Jaki podarunek dla mamy niemowlaka?

Co sprawi największą radość młodej matce? To oczywiście coś, co pomoże jej na chwile odpocząć, zrelaksować się i chwilę odetchnąć. Takich gadżetów jest całe mnóstwo, od typowo funkcjonalnych po zupełnie nietypowe. Przecież w tym wszystkim chodzi przede wszystkim o to, żeby mama odpoczęła od obowiązków związanych z macierzyństwem. Taki upominek musi spełnić jedno zadanie – zachęcić do zadbania o siebie i swoje potrzeby.

Jaki podarunek dla mamy niemowlaka?

Młoda mama jest zmęczona

Gdy planujemy kupno prezentu dla młodej mamy, postarajmy się wybrać coś, co będzie dla niej odskocznią od teraźniejszości i licznych obowiązków. Pomyśl o podarunku, który ułatwi opiekę nad noworodkiem, choć nie musi być to rzecz związana stricte z rodzicielstwem.

Praktyczna szczoteczka

Powiedzmy sobie szczerze, młode mamy nie mają zbyt wiele czasu dla siebie. Tym bardziej na zabiegi pielęgnacyjne. Dlatego właśnie doskonałym prezentem dla młodej mamy po porodzie będzie specjalna soniczna szczoteczka do twarzy. Posiada miękkie wypustki, które dokładnie oczyszczają skórę twarzy, która przy okazji staje się bardziej ukrwiona. Poza działaniem oczyszczającym szczoteczka zbawiennie wpływa na zmarszczki i inne niedoskonałości skóry, która będzie wyglądać świeżo.

Kubek termiczny albo bidon

To niezwykle przydatne gadżety. Młoda mama ma mało czasu i czasem nawet zrobienie sobie kawy czy też herbaty wiąże się z dużym wysiłkiem. Z tej właśnie przyczyny zdecydowanie przyda się taki gadżet jak termiczny kubek, w którym można zaparzyć sobie ulubioną małą czarną i pić ją bez przeszkód wtedy, kiedy zapragniemy. Tutaj kolejnym świetnym pomysłem jest bidon, w którym zawsze będzie czekała woda, bo przecież nawadnianie jest najważniejsze. Sprawdzi się to na pewno w momentach, gdy młoda mama będzie się musiała zajmować maluszkiem przez kilka godzin, a na nią pod ręką zawsze będzie czekać łyk świeżej wody.

Kupon do spa

Taki pomysł na prezent dla młodej mamy wydaje się na pierwszy rzut oka konwencjonalny. Bardzo często taki podarunek to wariant dla leniwych, którzy nie wiedząc co kupić, wybierają właśnie taką bezpieczną opcję. Co innego jednak, gdy wybierzemy miejsce, w którym taki kupon będzie zrealizowany i zadbamy o to, by jakość była najwyższa i wtedy obdarowana osoba na pewno będzie zadowolona. Dlatego właśnie voucher powinien być dopasowany indywidualnie. Jeśli jednak młoda mama nie będzie mieć możliwości skorzystania z takiej oferty w salonie, pomyśl o miłej alternatywie w postaci domowego spa. Wystarczy kupić artykuły, które będą zawsze pod ręką, takie jak szczotka do masażu, świece zapachowe, specjalna sól do kąpieli albo aromatyczne masło do ciała. Kapitalnym pomysłem będzie zapakowanie całego zestawu do domowego spa w specjalny kuferek lub praktyczną kosmetyczkę, które potem posłużą do przechowywania różnych innych podręcznych produktów.

fot.
materiały partnera