Sposoby na poczęcie dziewczynki

Jak ułatwić określonym plemnikom dotarcie do uwolnionego jajeczka i mieć córkę?

sposoby na poczęcie dziewczynki

Jedyną stuprocentową metodą aby zaplanować płeć dziecka jest genetyczna selekcja embrionów przy zapłodnieniu in vitro. Ale mniej lub bardziej skutecznych, darmowych pomysłów na zaplanowanie płci dziecka jest kilka. 

Najpopularniejsze metody planowania płci dziecka wiążą się z dniem owulacji i ułatwianiem określonym plemnikom dotarcia do uwolnionego jajeczka. Wiemy bowiem, że sperma niosąca ze sobą żeński ładunek genetyczny „X” podróżuje dość powoli, ale może przetrwać w organizmie kobiety znacznie dłużej niż „męskie” plemniki. Pierwsze zadanie to więc ustalić datę owulacji za pomocą obserwacji śluzu, temperatury, stanu szyjki lub aptecznych testów…

Jakie są sposoby na poczęcie dziewczynki? Odpowiednia pora i pozycja dla poczęcia dziewczynki

Metoda dr. Shettlesa obiecuje 75%-owy sukces poczęcia dziewczynki. Według jej założeń współżyć można od momentu zakończenia menstruacji do 2-4 dni przed owulacją. Wtedy robimy pauzę lub używamy zabezpieczenia pozwalając tym samym jedynie bardziej wytrwałym „damskim” plemnikom dotrzeć do dojrzałego jajeczka. Współżycie wznowić można 2 dni po owulacji.

Inna metoda poczęcia dziewczynki, zwana “O + 12” zaleca mężczyznom powstrzymywanie się przez dłuższy czas od ejakulacji,  po czym odbycie jednego stosunku na 12 godzin przed owulacją i zabezpieczanie się przez resztę cyklu. Niektóre źródła mówią o 90% skuteczność tej metody, ale trzeba dodać, że znacząco zmniejsza ona prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.

Zwiększymy swoje szanse na córkę, jeśli dodatkowo utrudnimy plemnikom z chromosomem Y wniknięcie w głąb pochwy – tutaj pomocna jest pozycja misjonarska, która uniemożliwia głęboką penetrację i wydłuża spermie drogę do szyjki macicy.

Dieta dla poczęcia córki

Uważa się, że również odżywianie może mieć znaczenie, jeśli chodzi o programowanie płci dziecka. Mamom pragnącym urodzić dziewczynkę zaleca się więc dietę obfitującą w warzywa i owoce, nawet wegetariańską, a także potrawy zakwaszające organizm, które mogą wpłynąć na kwaśniejszy odczyn pochwy. Im zaś większe pH, tym lepsze warunki dla plemników z chromosomem „X”. Do wyboru mamy więc cytrusy, ocet oraz czekoladę. Ogólnie, słodycze mają sprzyjać poczęciu dziewczynki, podczas gdy sól obraca szale na korzyść chłopców.

Jeśli wierzyć zabobonom, szansę na poczęcie córki zwiększa uprawianie seksu wczesnym popołudniem lub podczas pełni księżyca i najlepiej zgodnie ze scenariuszem, w którym to kobieta uwodzi mężczyznę i czyni cały akt pełnym seksapilu. A więc świeczki, podwiązki, koronki i damska inicjatywa…

Autor
Agata Pavlinec
fot.
Fotolia