Rzeżucha po 10 miesiącu
Rzeżucha słynie przede wszystkim z tego, że doskonale pomaga w przezwyciężeniu wiosennego wyczerpania. Usuwa z organizmu nagromadzone w ciągu zimy toksyny.
Rzeżucha słynie przede wszystkim z tego, że doskonale pomaga w przezwyciężeniu wiosennego wyczerpania. Usuwa z organizmu nagromadzone w ciągu zimy toksyny.
Miód wytwarzany przez pszczoły i inne owady, poprzez przetwarzanie nektaru kwiatowego lub innych słodkich soków roślinnych. Pszczoły gromadzą go w plastrze, gdzie ulega dojrzewaniu.
Pieprz swój ostry smak pieprz zawdzięcza piperynie - substancji zawartej w wierzchniej warstwie owocu.
Roślina pochodzi z południowo-wschodniej części rejonu basenu Morza Śródziemnego i południowej Azji. Obecnie majeranek uprawiany jest we wszystkich krajach świata o ciepłym i umiarkowanym klimacie.
Jest to roślina dwuletnia, dorastającą do około 80 cm wysokości. Jej nasiona w kształcie sierpa to jedna z najstarszych przypraw kuchennych, znana już w starożytnym Egipcie.
Uprawa muszkatałowca nie należy do najprostszych. Wiecznie zielone, ozdobne drzewo, które dochodzi do 18 m wysokości.
Estragon pochodzi ze środkowej Azji, prawdopodobnie z Syberii. W Średniowieczu rośliny tej używano do odstraszania różnych bestii i potworów.
Cynamon to prawdopodobnie najstarsza przyprawa świata. Roślina ta pochodzi z Chin i już 2700 lat p.n.e. znalazła się wzmianka o niej w chińskiej księdze zielarskiej.
Bazylia jest rośliną roczną z rodziny wargowych. Znane są rozmaite gatunki bazylii. Służy jako przyprawa kuchenna, używana jest także do produkcji likieru oraz jako ozdoba.
Zwany też jest lebiodką lub dzikim majerankiem. Jest to bylina, występująca w Europie i Azji Zachodniej. Dzieli się na wiele gatunków różniących się zapachem.