Sponsorowany
Jaka waga plecaka dla dziecka?
Dziś na rynku dostępne są naprawdę różne plecaki dla dzieci. Wybór konkretnego modelu nie jest zatem wcale taki łatwy, jak mogłoby się wydawać. O czym zatem pamiętać? Przede wszystkim plecak powinien być ergonomiczny. Szczególnie istotna jest jego waga. Plecak dla dziecka powinien być lekki. Nie można bowiem zapominać o tym, że dziecko będzie w nim nosić książki, zeszyty i przybory szkolne. Wszystko to będzie stanowić dodatkowe obciążenie. Dlatego plecak już sam w sobie nie może być ciężki. W przeciwnym razie będzie nadmiernie obciążać kręgosłup dziecka. Waga plecaka wraz z wyposażeniem nie powinna przekraczać 10-15% masy ciała dziecka.
Jaka konstrukcja dziecięcego plecaka?
Dokonując wyboru plecaka, szczególną uwagę zwrócić należy również na jego tylną ściankę. Ważne, aby była ona odpowiednio usztywniona. Dobrym rozwiązaniem może być zatem wybór plecaka z tylną ścianką, która wykonana jest z dobrej jakości pianki. Alternatywą może być zakup plecaka z tylną ścianką wykonaną z gąbki w anatomicznym kształcie. Oba rozwiązania sprawdzą się bardzo dobrze. Przede wszystkim właściwie usztywniona tylna ścianka będzie dokładnie przylegać do pleców dziecka. Mówiąc o konstrukcji dziecięcego plecaka, nie można pominąć kwestii szelek. Te muszą być odpowiednio szerokie. Najlepiej, aby ich szerokość wynosiła przynajmniej 4 cm. Dodatkowo powinny zapewniać możliwość regulacji. Pozwoli to na właściwe rozłożenie ciężaru. Koniecznie wspomnieć jeszcze trzeba o wielkości plecaka. Nie może być on zbyt duży. Szerokość plecaka nie powinna przekraczać szerokości barków dziecka. Jeśli kupujesz dla dziecka pierwszy plecak, to warto, aby twoja pociecha najpierw go założyła i przymierzyła. Da to większą pewność co do zakupu prawidłowo dopasowanego modelu.
Funkcjonalny plecak dla dziecka, czyli jaki?
Plecak dla dziecka musi być funkcjonalny. Co to jednak znaczy? Szczególnie ważna pod tym kątem jest jego pojemność, a także liczba przegródek. Na pewno plecak musi bez problemu pomieścić różne elementy szkolnego wyposażenia w formacie A4. Praktycznym rozwiązaniem będzie z pewnością osobna przegroda na drugie śniadanie. Dzięki temu jedzenie nie będzie miało styczności z książkami czy zeszytami. Żadne przybory szkolne nie zostaną ani zabrudzone ani zalane. Poza tym dobrze by było, gdyby plecak wyposażony był w dodatkowe kieszonki, które pozwolą na zachowanie w nim porządku. Na szczęście dziś na rynku funkcjonalnych i bezpiecznych dla zdrowia dziecka plecaków nie brakuje.
Ciekawą ofertę znaleźć można choćby w sieci sklepów CCC. Z aktualnie dostępnym asortymentem plecaków dla dzieci zapoznać można się zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online. Na plecaku dla dziecka nie powinno się oszczędzać. Najważniejsza jest tu jakość wykonania. Od niej bowiem zależy to, jak plecak wpływać będzie na kręgosłup, a tym samym rozwój fizyczny dziecka.