To powinnaś zrobić z dzieckiem jesienią. 5 pomysłów na cudowne chwile

Czy tego chcemy czy nie, lato się skończyło. Wraz z nadejściem chłodniejszych dni trudniej będzie zorganizować dziecku ciekawą zabawę, ale… z naszymi pomysłami stanie się to wręcz banalnie proste. 

zabawy dla dzieci jesień

I chociaż nie są to propozycje zaskakująco oryginalne, to w równym stopniu cieszą każde nowe, młode pokolenie.

Spacer po parku lub lesie

Ale uwaga! Przez spacer nie rozumiemy szybkiego przejścia przez kilka alejek, „bo przecież spieszymy się tam i tam”. Chodzi o spacer z dzieckiem z prawdziwego zdarzenia, podczas którego będziecie podziwiać przyrodę, a ty będziesz miała dużo cierpliwości do słuchania dziecięcego paplania.

Na spacer wybierz piękny park lub inne urzekające miejsce, w którym dziecko swobodnie się wybiega – w słoneczny, jesienny dzień taki spacer będzie przyjemnością także dla ciebie.

Zabawa liśćmi

Nasza pierwsza propozycja to ich zbieranie - wybieranie najpiękniejszych i największych sztuk, a potem – już w domu, pomalowanie ich i odbijanie na papierze. Każde dziecko zachwyci się idealnym odwzorowaniem delikatnych linii.

Drugi pomysł, który szczególnie spodoba się młodym damom, to tworzenie pięknych bukietów z kolorowych liści. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby do takiej zabawy zachęcić chłopca – jesienny bukiet to idealny prezent dla babci czy siostry.

Ostatecznie możecie też zwyczajnie poszaleć, jeśli tylko liści jest dużo i są w miarę suche. Prawdopodobnie nie istnieją dzieci, które oparłyby się pokusie obrzucania siebie i rodzica całymi garściami wielkich liści. Uwaga – nie zapomnij wziąć aparatu! Te okoliczności przyrody są tak sprzyjające, że nawet fotograf amator poradzi sobie ze stworzeniem niezwykłych obrazów.

Ludziki z kasztanów

W wersji klasycznej są to zwyczajne ludziki, powstałe poprzez połączenia zapałek czy wykałaczek z kasztanami. Wy jednak możecie oczywiście nieco poszaleć. Wygląd ludzików możesz urozmaicić np. korkami po winie Alternatywa dla klasyki to np. gąsienica z kasztanów, które podbije serce każdego dziecka. Jeśli dodatkowo na „główkę” nakleisz specjalne, ruchome oczka zakupione w pasmanterii, twoje dziecko będzie absolutnie zachwycone.

Biżuteria z jarzębiny, kasztanów i żołędzi

Tutaj propozycji jest całe mnóstwo. Najpierw oczywiście musicie nazbierać trochę jesiennych skarbów, a potem – nadal razem, stworzyć z nich piękne korale. Nawet pojedyncze żołędzie mogą być cennym nabytkiem. Wystarczy przecież je pomalować, a potem nawlec na grubszy sznurek – to idealny dodatek dla modnej kilkulatki albo lubiącej nowe trendy mamy.

Spacer w deszczu – obudź w sobie dziecko

Na dworze można pobawić się w każdej pogodzie – także w deszczu. Jeśli jeszcze nie byłaś z dzieckiem na deszczowym spacerze, to koniecznie to zmień.

Właściwie wszystko, czego potrzebujecie, to kalosze, peleryna przeciwdeszczowa oraz… odrobina szaleństwa z twojej strony. Delektujcie się deszczem, próbujcie się go napić prosto „z nieba”i chodźcie i skaczcie po kałużach. Wcale, ale to wcale się przy tym nie spiesząc!

Bardzo dużo zależy od twoich chęci!

Polska jesień rzadko przypomina tę z fotografii – kolorową, złotą, oświetloną ciepłym blaskiem słońca. Ale wcale nie musi być bura i ponura. Jeśli włożysz trochę serca w dobrą zabawę, jesienna aurę rozświetli najpiękniejszy uśmiech - uśmiech twojego dziecka. 

Pamiętaj: Nie ma złej pogody - jest tylko złe ubranie!

fot.
Fotolia