Pomysł na świąteczny prezent? Postaw na gry!

Świąteczny czas zbliża się do nas wielkimi krokami. Nic więc dziwnego, że zaczynamy myśleć o prezentach. Szczególnie martwimy się tym, co podarować najmłodszym członkom naszych rodzin.

Pomysł na świąteczny prezent? Postaw na gry!

W dobie elektronicznych gadżetów znalezienie ciekawego pomysłu na prezent jest naprawdę trudne. Na szczęście, wciąż możemy skorzystać z ponadczasowej propozycji jaką są gry. Bynajmniej nie mamy tu na myśli gier komputerowych czy wydań na konsolę. Tradycyjne gry wracają bowiem do łask! Co więcej, mają nową, odświeżoną formę, która jest w stanie przyciągnąć nawet największego miłośnika tabletowych rozgrywek.

Dlaczego warto postawić na gry?

Wiele osób uważa, że tradycyjne rodzaje gier (również te w nowoczesnej i dostosowanej do potrzeb dziecka formie) to przeżytek. Który maluch będzie chciał bawić się tego rodzaju prezentem, jeśli ma dostęp do tysięcy gier dostępnych w internecie? To błędne myślenie! Pamiętajmy, że większość gier opiera się na współzawodnictwie, a więc konkurowaniu z innymi. Niezależnie od tego, czy chodzi o łut szczęścia czy umiejętności - wygrana zawsze bardziej cieszy, gdy mamy do czynienia z realnymi osobami.

Co więcej, gry doskonale rozwijają spostrzegawczość, umiejętność planowania oraz koncentrację. Słowem, przynoszą dziecku wiele korzyści. Niezależnie od tego, czy postawimy na tradycyjne gry planszowe czy też te, które wymagają aktywności.

Gry planszowe - jakie warto wybrać?

Kiedy myślimy o grach, większości z nas przychodzą nam na myśl tradycyjne planszówki. Nie ma w tym nic dziwnego - gry tego rodzaju kojarzą się nam przecież z własnym dzieciństwem. Warto jednak mieć świadomość, że obecnie występują w odświeżonej formie. Wciąż jednak jednoczą rodzinę, pozwalają rozwijać zdolność logicznego myślenia oraz koncentrację dziecka.

Wśród propozycji, które zasługują na szczególną uwagę wymienić należy kultową już grę Monopoly, planszową wersję teleturnieju Milionerzy oraz grę, która zachwyci najmłodszych - Rajd po Polsce.
Wybierając grę planszową, niezwykle ważne jest, aby zwrócić uwagę na wytyczne producenta dotyczące granic wiekowych. Zbyt trudna, zaawansowana gra może bowiem zniechęcić dziecko do tego rodzaju aktywności. Pod uwagę warto wziąć również wiek i płeć dziecka oraz to, czym się interesuje. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele propozycji, przykładowo: https://allegro.pl/kategoria/gry-planszowe-123958. Znalezienie idealnej gry planszowej dla dziecka nie powinno więc stanowić problemu.

Gry zręcznościowe - poznaj ciekawe propozycje

Jeśli twoje dziecko jest żywiołowe i nudzi je przesuwanie pionków po planszy wcale nie oznacza to, że musisz rezygnować z grania w nim gry. Wspomniane wcześniej gry zręcznościowe to doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu dziecko z pewnością angażuje się w zabawę. Jeśli zastanawiasz się, gdzie je znaleźć, koniecznie odwiedź stronę https://allegro.pl/kategoria/gry-zrecznosciowe-123948. Wśród ciekawych propozycji, jakie możesz tam znaleźć, wymienić należy między innymi grę, która stała się prawdziwym bestsellerem. Mowa o Twisterze. To gra, w której trzeba ruszyć się, by wygrać. Kolejnym hitem jest Jenga - wymaga od graczy doskonałej koordynacji ruchów i skupienia.

Być może sądzisz, że zakup gry zręcznościowej nie jest dobrym pomysłem - musisz jednak mieć świadomość, że tego typu zabawki doskonale rozwijają motorykę i pomagają dbać o sprawność twojego dziecka. Słowem - zakup jednej z kultowych gier to nie tylko gwarantowana zabawa, ale również wsparcie dla rozwoju. Warto wykorzystać te zalety podczas poszukiwania świątecznych prezentów dla najmłodszych.

fot.
materiały partnera/art sponsorowany