Dbaj o biust w ciąży. Jak dobrać stanik?

W okresie ciąży, biust przyszłej mamy staje się pełniejszy, czasem zmienia rozmiar nawet o dwa trzy numery. Skóra na biuście jest delikatna i łatwo się rozciąga, dlatego tak ważne jest by w czasie ciąży dbać o piersi.

jak dbać o biust w ciąży

W okresie ciąży, biust przyszłej mamy staje się pełniejszy, czasem zmienia rozmiar nawet o dwa trzy numery. Skóra na biuście jest delikatna i łatwo się rozciąga, dlatego tak ważne jest by w czasie ciąży dbać o piersi.

Jak zmienia się biust podczas ciąży?

Na początku ciąży, może doskwierać Ci tkliwość piersi. Wraz z nabieraniem pełniejszych kształtów biust staje się cięższy, na piersiach mogą uwidocznić się żyły powierzchniowe, mogą tez pojawić się rozstępy. Brodawka staje się ciemniejsza a wokół sutka bardziej widoczne są guzki Mondgomery'ego

Kup nowy biustonosz

Kup biustonosz nawet, jeśli Twoje piersi są małe i nie nosiłaś do tej pory staników. Na okres ciąży i karmienia powinnaś się z tą częścią garderoby przeprosić. Może się okazać, że w czasie ciąży rozmiar biustu zmieni Ci się kilkakrotnie. Dlatego powinnaś co jakiś czas dokonywać pomiarów i sprawdzać czy biustonosz dobrze leży i spełnia swoje zadanie - szczególnie, jeśli już przed ciążą Twój biust był duży. Źle dobrany stanik nie podtrzymuje biustu tak jak powinien a pod wpływem ciężaru powiększających się piersi tkanka włóknista rozciąga się, powodując ich obwiśnięcie.

Jak dobrać odpowieni stanik?

Aby dobrać odpowiedni biustonosz udaj się do sklepu z bielizną i przymierzaj aż trafisz na ten właściwy. Pamiętaj, aby przed zakupami na nowo się wymierzyć, bo twoje wymiary sprzed ciąży zapewne są już nieaktualne.

Jeśli stanik jest dobrze dobrany to:

  • ze stanika biust się „nie wylewa"
  • miseczka jest wypełniona piersią i nie odstaje
  • środek biustonosza- pomiędzy piersiami - przylega do klatki piersiowej,
  • fiszbiny obejmują całą dolną część biustu, nigdzie nie uwierają i nie wpijają się,
  • ramiączka są szerokie i nie wrzynają się,
  • pasek z zapięciem znajduje się pod łopatkami na lini biustu,

Stosuj odpowiednie kosmetyki

Od początku ciąży stosuj specjalnie przygotowane kosmetyki do pielęgnacji biustu dla kobiet ciężarnych dostępnych w aptece. Wspomogą w profilaktyce uniknięcia rozstępów i złagodzą swędzenie spowodowane rozciąganiem się skóry, które zwykle doskwiera w ostatnim trymestrze ciąży.

fot.
Fotolia