Plebiscyt "Książka, która Cię wychowała"

Od końca października po miastach Polski krążyć będzie autobus, w którym można zagłosować na swoją ulubioną książkę, tę, która wywarła największy wpływ na nasze życie.

książka która cię wychowała

Od końca października po miastach Polski krążyć będzie autobus, w którym można zagłosować na swoją ulubioną książkę, tę, która wywarła największy wpływ na nasze życie. To plebiscyt Instytutu Książki zatytułowany "Wybierz książkę, która Cię wychowała". Głosować można też przez internet.

Ogólnopolska akcja prowadzona jest pod hasłem "Wychowały nas książki" i jest częścią kampanii społecznej "Tu czytamy", mającej na celu popularyzację czytelnictwa. Osoby zainteresowane oddaniem głosu na swoją ulubioną książkę, mogą to zrobić w dwojaki sposób - poprzez witrynę internetową Instytutu Książki lub w ...angielskim autobusie - wizytówce kampanii, który do końca października odwiedzi osiem miast w Polsce.

"Jednak autobus to nie tylko miejsce służące do oddania głosu. Można tam poznać książki, które w największym stopniu zapadły w pamięć polskim aktorom, dziennikarzom, sportowcom czy przedstawicielom show-biznesu" - zapowiada dyrektor Instytutu Książki, Magdalena Ślusarska.

Plebiscyt połączony jest z wystawą fotograficzną Lidii Popiel, na której takie postaci jak Bogusław Linda, Szymon Majewski, Małgorzata Niemen, Cezary Pazura, Przemysław Saleta, przedstawiają swoich książkowych faworytów.

Do końca października autobus odwiedzi Wrocław, Poznań, Gdańsk, Bydgoszcz, Łódź i Warszawę.ASZW

Źródło: PAP - Nauka w Polsce / 2007-10-16
 

fot.
Fotolia