Dzień dziecka: ciekawe atrakcje, prezenty i zabawy dla najmłodszych

Dzień Dziecka – tuż, tuż. Twoja pociecha na pewno zachwyci Cię przedszkolnym występem – musisz mieć coś w rękawie i odpowiednio się zrewanżować.
dzień dziecka

A tak całkiem serio – pokaż twojemu dziecku, że jest dla ciebie bardzo ważne. Oto pomysły, dzięki którym Dzień Dziecka będzie spełnieniem jego marzeń.

Wspólny czas i atrakcje w Dzień Dziecka – najpiękniejszy prezent

W powiedzeniu, że najlepszym prezentem dla dziecka jest poświęcony mu czas, jest sporo prawdy. Na co dzień jesteśmy zabiegani, czasem widzimy pociechę zaledwie trzy godziny dziennie – a i wtedy zdarzają się nieprzyjemne chwile albo zwyczajnie męczy nas ciągła paplanina. Warto wyrównać to właśnie 1 czerwca w Dzień Dziecka. Jak?

Zaplanuj wycieczkę w dniu dziecka

Jeśli tylko masz taką możliwość, zaplanuj sobie wolne i zwolnij dziecko z przedszkolnego obowiązku. Wyjedźcie na wycieczkę, którą dobrze zapamiętacie:

  • Lunapark

Każde dziecko będzie zachwycone wizytą w lunaparku – niezależnie od wieku. Jeśli więc wiesz, że gdzieś w pobliżu pojawił się „obóz” z karuzelami albo po prostu macie blisko do tego typu miejsc, to koniecznie je odwiedźcie. Urozmaiceniem może być obiad w restauracji, oczywiście z lodami.
Nasza wskazówka: Podczas posiłku ofiaruj dziecku mały upominek, którym będzie mogło pochwalić się w przedszkolu.

  • Park wielotematyczny

Genialnym pomysłem jest spędzenie całego dnia w jednym, ciekawym miejscu, oferującym atrakcje różnego rodzaju. W niemal każdym większym mieście są takie parki rozrywki – są tam zjeżdżalnie, parki dinozaurów, możliwość jazdy konnej czy wyprawy na tratwie, miasteczka westernowe i wiele innych. To zabawa na cały dzień, a ceny za pakiety rodzinne są do zaakceptowania.
Nasza wskazówka: To atrakcja szczególnie polecana rodzicom dwójki dzieci, które mają inne upodobania. Każde znajdzie coś dla siebie.

  • Wyprawa do ZOO

Wyprawa do ZOO jest mniej kosztowna, a przy tym naprawdę ciekawa. W ten dzień zgódź się nawet na zakup drobiazgów w sklepie z pamiątkami.
Nasza wskazówka: Jeśli regularnie odwiedzacie ZOO, to postaraj się wymyślić coś bardziej oryginalnego. To ma być naprawdę zachwycający dzień.

  • Pasja Twojego dziecka

Znasz swoje dziecko najlepiej na świecie – wykorzystaj tę wiedzą jako wskazówkę. Jeśli uwielbia tematy związane z kosmosem – udajcie się na pokaz do planetarium. A może chce być strażakiem? Wiele muzeów o tej tematyce czeka na dzieci otworem. Pomyśl o tym, co kocha twoje pociecha i poszukaj konkretnych atrakcji.

  • Rodzinny piknik

Wycieczka z okazji Dnia Dziecka nie musi wiązać się z dużymi kosztami. Prognozy pogody są bardzo optymistyczne, więc świetnym pomysłem jest zabranie dziecka na wielki piknik. Spakujcie do samochodu jedzenie i mnóstwo sprzętu do zabawy. Grajcie w piłkę, szukajcie grzybów albo owadów, objadajcie się i śmiejcie. Oczywiście punktem kulminacyjnym jest wręczenie drobnego prezentu, który zachwyci smyka.

Atrakcje na dzień dziecka w mieście

Obecnie z okazji Dnia Dziecka praktycznie wszystkie miasta organizują coś dla najmłodszych. Poszperaj w aktualnościach strony o Twoim mieście – może w bibliotece organizowane jest przedstawienie kukiełkowe? A może w centrum kultury przygotowana jest specjalna wystawa? Wiele miast organizuje także festyny, aż żal nie zabrać na nie malca.

Impreza pełną gębą

Świetnym pomysłem na uczczenie Dnia Dziecka i zachwycenie dziecka jest przygotowanie imprezy „z przytupem”. Kostiumy, muzyka, małe prezenty, animator i całe mnóstwo pysznego, niekoniecznie tylko zdrowego jedzenia. Nie ma opcji, aby dziecko tego dnia nie zasnęło szczęśliwe!

Prezenty na Dzień Dziecka – co wybrać?

Niezależnie od tego, czy prezent będzie tylko dodatkiem do wspólnie spędzonego dnia pełnego wrażeń, czy raczej atrakcją samą w sobie – musi mieć w sobie „to coś”. Tylko jak wybrać prezent dla dziecka?
Najłatwiej jest posłuchać… samego dziecka. Dla zachowania tajemnicy porozmawiaj z nim o przyszłych urodzinach i zapytaj, co chciałoby dostać (nieważne, że zostało do nich 6 miesięcy. Jeśli malec mówi „nie wiem”, to podrzuć mu kilka propozycji i zapytaj, która z nich najbardziej trafiłaby do jego gustu.
Dobrym pomysłem jest także upieczenie dwóch pieczeni na jednym ogniu. Jeżeli np. czeka was zakup roweru dla dziecka, to wykorzystajcie właśnie tę okazję.

Dzień Dziecka – pozwól dziecku być… dzieckiem!

W ten dzień pozwól swojemu dziecku być dzieckiem. Gadatliwym, trochę męczącym, dziecinnym, rozkrzyczanym i nieznającym wszystkich zasad dobrego zachowania. Jeśli masz „ciągotki” do ciągłego pouczania, to w Dzień Dziecka odpuść sobie i przymykaj oko. Ten jeden dzień bycia niekonsekwentnym na pewno nie wpłynie źle na twoją pociechę.

fot.
Fotolia