Jak wybrać najlepsze elektrolity dla dzieci?

Problem odwodnienia u dzieci pojawia się nie tylko latem, ale także w przypadku biegunek czy zatrucia pokarmowego. Dzieci dość szybko się odwadniają, dlatego należy zapewnić im systematyczny dostęp do elektrolitów, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zobaczmy, jakie są objawy odwodnienia u najmłodszych i jak wybrać najlepsze elektrolity dla dzieci.

elektrolity dziecko

Przyczyny odwodnienia u dzieci

Elektrolity to roztwory jonów soli, których zadaniem jest usprawnienie gospodarki wodno-elektrolitowej oraz zachowanie równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. Do elektrolitów zaliczamy między innymi: sód, jod, potas czy magnez. Elektrolity odpowiadają za dotlenienie i prawidłowe odżywienie komórek, a ich niedobór może doprowadzić do poważnego zachwiania równowagi organizmu, co jest niebezpieczne szczególnie dla najmłodszych.

Dzieci to grupa bardzo narażona na utratę elektrolitów. Już niewielka gorączka może przyczynić się do znacznej utraty wody. Odwodnieniu sprzyja przede wszystkim grypa żołądkowa, ale również różnego rodzaju infekcje, a nawet wzmożona aktywność fizyczna. Do utraty elektrolitów dojść może także w trakcie upałów przy przegrzaniu organizmu.

Jakie są najczęstsze objawy odwodnienia u dzieci?

Wśród niepokojących objawów niedoboru elektrolitów u dzieci wyróżniamy:

  • zawroty głowy;
  • bóle głowy;
  • ciągłe pragnienie;
  • zbyt małe ilości oddawanego moczu;
  • nadmierną senność;
  • zaburzenia rytmu serca;
  • omdlenia.

Jeżeli zauważymy jakiekolwiek objawy odwodnienia u naszego dziecka, powinniśmy zacząć działać jak najszybciej, ponieważ jest to stan bardzo groźny dla zdrowia, a nawet życia. Jednym ze sposobów na odwodnienie jest podanie specjalnych elektrolitów dla dzieci.

Jakie elektrolity dla dzieci wybrać?

Każdy rodzic powinien pamiętać, aby w domowej apteczce zawsze znalazły się elektrolity dla dzieci. Jest to bardzo ważne na wypadek nagłych sytuacji, gdyż w razie odwodnienia, chcąc uniknąć przykrych jego skutków, najlepiej zacząć działać jak najszybciej. Poszukując wysokiej jakości elektrolitów dla dzieci, warto zwrócić uwagę na produkty marki Dicoflor, które dostępne są zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych. Elektrolity Dicoflor w postaci saszetek pomagają szybko i skutecznie uzupełnić niedobór elektrolitów, łagodząc objawy odwodnienia i sprzyjając poprawnemu funkcjonowaniu organizmu.

Jak dawkować elektrolity dla dzieci?

Wybierając produkty Dicoflor, najlepiej jest zastosować się do instrukcji podanej na opakowaniu. Producent instruuje, aby zawartość dwóch saszetek A i B dostępnych w opakowaniu rozpuścić w 200 ml wody i spożyć bezpośrednio po przygotowaniu. W przypadku wymiotów płyn należy podawać niewielkimi łykami, aby nie spowodować torsji.

Elektrolity to substancje niezbędne zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym. Ich uzupełnianie w przypadku odwodnienia jest niezwykle ważne, dlatego każdy powinien mieć pod ręką szybkie do przygotowania suplementy z elektrolitami, które w razie potrzeby można podać, uzupełniając niedobór cennych składników.

fot.
materiały partnera