Sposoby na poczęcie chłopca

Jak "pomóc" plemnikom w wypełnieniu misji - "chce mieć syna"?

sposoby na poczęcie syna

O płci przyszłego dziecka tak naprawdę decydują plemniki, których w jednej ejakulacji jest ok. 200 milionów. Jak pomóc im w wypełnieniu misji pt. „Synek”? O spermie przenoszącej genetyczny materiał Y, odpowiadający za męską płeć płodu, wiemy, że jest mniejsza, szybsza, ale też bardziej wrażliwa i nietrwała, niż „żeńska” sperma. Dlatego najważniejszy jest dla niej odpowiedni moment startu…

Metoda dr Shettlesa

Choć powstała w latach 60-tych, wciąż cieszy się niezmienną popularnością ze względu na swoją przejrzystą logikę. Ot, aby dać plemnikom obdarzonym chromosomem Y szansę zwycięstwa trzeba wypuścić je do wyścigu jak najbliżej terminu owulacji. Oznacza to współżycie seksualne od 24 godzin przed jajeczkowaniem do 12 godzin po. W pozostałym okresie cyklu należy zabezpieczać się prezerwatywą, co oczywiście zmniejsza znacząco generalne szanse zajścia w ciążę.  

Ponadto, dr. Shettles zaobserwował, że im bliżej plemniki znajdą się szyjki macicy, tym większa szansa na poczęcie syna. Stąd zalecenie aby kochać się w pozycjach ułatwiających głęboką penetrację, takich jak pozycja na pieska. Również kobiecy orgazm ułatwia spłodzenie chłopca, ponieważ zmniejsza on kwasowość pochwy, ułatwiając przeżycie wrażliwym na niskie pH plemnikom męskim.

Chłopaki lubią dobrze zjeść

Jeśli chodzi o zawartość talerza przyszłej mamy, to angielskie studia dowodzą, iż zwiększenie kaloryczności diety o 400 kcal dziennie sprzyja spłodzeniu syna. Warto przy tym wybierać treściwe pokarmy, takie jak banany, owsiankę czy rybę. Inny pomysł to rezygnacja z pokarmów kwaśnych na rzecz tych alkalicznych, bo takie środowisko pochwy jest korzystniejsze dla plemników z chromosomem „Y”. Zaleca się więc mnóstwo słonych pokarmów, czerwone mięso, jajka, groch, rodzynki, cukinię, fasolę, kukurydzę.

Mama marząca o synku nie powinna również dopuszczać do ataków głodu – ciągły dopływ składników odżywczych i utrzymanie poziomu glukozy we krwi wymaga ciągłego podjadania, zwłaszcza pokarmów bogatych w potas.

Ciekawostki dla tatusiów

Istnieje teoria jakoby plemniki z chromosomem „Y” były szczególnie wrażliwe na podwyższoną temperaturę. Stąd zaleca się przyszłym ojcom noszenie przewiewnych bokserek i unikanie podgrzewania okolicy jąder. Ponadto, niektóre badania sugerują, że jeśli mężczyzna wypije mocną kawę przed stosunkiem, szansa na spłodzenie chłopca również wzrasta. Wreszcie, ponoć „szybkie numerki”, w których mężczyzna dominuje a na romantykę nie ma miejsca, również mają faworyzować poczęcie męskiego potomka.

Autor
Agata Pavlinec
fot.
Fotolia