różnica wieku między dziećmi
Nowy
Artykuł

Zastanawiasz się, jaka różnica wieku między dziećmi jest najlepsza? Mamy odpowiedź!

Patrzysz na swoje dziecko i zastanawiasz się, kiedy będzie dobry czas na jego rodzeństwo? Te rozterki przeżywa wielu rodziców. Rozważamy wszystkie „za” i wszystkie „przeciw”, analizujemy, myślimy… czas to uporządkować! Przeczytaj o wadach i zaletach obu „rozwiązań”, a potem zastanów się, które z nich są dla ciebie najbardziej istotne. Dlaczego w taki sposób? Otóż dlatego, że jedyna odpowiedź na pytanie: „jaka różnica wieku między dziećmi jest najlepsza?” brzmi: „taka, która wam pasuje”.
drugi rok życia dziecka kwartał 3
Nowy
Artykuł

Drugi rok życia dziecka: 19, 20 i 21 pierwszy miesiąc

Czy wiesz, że twojemu dziecku bliżej już do dwulatka niż do roczniaka? To szokujące tempo, prawda? Brzdąc rośnie i rozwija się każdego dnia, ciągle nabywając nowych umiejętności. Jesteś ciekawa, czego nauczy się między dziewiętnastym a dwudziestym pierwszym miesiącem życia i na jakie trudności powinnaś się nastawić? Odpowiedź – poniżej!
jak rozmawiać z dzieckiem o pieniądzach

Pieniądze – jak rozmawiać o nich z dzieckiem? Jak wytłumaczyć, że nie można brać pieniędzy „ze ściany” i kiedy czas na kieszonkowe?

Dziecięce pytania odnośnie pieniędzy zdradzają, jak abstrakcyjna jest to dla nich rzecz. „Patrz, mam dużo pieniędzy, czy kupię za to klocki?” – pyta czterolatek, pokazując dziesięć jednogroszówek. „Czy możesz wziąć więcej pieniędzy z tej ściany i kupić mi lalkę?” – pyta pięciolatka, myśląc oczywiście o bankomacie. Jak rozmawiać z dziećmi o pieniądzach, dopasowując informacje do ich wieku? I kiedy nadchodzi odpowiedni czas na regularne kieszonkowe?
drugi rok życia dziecka

Drugi rok życia dziecka: 16, 17 i 18 miesiąc

„Żywe srebro”, „wszędzie go pełno” oraz oczywiście: „nie sposób za nim nadążyć” – tak mówi się o dzieciach w drugim kwartale drugiego roku życia. Twoje dziecko zapewne sprawnie chodzi, jest ciekawe absolutnie wszystkiego i… no właśnie, jakich jeszcze nowości możesz spodziewać się między na tym etapie rozwoju?
rozwój dziecka

Drugi rok życia dziecka: 13, 14 i 15 miesiąc

Twoje dziecko skończyło pierwszy rok życia i oficjalnie przestało być niemowlakiem. Jego rozwój już nigdy nie będzie przebiegał tak szybko, jak w pierwszych miesiącach życia, ale i tak będzie działo się naprawdę sporo! Dowiedz się, jakie umiejętności powinna mieć już twoja pociecha po pierwszym kwartale życia i na co tak właściwie powinnaś się przygotować.
wczesne wspomaganie rozwoju

Wczesne wspomaganie rozwoju – co to jest, na co pomaga, kiedy zacząć, gdzie załatwić?

Często zdarza się, że rodzice są zaniepokojeni tym, jak rozwija się ich dziecko. Niektóre maluchy mają problem ze sprawnością fizyczną, inne zdają się nie dosłyszeć, jeszcze inne nie mówią ani słówka, podczas gdy ich rówieśnicy zaczynają budować pełne zdania. Jeśli i ty jesteś w gronie mam, które czują, że coś jest nie tak, nie słuchaj uspakajających słów otoczenia, tylko zacznij działać. Być może twoje dziecko potrzebuje małej pomocy, czyli wczesnego wspomagania rozwoju.

Strony