Kosmetyki naturalne - czy wiesz czym kierować się przy ich wyborze?

Przeciętna kobieta nakłada na skórę przynajmniej 10 różnych kosmetyków dziennie. Wmasowując w ciało krem miej na uwadze fakt, że nasza skóra nie stanowi nieprzepuszczalnej bariery lecz jak gąbka chłonie składniki zawarte w kosmetykach.

kosmetyki naturalnie i organiczne

Często namawiamy Was, aby bliżej przyjrzeć się produktom codziennego użytku. Przeciętna kobieta nakłada na skórę przynajmniej 10 różnych kosmetyków dziennie. Oczywiście liczba ta zwiększa się znacząco w przypadku kobiet, które nie są gotowe – i na szczęście nie muszą - rezygnować z makijażu. Wmasowując w ciało krem lub balsam miej na uwadze fakt, że nasza skóra nie stanowi nieprzepuszczalnej bariery lecz jak gąbka chłonie składniki zawarte w kosmetykach. Dlatego gorąco polecamy produkty naturalne i organiczne, które nie zawierają sztucznych konserwantów, barwników i aromatów czyli substancji, które są naszej skórze absolutnie zbędne. Jak więc wybrać te kosmetyki, które są dla nas dobre? Oto krótki przewodnik!

Upewnij się, że naturalne produkty są naprawdę naturalne.

Na opakowaniach kosmetyków coraz częściej pojawiają się motywy roślinne czy logotypy mające sprawić, aby produkt wyglądał na roślinny lub ekologiczny. Niestety, zdarza się także, że producenci celowo stosują podobne zabiegi, aby wprowadzić konsumentów w błąd i zasugerować, że mamy do czynienia z naturalnym kosmetykiem w sytuacji, gdy naturalny jest jedynie niewielki procent składu… Dlatego tak ważne jest wnikliwe czytanie listy INCI. Jeśli nie czujecie się na siłach, by analizować poszczególne nazwy doskonałym rozwiązaniem jest wybór kosmetyków oznaczonych logo wiarygodnej i niezależnej instytucji np. Soil Association, Natrue czy Ecocert lub wybierz się na zakupy do butiku specjalizującego się w organicznych kosmetykach np. Creme de la Creme. Wybierając produkt kontrolowany przez certyfikatorów mamy pewność, że zapewnimy skórze naprawdę wysokiej jakości naturalną i organiczną pielęgnację, na którą bez wątpienia zasługuje.

Unikaj chemicznych dodatków.

Natura jest niezwykle bogata w piękne i ciekawe zapachy roślinne dlatego zrezygnuj z kosmetyków, które zawierają sztuczne aromaty. Są to substancje, które nie tylko nie wnoszą żadnych wartości odżywczych, które mogłyby pomóc skórze, a często są wręcz źródłem podrażnień i alergii skórnych. Podobnie wygląda kwestia syntetycznych barwników. I choć piękny kolor żelu pod prysznic lub balsamu – w zależności od preferencji może pobudzać zmysły, relaksować lub dodawać energii – w rzeczywistości jest niczym więcej jak marketingową sztuczką (często szkodliwą dla skóry), mającą nakłonić nas do zakupu. Pamiętajmy, że wybór kosmetyków naturalnych wcale nie oznacza rezygnacji z pięknych zapachów i przyjemnej konsystencji oraz wyglądu kosmetyków! Różnica leży jedynie w ich pochodzeniu: zamiast wcierać w skórę substancje o skomplikowanych wzorach chemicznych możemy delektować się naturalnym zapachem kokosa czy trawy cytrynowej jak np. w przypadku tego relaksującego balsamu do ciała marki NATURATIV.

Twórz własne kosmetyki.

Mieszanie własnych kosmetyków może być świetną zabawą, jeśli tylko masz ochotę poświęcić chwilę i dobrać odpowiednie komponenty. Wiele cennych składników masz na pewno we własnej kuchni: miód, płatki owsiane, ogórek… Wszystko to możesz wykorzystać do stworzenia wspaniałych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie tylko zaoszczędzisz w ten sposób pieniądze, ale także wykonasz ukłon w stronę środowiska naturalnego, rezygnując z plastikowych opakowań i – co nie mniej ważne – zyskasz pewność, że Twoja pielęgnacja jest w 100% naturalna.

Jeśli jednak nie masz czasu lub ochoty samodzielnie mieszać składników, możesz skorzystać z gotowych rozwiązań, które zostały już sprawdzone przez ekspertów pod względem składów oraz skuteczności działania. W Creme de la Creme znajdziesz jedynie najwyższej jakości kosmetyki, których naturalność i efektywność została potwierdzona przez uznane międzynarodowe instytucje certyfikujące.

Gorąco zachęcam, aby spojrzeć na kosmetyki z taką samą czujnością, z jaką patrzymy na jedzenie, a przy wyborze kierować się podobnymi zasadami. Natura dała nam ogromne bogactwo wartościowych składników wykorzystywanych w kosmetykach, które pielęgnują i odżywiają naszą skórę, pięknie pachną i cudownie wyglądają. Korzystajmy z tego!

Autor
Anna Błasiak

Zaakceptowano przez eksperta

Crème de la Crème – www.cremedelacreme.expert – Butik internetowy z naturalnymi kosmetykami

RABAT NA ZAKUPY → Dla użytkowników Osesek.pl, mamy specjalny rabat - 15% na zakupy kosmetyków naturalnych i organicznych. Wystarczy podczas zakupów, w koszyku wstawić hasło: OSESEK

fot.
Fotolia