Sponsorowany
Jaki powinien być dobry mus w tubce dla dzieci?
Dobrze, by miał odpowiedni skład – bazował na owocach i warzywach, które przetarto i poddano pasteryzacji. Warto, aby deserek nie posiadał żadnego dodatku cukru – naturalną słodycz zawdzięcza wtedy jedynie cukrom zawartym w owocach i warzywach. Ważne jest też, że zgodnie z przepisami prawa żywność dla dzieci i niemowląt nie zawiera substancji konserwujących i barwników. I do tego koniecznie musi smakować samym zainteresowanym, czyli dzieciom.
Wszystkie te wymogi spełniają w 100% tubki dla dzieci BOBO FRUT. To pasteryzowane, przetarte owoce i warzywa zamknięte w wygodnym opakowaniu.
Kiedy można podawać tubki dla dzieci BOBO FRUT?
Musy dla dzieci mogą być dla maluszków wartościową przekąską. Pamiętaj, by proponować dziecku różne smaki – będą wtedy ciekawym elementem zróżnicowanej, bogatej diety. Tubki dla dzieci mogą pełnić funkcję na przykład:
drugiego śniadania w drodze – wygodną tubkę można zabrać ze sobą wszędzie, więc jej funkcjonalność docenią zapewne wszyscy opiekunowie,
dodatku do kaszki,
alternatywy zamiast dosłodzonego cukrem deseru.
Deserki dla dzieci powyżej 6. miesiąca życia
Okres wprowadzania nowych smaków do diety jest niezwykle fascynujący zarówno dla maluszków, jak także ich rodziców. Proponuj dziecku nowe smaki w różnych formach – świeżych, ale też gotowanych i przecieranych warzyw i owoców. Specjalnie dla dzieci po 6. miesiącu życia BOBO FRUT przygotował smaczne deserki w tubkach w 4 smakach:
jabłko, banan i marchew,
jabłko, morela i marchew,
jabłko, marchew i dynia,
jabłko i gruszka.
Wystarczy, że otworzysz tubkę, wyciśniesz deserek na łyżeczkę i podasz maluszkowi do jedzenia.
Musy dla dzieci powyżej 1. roku życia
Dzieci po 1. roku życia mogą zjeść musik bezpośrednio z poręcznego opakowania. Trzy smaki deserków są dostępne w dużych tubkach – w sam raz do rączki malucha, która przecież też zdążyła już nieco urosnąć. Są to:
jabłko i owoce leśne,
jabłko i brzoskwinia,
jabłko i morela.
Możecie zabrać je ze sobą na spacer, w podróż, na plac zabaw – wszędzie tam, gdzie maluszki często mają ochotę na owocową przekąskę.
Jak podawać dziecku tubki?
Nakrętkę tubki odkręć samodzielnie. Młodszemu dziecku wyciśnij deserek na łyżeczkę. Roczniak może jeść mus bezpośrednio z tubki.
Zamknięty produkt nie musi być przechowywany w lodówce. Musy dla dzieci możesz trzymać w kuchennej szafce i wziąć ze sobą na wielogodzinny spacer – to nie szkodzi zawartości zamkniętej tubki. Gdy deserek dla dzieci zostanie otwarty i podany na łyżeczce, możesz go z powrotem zamknąć, niezjedzoną część schować do lodówki na później i przechowywać do 24 godzin.
Tubki dla dzieci są wygodne w użyciu, pełne naturalnych składników i lubiane przez najmłodszych.
Artykuł powstał we współpracy z programem edukacyjnym dla rodziców Nestlé Baby&me.
Ważna informacja. Gdy maluszek przyjdzie na świat, najlepszym dla niego sposobem żywienia jest karmienie piersią. Mleko mamy zapewnia zbilansowaną dietę i chroni przed chorobami. W pełni popieramy zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące wyłącznego karmienia piersią przez pierwsze sześć miesięcy życia dziecka. Po tym okresie należy rozpocząć wprowadzanie żywności uzupełniającej o odpowiedniej wartości odżywczej przy jednoczesnej kontynuacji karmienia piersią do ukończenia przez dziecko 2 lat. Zdajemy sobie też sprawę z tego, że nie zawsze rodzice mogą karmić swoje dziecko mlekiem mamy. Zachęcamy do skonsultowania sposobu żywienia dziecka ze specjalistą ochrony zdrowia. Jeśli zdecydowaliście, że Wasze dziecko nie będzie karmione piersią, powinniście pamiętać, że ta decyzja jest trudna do odwrócenia - rozpoczęcie częściowego dokarmiania butelką spowoduje zmniejszenie ilości wytwarzanego mleka. Rezygnacja z karmienia piersią niesie ze sobą konsekwencje socjalne i finansowe, które należy wziąć pod uwagę. Jeśli zdecydowaliście, że maluszek będzie karmiony piersią, przypominamy, że prawidłowe zbilansowanie jadłospisu mamy jest bardzo istotne. Jej zdrowa dieta w czasie ciąży i po porodzie pomaga gromadzić składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego przebiegu ciąży, przygotowuje do okresu laktacji i pomaga ją utrzymać. Dzieci rozwijają się w różnym tempie, dlatego czas wprowadzenia posiłków uzupełniających należy skonsultować z lekarzem lub położną. Aby uniknąć ryzyka dla zdrowia ważne jest, by żywność dla dziecka przygotowywać, stosować i przechowywać zawsze zgodnie z informacją na opakowaniu.