Jak zaplanować płeć dziecka

Ludzie od wieków chcieli mieć wpływ na płeć poczętego dziecka. Jest kilka sposobów, które mogą zwiększyć możliwość poczęcia dziecka określonej płci.

jak zaplanować płeć dziecka

Ludzie od wieków chcieli mieć wpływ na płeć poczętego dziecka. Niestety mimo wysiłków naukowców i szamanów nie udało się jak dotąd opracować 100% metody planowania płci dziecka. Jest jednak kilka sposobów, które mogą zwiększyć możliwość poczęcia dziecka określonej płci.

Planowanie płci dziecka - trochę teorii - jak zajść w ciążę

Owulacja - aby kobieta mogła zajść w ciążę musi mieć miejsce owulacja, oczywiście do poczęcia niezbędny jest tez mężczyzna a raczej plemnik, ale o tym dalej. Owulacja, czyli uwolnienie komórki jajowej występuje raz w miesiącu ok. 14 dni przed kolejną miesiączką. Jeśli chcesz określić dzień owulacji, musisz codziennie o tej samej porze mierzyć temperaturę, przed samym jajeczkowaniem temperatura obniża się, a po nieznacznie wzrasta. Drugą pewniejszą metoda określenia terminu owulacji są testy owulacyjne, które możesz kupić w aptece. Uwolniona komórka jajowa zawiera zawsze żeński chromosom X.

Plemniki - mężczyzna teoretycznie jest zawsze gotowy do poczęcia dziecka, bo plemniki są produkowane na bieżąco. Od tego, jaki chromosom będzie zawierał plemnik zwycięzca, zależeć będzie płeć dziecka. Plemniki z żeńskim chromosomem X, są większe, wolniejsze i bardziej wytrzymałe niż te zawierające męski chromosom Y.

Poczęcie - uwolniona w dniu owulacji komórka jajowa trafia do jajowodu i przez ok. 24 godziny czeka na zapłodnienie. Kiedy z komórka jajowa połączy się plemnikiem zawierającym chromosom X będziecie mieć córeczkę a jeśli z chromosomem Y to synka.

Jak zaplanować płeć dziecka - metody naturalne

Pamiętajcie, że żadna z metod planowania płci dziecka nie daje 100% pewności, a jedynie zwiększa szansę na poczęcie dziecka określonej płci.

Metoda doktora Franciszka Benendo - metoda owulacyjna

  • sprawdza się u kobiet, które mają regularne cykle, ponieważ dla powodzenia tej metody niezbędne jest dokładne określenie dnia owulacji
  • opiera się o żywotność plemników. Plemniki z chromosomem X - tzw. żeńskie, są wolniejsze i dłużej żyją w niesprzyjającym środowisku, natomiast plemniki z chromosomem Y - tzw. męskie są szybsze, ale za to mniej wytrzymałe.

Jak zaplanować chłopca. Jeśli chcecie mieć synka powinniście współżyć tuż przed lub zaraz po owulacji - bo jest szansa że plemnik zawierający męski chromosom Y dotrze do komórki jajowej jako pierwszy

Jak zaplanować dziewczynkę. Jeśli chcecie mieć córkę powinniście współżyć na 1-2 dni prze owulacją, daje to szansę ze słabe męskie plemniki wyginą pozostawiając na placu boju jedynie plemniki z chromosomem X

Metoda prof. Josepha Stolkowskiego - metoda dietetyczna

Naukowiec ten uważa, że dieta ma wpływ na płeć dziecka. Aby metoda okazała się skuteczna należy rozpocząć ją na pól roku przed poczęciem dziecka.

Jak zaplanować dziewczynkę. Jeśli pragniecie mieć dziewczynkę to dieta przyszłej mamy powinna być bogata w produkty zawierające wapń i magnez - Mleko i przetwory mleczne (oprócz słonych serów), jogurty, jaja, ryż, potrawy mączne, gruboziarniste kasze, figi, migdały, niesolone orzechy, marchew, fasolę, cebulę, paprykę, słodycze, zwłaszcza czekoladę i miód, wodę niskosodową. Unikaj potraw słonych.

Jak zaplanować chłopca. Jeśli chcecie zostać rodzicami chłopca, to dieta przyszłej mamy powinna być bogata w produkty zawierające potas i sód. Potrawy słone, mięso, solone wędliny, ryby, ryż, makaron, białe pieczywo, sucharki, pomidory i ziemniaki, banany, daktyle, pestki słonecznika, oleje, margarynę. Unikaj mleka, ciast i ciastek zawierających mleko, skorupiaków, chleba pełnoziarnistego, czekolady i orzechów.

Metoda doktora Patricka Schouna - metoda selwas

Metoda ta opiera się stwierdzeniu, ze komórka jajowa może być naładowana dodatnio lub ujemnie i w zależności od tego przyciąga albo męskie albo żeńskie plemniki. Naukowcy ustalili, że kiedy jajo naładowane jest ujemnie, przyciąga plemniki męskie, a kiedy dodatnio plemniki żeńskie.

Po 14 latach badań naukowych, ponad 10 000 zbadanych ciąż i przy użyciu najnowszych programów komputerowych, naukowcy stworzyli dokładną formułę definiującą zmienne cykle polaryzacji u kobiety.

Wykonując indywidualną analizę laboratoryjną danych matki opracowuje się kalendarz cyklów polaryzacji. Kalendarz ten określa, które dni predysponują do poczęcia dziewczynki a które chłopca. Metoda ta jest droga i na razie w naszym kraju trudno dostępna.

Autor
redakcja oseseka

Zaakceptowano przez eksperta

Konsultacja merytoryczna lek. med. Katarzyna Lewicka
specjalista II stopnia w zakresie ginekologii i położnictwa, ginekolog dziecięcy, ultrasonografista

fot.
Fotolia