Jak przygotować się na 1 września i nie zbankrutować? Oto 10 sposobów na tanią szkolną wyprawkę.
Sponsorowany
Przybory szkolne, ubrania, buty, podręczniki, kursy językowe i zajęcia dodatkowe – nowy rok szkolny to silny cios dla naszego portfela. Jak przygotować się na 1 września i nie zbankrutować? Oto 10 sposobów na tanią szkolną wyprawkę.
1. Kupuj wcześniej.
Niektóre szkoły już na początku wakacji podają informacje o liście rzeczy potrzebnych na zajęcia. Warto mieć ją przy sobie i rozłożyć zakupy na co najmniej kilka tygodni. Jeśli wasza szkoła nie udostępnia takiej listy, zdaj się na własne doświadczenie – takie przybory jak kredki, kolorowy papier, klej czy mazaki zawsze się przydadzą.
2. Zajrzyj do szuflady.
Nie oznacza to oczywiście, że masz traktować owy spis jako listę zakupów. W waszym domu znajduje się pełno rzeczy, które nie zostały do końca (a nawet w ogóle!) wykorzystane – dodatkowe ołówki i długopisy, a także linijki, cyrkiel, temperówka czy plecak to tylko niektóre z elementów, które mogą być wykorzystywane nawet przez kilka lat.
3. Skorzystaj ze zniżek dla uczniów.
Wiele firm technologicznych i odzieżowych, zwłaszcza tych międzynarodowych, oferuje zniżki dla uczniów i studentów. Przygotuj legitymację swojego dziecka i poszukaj szczegółowych informacji w internecie.
4. Kupuj online.
Na zakup szkolnej wyprawki online zdecyduje się w tym roku co piąty rodzic. Czas, abyś spróbował również ty! Zakupy w internecie są nie tylko dużo wygodniejsze, lecz również tańsze, niż te w sklepach tradycyjnych. Ceny artykułów papierniczych i podręczników mogą różnić się nawet do -30%.
5. Łap okazje „last minute”.
Chociaż sklepy już teraz rozpoczęły wyprzedaż wyprawki szkolnej, warto poczekać z zakupem niektórych akcesoriów nawet do początku września. Ostatnie dni szkolnych wyprzedaży to doskonała okazja na upolowanie tanich zeszytów czy przyborów papierniczych.
6. Postaw na jakość
Niektóre rzeczy, takie jak obuwie czy plecak wymagają inwestycji w jakość. Choć zakup tańszego zamiennika może wydawać nam się atrakcyjny, pamiętajmy, że lepszy model nawet przez kilka lat. Przy zakupie tornistra warto zwrócić uwagę na jakość jego wykonania, użyte tkaniny oraz gwarancję producencką.
7. Kupuj z drugiej ręki.
Zakup używanych podręczników może okazać się wybawieniem dla naszego domowego budżetu. Wystarczy zajrzeć do pobliskiego antykwariatu lub poprosić innych rodziców o nieużywane już książki. W ten sposób możemy zaoszczędzić nawet 20-40% przy zakupie kompletu. Odradzamy jednak zakup książek zniszczonych, z powyrywanymi kartkami lub popisanymi stronami. Nie kupujemy także używanych zeszytów ćwiczeń i książek połączonych z ćwiczeniami.
8. Nie kupuj wszystkiego na raz.
Chociaż wielu z nas staje przed pokusą, aby kupić wszystko na raz i mieć to z głowy, dużo rozsądniej jest rozłożyć zakupy na kilka razy i poszukać najlepszych ofert. Najbliższy supermarket ma naprawdę świetną promocję na zeszyty, jednak ceny przyborów do pisania zostawiają wiele do życzenia? Sprawdź inne oferty promocyjne i nie bój się robić zakupów w kilku źródłach. Jeśli zaczniesz analizować oferty już teraz, spokojnie zdążysz ze skompletowaniem wyprawki przed pierwszym dzwonkiem.
9. Korzystaj z rabatów.
Jeśli decydujesz się na zakupy online, masz okazję jeszcze bardziej zwiększyć oszczędności. Zakupy w sieci umożliwiają bowiem skorzystanie z dodatkowych zniżek i rabatów internetowych. Wystarczy, że skorzystasz z jednej ze stron rabatowych – takich jak Kupon.pl, które kolekcjonują informacje o największych promocjach w sieci. Wśród nich znajdziesz także rabaty na akcesoria szkolne, podręczniki i ubrania dla dzieci - radzi ekspert Kupon.pl.
10. Poszukaj bezpłatnej alternatywy
Coraz więcej szkół oraz miejskich instytucji organizuje bezpłatne zajęcia dla najmłodszych. Taniec, rytmika, nauka języka angielskiego – wszystko to staje się coraz częściej bezpłatne. Zapytaj wychowawcy o ofertę zajęć dodatkowych w waszej placówce. Być może uda się w ten sposób zaoszczędzić fundusze przeznaczone na prywatne lekcje.