11 europejskich, magicznych miejsc na wakacje - tutaj spełnią się marzenia twoich dzieci!

Marzą wam się wakacje pt. „spełniamy największe marzenia naszych dzieci”? To piękny i jak najbardziej możliwy w realizacji pomysł.
Magiczne miejsca pomysły na wakacje w europie

Przedstawiamy wam 11 magicznych miejsc w Europie, czas w nich spędzony zapisze się w waszej pamięci do końca życia.

Miasteczko Harry’ego Pottera (Londyn, Anglia).

Na pierwszy „ogień” zachęcamy do odwiedzenia Warner Bros Studio w Londynie. To gratka zwłaszcza dla starszaków, zaczytujących się lub namiętnie słuchających historii o małym czarodzieju.

Znajdziemy tu wszystko – rekwizyty, plany filmowe, wyzwania. Dzieci mają możliwość przyjrzenia się wspólnemu pokojowi Gryffindoru, klasę eliksirów albo chatkę Hagrida. Co więcej, można także znaleźć się na peronie 9 i 3/4, a nawet odbyć wirtualną przejażdżkę! Do Warner Bros Studio zwiedzający odwożeni są specjalnym, luksusowym autokarem. Czas trwania wycieczki wraz z przejazdem autokarem trwa od 6 do 7 godzin.

Uwaga! Warto mieć przy sobie nieco więcej gotówki – zdjęcia oraz gadżety sporo kosztują. Szczegółowe informacje: https://www.wbstudiotour.co.uk

Legoland (Billund, Dania).

Duński Legoland to spełnienie marzeń każdego dziecka, które ochoczo spędza czas na konstruowaniu budowli z klocków – ale nie trzeba być ich miłośnikiem, aby zakochać się w tym miejscu. Znajdziemy tu miniatury budowli z prawdziwego świata, kolejkę górską, karuzele różnego rodzaju, kina. Legoland podzielony jest na kilka kategorii, między innymi Adventure Land, Duplo Land czy Miniland. Dziecko wraz z rodzicami może przejechać się łódką Canoe albo odwiedzić nawiedzony dom – to tylko niektóre z ogromnej ilości atrakcji. A wszystko oczywiście w tematyce klocków Lego.

Uwaga! Chociaż klockami Lego nie powinny bawić się dzieci poniżej 3 roku życia, jak najbardziej możecie zabrać i takie maluchy do Legolandu. Szczegółowe informacje: https://www.legoland.dk/en

Oceanarium Barcelona (Barcelona, Hiszpania).

Czy określenie „największe akwarium w Europie” wystarczająco zachęci was do podróży? Jeśli nie, to opiszmy dodatkowe atrakcje: 21 ogromnych zbiorników wodnych, podwodny tunel, pływające nad głowami dzieci rekiny, możliwość odwiedzenia wielkich raf koralowych – to tylko część z nich!

Uwaga! Oceanarium w Barcelonie każdego roku przyjmuje 1,5 mln turystów. Latem przed kasą są gigantyczne kolejki, dlatego podróżującym z dziećmi zdecydowanie polecamy zakup biletów przez Internet. Szczegółowe informacje: https://www.aquariumbcn.com/en/aquariums/oceanarium

Disneyland (Paryż, Francja).

W takim zestawieniu nie można nie wspomnieć o Disneylandzie – jednym z najpiękniejszych i najbardziej magicznych parków rozrywki na świecie. Znajdziemy tutaj absolutnie gigantyczną ilość atrakcji, dlatego na zwiedzanie warto przeznaczyć więcej, niż jeden dzień. W Fantasylandzie dzieci spotkają się w z bohaterami z bajek, w Peter Pan’s Flight polecimy nad Londynem i Tamizą, w Discoverylandzie odbędziemy podróż w kosmos Space Mountein, a w Adventureland weźmiemy udział w morskiej bitwie z piratami.

Wszystkich atrakcji Disneylandu nie sposób wymienić w krótkim tekście. A nawet i ich opis nie odda tego, co będzie wam dane tam przeżyć. Szczegółowe informacje: http://www.disneylandparis.co.uk

Wioska św. Mikołaja (Roveniemi, Finlandia).

Chociaż latem zwykle nie myślimy o świętym Mikołaju, jak najbardziej możemy go odwiedzić! A na pewno warto to zrobić, jeśli akurat znajdziemy się w Finlandii. Atrakcji dla najmłodszych jest tu całkiem sporo – dzieci mogą porozmawiać z Mikołajem, uczestniczyć w zajęciach dla Elfów albo nauczyć się przygotowywać prezenty i słodycze. Nasze pociechy z pewnością wrócą zachwycone z miejsca, o którym do tej pory tylko słyszały.

Uwaga! Wstęp do wioski św. Mikołaja jest bezpłatny. Szczegółowe informacje: http://www.santaclausvillage.info

Efteling (Kaatsheuvel, Holandia).

Magia – tak w wielkim skrócie można opisać charakter tego miejsca. Efteling to wielki park rozrywki, który przeniesie nas w świat mitów, bajek, baśni i magii. Na dzieci czekają tutaj atrakcje takie, jak spacer po zaczarowanym lesie, rejs statkiem pełnym duchów czy podróż magicznymi kolejkami. Urozmaiceniem jest największy w Europie pokaz wodny z laserami i ogniem. Dzieci zapamiętają ten wyjazd na wiele miesięcy.

Uwaga! Dzieci do lat czterech wchodzą do Efteling za darmo. Szczegółowe informacje: https://www.efteling.com/en/park

Pałac Cudów (Budapeszt, Węgry).

W Pałacu Cudów portfel rodziców nieco odpocznie, a dzieci znajdą rozrywkę nieco innego rodzaju. Pałac Cudów to bowiem wyjątkowe miejsce, w którym maluchy w fascynujący sposób doświadczają świata. Poprzez zabawę poznają skomplikowane zjawiska fizyczne, spróbują też swoich sił w wielu grach logicznych. Kolory, światło, dźwięki – na Węgrzech nabierają innego wymiaru. Młodsze dzieci zachwycą się możliwością dotykania, przyciskania i przelewania, starsze – spacerem na Księżycu albo jazdą samochodem na kwadratowych kołach.

Uwaga! Na końcu wystawy wypełnijcie test i sprawdźcie z dziećmi zdobytą wiedzę. Szczegółowe informacje: http://www.csopa.hu/en

Aquabovlevard (Paryż, Francja).

Nie sposób znaleźć dziecko, które nie ucieszyłoby się z całodniowego pobytu w takim aquaparku. W Aquabovlevard znajdziemy wszystko, co kochają najmłodsi – różnego rodzaju zjeżdżalnie wodne, jaccuzi, kaskady wodne, baseny, odkryte plaże, źródła, rzeczki i egzotyczna roślinność. Cała wasza rodzina będzie wspominała ten pobyt z wielką radością.

Uwaga: W okresie letnim przez kasą Aquabovlevard są wielkie kolejki – warto więc zakupić bilety przez Internet. Szczegółowe informacje: https://www.aquaboulevard.fr

Mini Europa Park (Bruksela, Belgia).

Mini Europa Park jest miejscem idealnym dla rodzin z dziećmi ciekawych i łaknących spokojniejszych form rozrywki. Znajdziemy tutaj ogromną ilość miniaturek budowli z całego świata. Dzieci będą zachwycone nie tylko możliwością ich zobaczenia, ale np. krążącymi wokół budowli samochodzikami czy jeżdżącym po parku miniaturowym pociągiem. Co pół godziny startuje mała rakieta kosmiczna, a pożar w miniaturowym porcie gasi mikroskopijna straż pożarna. Ba! Nawet chodnik drży, gdy dziecko naciśnie przycisk wybuchu kopii wulkanu!

Uwaga! Mini Europa park znajduje się na świeżym powietrzu – zanim kupicie bilety, sprawdźcie prognozę pogody. Szczegółowe informacje: http://www.minieurope.com/en

Shrek’s Adventure! London (Londyn, Anglia).

Kolejny park rozrywki z biegającymi postaciami z bajki? Nic z tych rzeczy – Shrek’s Adventure London to magiczne miejsce, w którym zdecydowanie warto się znaleźć. Przygoda zaczyna się już z momencie podróży – autobus 4D prowadzony przez osła zabierze nas do Zasiedmiogórogrodu. Potem maluchy czeka całe mnóstwo atrakcji i wyzwań. Wędrówki przez bagna, ucieczka przed Rumpelstiltskinem, spotkanie z Kotem w Butach, Esmeraldą i wiedźmami – to tylko niektóre z nich. W Shrek’s Adventure dziecko nie ogląda, ale uczestniczy w bajce!

Uwaga! Na koniec nie zapomnijcie o pamiątkowej fotografii z ogrem! Szczegółowe informacje: https://www.shreksadventure.com/london

Tropikalna Wyspa (okolice Berlina, Niemcy).

Na koniec proponujemy mały wyjazd… w tropiki. Tropiki w Europie? Tak, to nie błąd – chodzi bowiem o Tropikalną Wyspę w Niemczech, 60 kilometrów od Berlina. Znajdziecie tutaj gigantyczną kopułę, pod którą mieści się tropikalny las oraz wspaniałe baseny. Piasek, egzotyczne zwierzęta, temperatura i wilgoć na wzór tropików – odpoczną tu nie tylko dzieci, ale i dorośli. Dodatkowo dla najmłodszych przygotowano atrakcje takie jak wielki obiekt wspinaczkowy, minitor kartingowy, specjalne łódki oraz przygodę „na morzu”.

Uwaga: Ze względu na ogromną ilość odwiedzających, na Tropikalną Wyspę najlepiej wybrać się od poniedziałku do piątku. Szczegółowe informacje: https://www.tropical-islands.de/pl

Warto wiedzieć podróżując po Europie

Wybierając się w podróż po Europie warto zadbać o ubezpieczenie zdrowotne. NFZ wydaje bezpłatnie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Po Europie możemy podróżować bez paszportu do krajów Unii Europejskiej. Nie zapomnij wyrobić dowod osobisty dla dziecka

fot.
Fotolia

Ciąża, poród, żywienie, wychowanie i rozwój dziecka

Subskrybuj Kanał strony głównej