Akwaria, fokaria, oceanaria - niech dziecko pozna z bliska podwodny świat

Rekiny, ryby, płaszczki i tysiące innych, podwodnych stworzeń – trudno byłoby znaleźć dziecko, które przeszłoby obok nich obojętnie. Jeśli chcecie więc zachwycić swoje dziecko i umilić jeden z wakacyjnych dni, wybierzcie się w polecane poniżej miejsca.
Oceanarium i akwarium z dzieckiem

Najlepsze Oceanaria, Akwaria i Fokaria w Polsce

Afrykarium we Wrocławiu.

Oceanarium w Afrykarium we Wrocławiu to jeden z najpiękniejszych i najbardziej interesujących obiektów w Europie. Znajdziecie tutaj np. gigantyczny, mieszczący milion litrów wody zbiornik, w którym będzie mogli zobaczyć ponad 60 gatunków ryb. Największą atrakcją jest jednak aż 18-to metrowy, przezroczysty tunel – umożliwia on przypatrzenie się rybom, płaszczkom i żółwiom wodnym. W tunelu poczujecie się jak na dnie oceanu, co zostawi piękne wspomnienia na wiele tygodni.
Dodatkowymi atrakcjami są tutaj „dżungla” oraz „wybrzeże szkieletów”, gdzie zobaczycie inne, afrykańskie zwierzęta.

Akwarium w Gdyni.

Akwarium Gdyńskie posiada status ogrodu zoologicznego. Na trzech piętrach i w aż 68-miu akwariach znajdziecie 1500 zwierząt z 250 gatunków. Dzieci mogą podziwiać także największą rafę koralową w Polsce, żarłoczne rekiny czy urzekające rozgwiazdy. To rozrywka na kilka godzin, zdecydowanie warta polecenia.

Fokarium na Helu.

Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego to miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić – zwłaszcza, jeśli będziecie w województwie pomorskim. Realizowany jest tutaj projekt ochrony i odtworzenia kolonii fok szarych. Szczególnie godna polecenia jest wizyta w godzinach karmienia fok. Po zobaczeniu pięknych zwierząt będziecie mogli zobaczyć wystawę „Ssaki naszego morza”.

Oceanarium Prehistoryczne 3D w Warszawie.

Prehistoryczne Oceanarium, znajdujące się na PGE Narodowym, to fantastyczne miejsce dla całych rodzin – nie tylko pasjonatów prehistorii. Maluchy poczują się tutaj jak w samym środku oceanu. Przeniosą się do świata sprzed milionów lat, będą mogły obejrzeć plezjozaury, megalodona czy szonizaura – a wszystko w naturalnych, często gigantycznych rozmiarach. Niesamowite efekty dźwiękowe wzmacniają efekty – ta wizyta zapadnie wam w pamięci na lata.

Pawilony akwarystyczne w Palmiarnii w Gliwicach.

W Gliwicach znajdziecie aż cztery zbiorniki, w tym jeden mieszczący aż 60 litrów wody. Dzieci będą miały zobaczyć wodne zwierzęta Amazonii, afrykańskiego jeziora Tanganika, rzek polskich czy nawet azjatyckich. Jeśli planujecie wakacje w województwie śląskim, to koniecznie musicie odwiedzić to miejsce.

Najlepsze Oceanaria, Akwaria i Fokaria w Europie

Jeśli wakacje planujecie spędzić poza granicami Polski, warto zastanowić się nad odwiedzeniem większych, europejskich oceanariów. Które z nich są szczególnie godne polecenia?

L'Oceanogràfic, Walencja, Hiszpania

Dziewięć dwupoziomowych wież, 45 tysięcy zwierząt z 500 różnych gatunków. To wyjątkowa szansa na zobaczenie m.in. rekinów, morsów, lwów morskich czy pingwinów oraz… na zjedzenie obiadu w otoczonej akwarium restauracji.

The Blue Planet (Den Blå Planet), Kopenhaga, Dania

Siedem milionów litrów wody wypełnionych dwudziestoma tysiącami zwierząt zrobi wrażenie na każdym dziecku… i każdym dorosłym. We wnętrzu oceanarium można poczuć się jak w prawdziwym oceanie.

Oceanário de Lisboa, Lizbona, Portugalia

Przepięknie położone oceanarium każdego roku przyciąga ponad milion turystów. Jest tu pięć zbiorników wodnych (cztery mniejsze i jeden większy), w których mieszka ponad 25 tysięcy morskich zwierząt.

L’Aquarium de Barcelona, Barcelona, Hiszpania

Fantastyczne miejsce, które po prostu musicie pokazać dzieciom, będąc w Hiszpanii. Znajdzicie tu aż 11 tysięcy wodnych zwierząt z 450 gatunków. Największą atrakcją dla wszystkich odwiedzających jest aż 80-metrowy tunel z ruchomym chodnikiem.

Acquario di Genova, Genua, Włochy

Jeśli wakacje planujecie spędzić we Włoszech, zaplanujcie także wypad do włoskiego akwarium. Największą atrakcją dla najmłodszych będzie tutaj spory basen z płaszczkami i flądrami – każdy może w nim zanurzyć ręce i dotknąć tych delikatnych stworzeń. 

fot.
Fotolia

Ciąża, poród, żywienie, wychowanie i rozwój dziecka

Subskrybuj Kanał strony głównej