Drób po 6 miesiącu
Mięso drobiowe zawiera duże ilości białka i małe ilości tłuszczu zwłaszcza mięso z piersi kurczaków i indyków. W porównaniu z wieprzowiną i wołowiną charakteryzuje się większą wartością odżywczą i dietetyczną.
Mięso drobiowe zawiera duże ilości białka i małe ilości tłuszczu zwłaszcza mięso z piersi kurczaków i indyków. W porównaniu z wieprzowiną i wołowiną charakteryzuje się większą wartością odżywczą i dietetyczną.
Ryby to przebogate źródło wysokowartościowego białka i witamin. To także korzystne dla zdrowia kwasy tłuszczowe omega-3, o których najnowsze badania mówią, że działają jak leki.
Soczewica jest jedną z najstarszych roślin uprawnych strączkowych, znano ją już cztery tysiące lat temu. Pochodzi z Azji. Ceniona była w starożytnym Rzymie, Grecji i Egipcie, choć uchodziła w tych krajach za pokarm dla ubogich.
Seler pochodzi z rejonu Morza Śródziemnego, gdzie był znany i ceniony w starożytności, zwłaszcza w Egipcie, Grecji i Rzymie. Obecnie rozpowszechniony jest również w Azji, Afryce, Ameryce i Europie.
Dwuletnia roślina z rodziny baldaszkowatych, pochodząca pierwotnie ze wschodniej części strefy śródziemnomorskiej - prawdopodobnie z Sardynii.
Olej z pestek winogron spośród wszystkich znanych tłuszczów zawiera najwięcej kwasu linolowego, który prowadzi do obniżania poziomu "złego" cholesterolu we krwi.
Zbożowa roślina uprawna, pochodząca z Meksyku, należąca do rodziny traw. Rozróżnia się kukurydzę zwykłą, z której produkuje się mąkę i kaszę (tzw. polentę); kukurydzę cukrową, spożywaną na surowo, mrożoną lub konserwowaną, a także kukurydzę pękającą.
Botaniczna odmiana kapusty warzywnej pochodząca z rejonu Morza Śródziemnego, gdzie jest uprawiana od wieków. Znali i wysoko ją cenili starożytni Grecy i Rzymianie.
Kapusta pekińska, czyli ząb białego smoka taką nazwę nosi w Chinach gdzie uprawia się ją od V wieku. W Europie i Stanach Zjednoczonych zdobyła popularność dopiero w latach trzydziestych.
Znana i ceniona w starożytnej Grecji i Rzymie, skąd się rozprzestrzeniła. Obecnie uprawiana jest na całym świecie. Kapusta czerwona ma główki małe lub średnie,
Kapustę znali i cenili starożytni Grecy. Rzymianie przypisywali jej właściwości uodparniające organizm na działanie alkoholu i dlatego żuli surowe liście przed ucztą, a także między poszczególnymi daniami. Warzywo od dawna jest popularne w Chinach.
Pochodzi z Bliskiego Wschodu. Jadalne są kwiaty, czyli „róże" - rozgałęzione zgrubiałe pędy zakończone pączkami kwiatowymi.