Sponsorowany
Na czym polega zabieg kriolipolizy?
Zabieg kriolipolizy polega na przezskórnym wymrażaniu adipocytów, czyli komórek tłuszczowych, co skutkuje ich rozpadem. Urządzenie oddziałuje na głębokości ok. 2-3 cm, schładzając adipocyty do ok. 2-3℃. Na powierzchni skóry temperatura wynosi wtedy około -5 do -10℃. Następnie przemienione w emulsję komórki tłuszczowe są w naturalny sposób wydalane przez organizm. Zabieg ten pozwala w prosty sposób wysmuklić i wymodelować figurę poprzez pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej w miejscach, w których jest wyjątkowo uporczywa. Należy przy tym pamiętać, że nie jest to metoda walki z nadwagą. Zabieg zalecany jest przede wszystkim osobom o prawidłowej masie ciała – zaznacza specjalista kliniki Novoderm w Łodzi.
Jakie partie ciała można poddać zabiegowi kriolipolizy?
Zabieg kriolipolizy może być stosowany na wielu partiach ciała. Do najczęściej wybieranych należą:
- brzuch;
- uda (zarówno wewnętrzna, jak i zewnętrzna strona);
- ramiona;
- podbródek;
- podbrzusze;
- plecy;
- boczki;
- łydki;
- pośladki.
Panowie niekiedy wybierają zabieg kriolipolizy, aby uporać się z rzekomą ginekomastią, czyli nagromadzeniem tkanki tłuszczowej w obrębie klatki piersiowej.
Jak wygląda zabieg kriolipolizy?
Przed zabiegiem skóra jest starannie oczyszczana, a także zabezpieczana przed szkodliwym wpływem niskiej temperatury, np. za pomocą maty. Następnie do obszaru zabiegowego przykładana jest specjalna głowica, do której zasysane są tkanki. Wtedy też wymrażany jest nadmiar tłuszczu w wybranej okolicy. W ten sposób urządzenie dodatkowo przeprowadza również u pacjenta masaż próżniowy, który zdecydowanie ułatwia usuwanie tkanki tłuszczowej z organizmu oraz ujędrnia skórę. Cały zabieg trwa ok. 40-60 minut i przebiega w asyście czujników, które pozwalają zachować odpowiednie parametry, a tym samym bezpieczeństwo zabiegu.
Przygotowanie do kriolipolizy
Przygotowanie do zabiegu kriolipolizy nie jest szczególnie skomplikowane – uspokajają specjaliści z łódzkiej kliniki Novoderm. Istotne jest przede wszystkim spożywanie dużych ilości płynów, co najmniej 2 litrów dziennie. Jest nie ważne ze względu na potrzebę wzmożonej pracy wątroby, która ma za zadanie zmetabolizować rozbitą tkankę tłuszczową. Warto również zadbać o zdrową dietę, ubogą w tłuszcze i sól.
Efekty kriolipolizy
Głównym efektem kriolipolizy jest widoczne zmniejszenie obwodu wybranej części ciała. Możliwa jest redukcja nawet 25-40% grubości tkanki tłuszczowej. Co więcej, stosowane w procedurze urządzenie pozwala również na ujędrnienie i poprawę napięcia skóry. Ciało nie tylko staje się smuklejsze, lecz także nabiera przyjemnej elastyczności i zyskuje zdrowy koloryt. A wszystko to dzieje się stopniowo, w naturalny sposób, dzięki czemu nie musisz przechodzić uciążliwej rekonwalescencji. Rezultaty zabiegu są trwałe pod warunkiem zachowania odpowiedniej diety oraz regularnej aktywności fizycznej.
Czy zabieg kriolipolizy trzeba powtarzać?
Aby zabieg kriolipolizy przyniósł optymalne efekty, w razie potrzeby można go powtórzyć. Wiele zależy od indywidualnych cech pacjenta, ilości tkanki tłuszczowej, która ma zostać usunięta, a także miejsca zabiegowego – z pewnością znacznie łatwiej będzie usunąć drugi podbródek niż nadmiar tkanki z brzucha czy ud. Procedurą kriolipolizy można powtórzyć najwcześniej po ok. 45 dniach ze względu na naturalne tempo metabolizmu.
Przeciwwskazania do zabiegu kriolipolizy
Kriolipoliza to zabieg bezpieczny, jednak wyłącznie wtedy, gdy u pacjenta wykluczone zostały wszelkie przeciwwskazania. Należą do nich:
- okres ciąży i karmienia piersią;
- choroby nowotworowe;
- niektóre choroby skóry;
- stany zapalne i otwarte rany w miejscu zabiegowym;
- zaburzenia pracy nerek i wątroby;
- rozrusznik serca i Holter;
- epilepsja;
- zaawansowana cukrzyca;
- choroba Reynauda;
- niektóre choroby krwi;
- nadwrażliwość skóry na niską temperaturę.