Pieluchy jednorazowe bez chloru, ftalanów i innych substancji drażniących? Zobacz, czy to możliwe

Podrażniające i alergizujące substancje dodatkowe, słaba chłonność, uciskające gumki, niekomfortowy kształt, utrudniający swobodę ruchów – to najczęściej pojawiające się problemy. Jak zatem znaleźć pieluszki, które będą optymalnym wyborem dla Twojego dziecka?

pieluszki jednorazowe bez chloru

Na rynku jest dziś dostępny niezwykle szeroki wybór pieluszek, jednak mimo to wielu rodziców ma duże trudności ze znalezieniem produktu idealnego dla maluszka.

Chlor – ukryty winowajca

Oferowane na rynku pieluszki jednorazowe różnią się konstrukcją i użytymi materiałami. Dostępne są również modele oznaczone jako „sensitive”, przeznaczone dla dzieci z wrażliwą skórą. Najczęściej posiadają one inny skład substancji nawilżających i zapachowych, a niektóre z nich są nawet w całości ich pozbawione. Niestety, również ten typ pieluszek okazuje się nieodpowiedni dla wielu dzieci, powodując podrażnienia i przyczyniając się do powstania pieluszkowego zapalenia skóry.

Jaka może być tego przyczyna? Cechą wspólną praktycznie wszystkich pieluszek jest obecność w nich śladowych ilości chloru. Jest on tradycyjnie wykorzystywany w procesie bielenia celulozy, będącej podstawowym składnikiem pieluszek. Lekarze potwierdzili, że chlor może mieć negatywny wpływ na skórę i jest jednym z czynników alergizujących.

Bezpieczna technologia stworzona przez tatę

Na szczęście istnieje bezpieczna technologia, która pozwoli uniknąć problemów wywołanych obecnością chloru w pieluszkach. Jest to technologia bielenia tlenem.

Jej powstanie w latach 70-tych XX wieku zawdzięczamy Raimo Nuortie - pracownikowi jednej z firm zajmujących się obróbką celulozy w Finlandii. Jego syn miał bardzo wrażliwą skórę, a użycie jakichkolwiek pieluszek jednorazowych powodowało reakcje alergiczne. Troskliwy tata, korzystając ze swoich doświadczeń związanych z przetwórstwem celulozy, postanowił wyeliminować chlor z procesu bielenia. Po wielu doświadczeniach opracował i opatentował technologię bielenia celulozy przy użyciu tlenu.


To innowacyjne rozwiązanie zastosował w pieluszkach Muumi Baby, w produkcji których nie używa się chloru do bielenia celulozy. Są one bielone 100% czystym tlenem. Jednorazowe pieluszki Muumi Baby do dziś produkowane są w Finlandii przez rodzinną firmę Delipap Oy, która powstała na fundamencie nowatorskiego pomysłu Raimo Nuortie.

Pewny skład, certyfikowana jakość

Brak obecności chloru w składzie to nie jedyny istotny czynnik, na który należy zwrócić uwagę. Dużym atutem pieluszek Muumi Baby jest brak jakichkolwiek substancji nawilżających, konserwujących i zapachowych. Koncept jest chroniony patentem i powstał we współpracy z Fińską Federacją ds. Alergii i Astmy. Jej certyfikat jest gwarancją, że pieluszki spełniają najwyższe określone dla tego typu produktów kryteria. Pediatrzy rekomendują pieluszki Muumi Baby szczególnie dla dzieci ze skórą wrażliwą i objawami atopowego zapalenia skóry (AZS).

Przyjazne środowisku

Muumi Baby posiadają również Nordic Eco Certyfikat (SWAN label), który potwierdza, że są przyjazne środowisku, wykorzystują certyfikowane biodegradowalne surowce i opakowania, a ewentualne negatywne skutki produkcji na środowisko są ograniczone do minimum. Celuloza wykorzystywana do ich wytwarzania pochodzi wyłącznie z fińskich lasów. Drewno nie jest pozyskiwane ze starych drzewostanów, lecz certyfikowanych, współcześnie sadzonych lasów, a wycinka nie jest w nich prowadzona na szeroką skalę.

Najwyższy komfort

Delikatność w dotyku, anatomiczny kształt, nieuwierające gumki – to niezbędne elementy, zapewniające komfort Twojemu dziecku. Muumi Baby posiadają wszystkie z tych atrybutów. Ich wysoka chłonność sprawia, że są bardzo ekonomiczne. Dzięki niestandardowemu składaniu, nie zajmują dużo miejsca i bez trudu mieszczą się w torbie.

Ich zaletą jest ponadto łatwe i wygodne zakładanie i zdejmowanie, a także … wizerunek bajkowych Muminków. Odkrywanie świata w ich towarzystwie będzie dla maluszka z pewnością jeszcze bardziej przyjemne!

Pieluszki Muumi Baby są dostępne w wybranych sklepach tradycyjnych, aptekach i sklepach internetowych. Listę placówek znaleźć można tutaj.

fot.
materiały partnera/art sponsorowany