Rejs statkiem i wycieczki promem dla dzieci - 8 pomysłów w różnych regionach Polski.

Spędzanie lata w czterech ścianach, gdy mamy dzieci to bardzo zły pomysł. Aby jednak czas spędzony na świeżym powietrzu nie stał się monotonny, warto go urozmaicać. Idealną atrakcją dla całej rodziny będzie na przykład rejs statkiem - dorośli odpoczywają, a dzieci przeżywają swoją morską „przygodę”. Tylko gdzie by tu się wybrać?
Rejs statkiem z dzieckiem

Oto najlepsze wybrane z różnych regionów Polski propozycje na rejs statkiem lub wycieczkę promem w dzieckiem.

Z pewnością znajdziecie tutaj także coś dla siebie. Pozostaje już tylko spakować się… i ruszać w drogę.

Rejs po Jeziorze Czarsztyńskim

Pieniny to przepiękna okolica – jeśli będziecie w pobliżu, warto zabrać dzieci na rejs po Jeziorze Czarsztyńskim. Jedyną firmą, która organizuje tutaj rejsy jest „Żegluga i Turystyka”, a dzień spędzimy na statku „Harnaś”.
Podróż będzie trwała blisko godzinę, a w jej trakcie zobaczycie aż dwa zamki (Czorsztyn oraz Niedzica) oraz zaporę wodną i skansen Czosztyński.
Bilety kupicie przy ul. Mizernej 96 w Czorsztynie, woj małopolskie

Rejs po Zalewie Zemborzyckim.

Zalew Zemborzycki już od dłuższego czasu wznosi się w rankingu atrakcji turystycznych. Jeśli będziecie niedaleko, warto skorzystać z okazji i zabrać dzieci w rejs statkiem „Lublin”. Do wyboru są rejsy półgodzinne lub godzinne, możecie także wybrać się w tę podróż w czasie, gdy zachodzi słońce. Warto jednak zauważyć, że jednorazowo na statek może wejść tylko do 12 osób – dobrze jest zatem zarezerwować atrakcję z wyprzedzeniem.
Bilety kupimy przy ul. Cisowej 11 w Lublinie, woj. lubelskie

Rejs po Odrze.

Turyści w Opolu zdecydowanie powinni skorzystać z niezwykłej atrakcji, jaką jest połączenie rejsu statkiem z jazdą angielskim autobusem. Wyjedziecie wówczas z Placu Wolności, następnie popłyniecie Odrą, by zakończyć przygodę ponowną przejażdżką autobusem. Na statku „Opolanin” jest aż 75 miejsc, mimo to jednak warto wcześniej zapytać o dostępność biletów. Cenna informacja: dzieci do lat 3 podróżują bezpłatnie.
Bilety kupuje się na miejscu, w godzinach kursowania autobusu (11.30, 13.30, 15.30). Opole, Plac Wolności obok Filharmonii, woj. opolskie

Rejs po Odrze.

Świetną atrakcją dla turystów spędzających czas w tych okolicach jest rejs statkami pasażerskimi – „Laguną” i „Zefirem”. Rejsy oferowane są przez stowarzyszenie „Odra dla turystów” i obejmują odcinki od Głogowa do Kostrzyna.
Na obu statkach znajdują się dwa pokłady, mogące pomieścić łącznie prawie setkę pasażerów. Atrakcja jest naprawdę godna polecenia, ponieważ duże statki zachwycą dzieci, a wy odpoczniecie, obserwując piękne widoki.
Więcej informacji pod adresem: www.odra2014.pl

Rejs po Jeziorze Kornickim.

Województwo wielkopolskie zaprasza turystów na Jezioro Kornickie – możecie poznać jego piękno dzięki statkom „Anna Maria” i „Biała Dama”. Rejsy odbywają się co pół godziny, a podczas nich będziecie mogli podziwiać m.in. zabytkowy zamek.
Więcej informacji pod numerem telefonu: 502 721 675, woj wiekopolskie

Rejs po Wiśle - Warszawa

I w wielkiej Warszawie można poczuć „żeglarski” klimat – a wszystko dzięki rejsowi tramwajem wodnym po Wiśle. Rejs trwa około 1,5 godziny. W jego trakcie będziecie mogli zobaczyć most Łazienkowski, Poniatowski i Świętokrzyski oraz Stadion narodowy albo Zamek Królewski.
Bilety można zakupić w biurze Żeglugi Stołecznej przy ul. Świętokrzyskiej 36.

Żegluga Mazurska

Będąc w tych okolicach możecie przebierać w ofercie rejsów, dlatego najprościej jest skorzystać po prostu z oferty Żeglugi Mazurskiej i wybrać jedną z wielu dostępnych opcji. Jedną z ciekawszych jest „Posmakuj Mazur: rejs przez 4 jeziora i 3 kanały”, która zapewni wam mnogą ilość pięknych widoków i aż godzinę przyjemności pływania.
Więcej informacji: www.zeglugamazurska.pl

Rejs po jeziorze Charzykowskim.

Ze wszystkich wymienionych atrakcji ta z pewnością najbardziej ucieszy najmłodszych fanów żeglugi – rejs odbywa się bowiem prawdziwym pirackim statkiem „Tur”. Rejs trwa około 45 minut. Niestety nie można zarezerwować biletów, jedyną opcją jest zakupienie ich bezpośrednio przed rejsem.
Więcej informacji pod numerem telefonu: 52 39 73 461 lub 600 952 666, Charzykowy, woj. pomorskie

fot.
Fotolia

Ciąża, poród, żywienie, wychowanie i rozwój dziecka

Subskrybuj Kanał strony głównej