Powszechną wiedzą jest fakt, że z audiobooków może korzystać każdy w dowolnym momencie – w tym właśnie tkwi siła tego medium. Jednakże nie trzeba w tym aspekcie ograniczać się wyłącznie korzystania z nich w samotności. Wspólne rodzinne słuchanie ciekawych i ujmujących historii jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem!
Sponsorowany
W tym celu niezbędna będzie obszerna biblioteka dostępnych pozycji, która jest w stanie ukontentować zarówno najmłodszych, jak i ich rodziców. Aby ją znaleźć, nie trzeba szukać długo – wystarczy zajrzeć na platformę z audiobookami i podcastami – Storytel.
„FC Barcelona. Więcej niż futbol” – Dariusz Tuzimek
Pozycja przeznaczona zarówno dla fanów piłki nożnej, umiarkowanych entuzjastów, jak i osób całkowicie niezaznajomionych z tematem. Przy tym niezależnie od nastawienia, każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Wszystko dlatego, że FC Barcelona nie jest jedynie klubem, a autentyczną instytucją. Za sprawą tego audiobooka można się dowiedzieć, w jaki sposób wykrystalizował się styl gry Barcelony, w jaki sposób Lionel Messi stał się czołowym piłkarzem oraz które mecze uważane są za najważniejsze w historii klubu.
Źródło: https://www.storytel.com/pl/pl/books/856989-FC-Barcelona-Wiecej-niz-futbol
„Bzik & Makówka przedstawiają: Maliny zza żelaznej kurtyny” – Rafał Witek
Bzik oraz Makówka są nastoletnimi przyjaciółmi, którzy otrzymali za zadanie wspólnie opracować szkolny projekt. Jednakże Makówka finalnie nie przychodzi do partnera, aby go zrealizować, co wprawia w smutek Bzika. Po jakimś czasie mama nieobecnego kolegi dzwoni do niego z pytaniem, czy widział jej syna. Okazało się, że Makówka poszedł do biblioteki, aby znaleźć interesujące materiały do projektu, po czym wsiadł do tajemniczego autobusu. W trakcie poszukiwań to samo zrobił jego przyjaciel i razem przenieśli się w czasie do… PRL-u! Czy kiedykolwiek wrócą do swoich realiów i co czeka ich w innej rzeczywistości?
Źródło: https://www.storytel.com/pl/pl/books/111026-Bzik-Makowka-przedstawiaja-Maliny-zza-zelaznej-kurtyny
„Agencja Wynajmu Rodziców” – David Baddiel
Rodzice Barry’ego są według niego okropni. Dlaczego? Wydają się monotonii, skąpi (zwłaszcza, jeśli chodzi o ukochanego syna), zdają się bardziej kochać swoje córki, a co gorsza w ogóle go nie słuchają! Czarę goryczy przelewa fakt, że Tata zamiast filmu o Jamesie Bondzie kupuje mu ten parodiujący postać, ponieważ jest tańszy. Decyduje się zatem na wymianę rodziców (sic!). Czy finalnie ta zmiana sprawi, że nasz bohater będzie w końcu miał idealnych staruszków?
Źródło: https://www.storytel.com/pl/pl/books/132384-Agencja-Wynajmu-Rodzicow
„Ale historia… Mieszko, ty wikingu!” – Grażyna Bąkiewicz, Artur Nowicki
W przyszłości nauka historii w szkole wygląda nieco inaczej, niż moglibyście sobie to wyobrażać. Dzieci nie uczą się tam nudnych dat czy wydarzeń, ale podróżują w czasie, przenosząc się do wybranego wieku, w którym to mają wykonać zadanie przy użyciu specjalnych ławek. Po co pisać wypracowanie o Mieszku, kiedy można cofnąć się do X wieku i po prostu z nim porozmawiać? Przy tym można się przekonać, że Polanie to nie był jedynie prosty lud, a zaradni i zabawni ludzie, z dzikimi, ale zajmującymi rozrywkami. Dla fanów niecodziennego smakowania historii – pozycja obowiązkowa!
Źródło: https://www.storytel.com/pl/pl/books/605911-Ale-historia-Mieszko-ty-wikingu
„Lewandowski – Wygrane marzenia” – Dariusz Tuzimek
Można śmiało stwierdzić, że Robert Lewandowski stał się dla obywateli Polski swoistym bohaterem narodowym, łączącym ludzi wywodzących się z różnych grup społecznych. Trudno się dziwić, gdy na podwórku niemal każde dziecko marzy takiej karierze, jak on. Przy tym trudno znaleźć osobę choć trochę interesującą się piłką nożną, a nie kojarzącą osoby Lewandowskiego. Zaczynał jednak jak każdy – od marzeń. Wraz z determinacją i uporem udało mu się stać tym, kim jest dzisiaj. W pozycji tej poznajemy drogę Roberta, za sprawą wielu wywiadów z osobami bez- oraz pośrednio związanymi z jego personą.
Źródło: https://www.storytel.com/pl/pl/books/852550-Lewandowski-Wygrane-marzenia
„Dzieciaki świata” – Martyna Wojciechowska
Martyna Wojciechowska przedstawia historię 5 dzieci z różnych stron świat, przybliżając czytelnikom specyfikę różnych kultur. Zuzu jest chłopcem pochodzącym z plemienia Himba, opowiadającym o swoim miejscu zamieszkania, czy powodzie, dlaczego dziewczynki czesze się w innych sposób, niż chłopców. Lien mieszka w Wietnamie nad zatoką Ha Long, a jej domem pływa na wodzie. Matini jest boginią Nepalu tłumaczącą, jak się nią stała i czy jej życie naprawdę jest tak ciekawe, jak sądzą inni. Mebratu żyje w Etopii i kocha książki, a zarabia na nie, czyszcząc buty. Z kolei Mali to Tajlandka, chcąca mieć szyję tak długą, jak mają żyrafy.
Źródło: https://www.storytel.com/pl/pl/books/133251-Dzieciaki-swiata
„Harry Potter i Kamień Filozoficzny” – J.K. Rowling
Harry Potter jest sierotą, wychowywanym od najmłodszych lat przed despotycznego wuja oraz ciotkę. To, skąd tak naprawdę pochodzi chłopiec, owiane jest tajemnicą, a jedyną poszlaką jest jego blizna na czole. Wszystko zmienia się jednak gdy odkrywa, że otaczający go świat pełen jest niesamowitych zjawisk, w które to zwykli mugole nie chcą uwierzyć. Z pewnością nie spodziewa się również zaproszenia do Szkoły Magii i Czarodziejstwa – Hogwartu, w którym to pozna wielu przyjaciół, ale i wrogów.
Źródło: https://www.storytel.com/pl/pl/books/557334-Harry-Potter-i-Kamien-Filozoficzny
„Kot, który zgubił dom” – Ewa Nowak
W trakcie niezwykle trudnej przeprawy z Iraku w stronę Europy kot podróżującej rodziny, Kunkush wpada do wody i znika bez śladu. Jej członkowie tracą jakiekolwiek nadzieje na jego odnalezienie i, nie mogąc zbyt długo pozostać w jednym miejscu przez realia wojny oraz związane z nią niebezpieczeństwa, zmuszeni są ruszać dalej. Los na szczęście bywa przewrotny. Kot przeżył, a przy tym zetknął się miłosiernymi ludźmi, którzy postanawiają mu pomóc wrócić do swoich bliskich. Historia niesamowita o tyle, że oparta na autentycznych wydarzeniach.
Źródło: https://www.storytel.com/pl/pl/books/869493-Kot-ktory-zgubil-dom