może chodzić o „purple crying”.
przedszkolak i problemy z zębami

Przedszkolak i… problemy z zębami

Według statystyk, blisko 80% przedszkolaków cierpi na próchnicę. U jednej trzeciej z tych dzieci zniszczenia są tak duże, że wymagają usunięcia co najmniej kilku ząbków. Chociaż wielu rodziców pociesza się, że to „na szczęście tylko mleczaki”, konsekwencje zdrowotne próchnicy i fatalnego stanu jamy ustnej mogą być bardzo poważne. Z jakimi problemami mamy do czynienia najczęściej i jak im zapobiegać?

Strony