7 łatwych do samodzielnego wykonania przebrań na Halloween

W niektórych przedszkolach lub szkołach politycznie poprawnie odbywa się „bal jesienny”, w innych bez ogródek świętowane jest Halloween. Tak naprawdę liczy się – straszne przebrania i wielka radość dzieci! 

przebrania dla dzieci DIY

Oczywiście każdy siejący przestrach dziecięcy kostium to wynik zaangażowania mamy, a w wielu przypadkach także i jej kreatywności. Jeśli i ty masz ochotę DIY - samodzielnie stworzyć taką kreację, to mamy dla ciebie kilka ciekawych propozycji.

Mumia - jak zrobić kostium mumii?

Wbrew pozorom, wykonanie kostiumu mumii wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. Nie wystarczy przecież owinąć malca bandażami – całość musi się nie tylko porządnie trzymać, ale też być wiarygodna. Jeśli jednak masz trochę czasu i dużo motywacji, to działaj.

Do wykonania przebrania mumii potrzebne będą:

 • bandaże,
 • klej typu „magic”,
 • kawa rozpuszczalna,
 • nici i  igła,
 • cienie do powiek w kolorze szarym i brązowym
 • stary t-shirt i spodnie dresowe. Ubrania powinny być jak najcieńsze!

Pierwszy etap to rozwinięcie bandaży (potrzebujesz ich naprawdę sporo) i namoczenie ich w miseczkach z kawą (z mlekiem i bez mleka). Staraj się robić to nieregularnie, ostateczny efekt ma bowiem przypominać stare, przybrudzone bandaże. Potem, aby było ci łatwiej pracować, powinnaś je po wyschnięciu - wyprasować.

Następnie należy owinąć ubrania dziecka bandażami, na zmianę je przyklejając i przyszywając – mówiąc krótko, postępujesz intuicyjnie, tak by całość się trzymała. Pamiętaj, że niektóre kawałki muszą smętnie zwisać! Gdy całość będzie gotowa, pozostaje już tylko owinąć głowę dziecka, zrobienie mrocznego oraz dodatkowe wybrudzenie bandaży cieniem do powiek. Efekt jest absolutnie bombowy.

Straszny chirurg

To propozycja dla dzieci, które naprawdę nie boją się niczego – ostateczny efekt działań może bowiem przerazić bardziej wrażliwe maluchy. Jeśli jednak dobre przebranie to dla twojej pociechy dużo „krwi” – nie wahaj się.

Jak zrobić przebranie strasznego chirurga?

Sprawa jest prosta. Kupujesz (np. w sklepie z używaną odzieżą – będzie taniej) dużą, białą koszulę, a w aptece chirurgiczną maseczkę i rękawiczki. Następnie brudzisz wszystko np.: barwnikiem spożywczym lub farbką w kolorze krwi, koncentrując się na maseczce i środku koszuli. Na koniec ocierasz ramiona, na których pojawiają się całkiem prawdziwe ciarki. To propozycja dla odważnych rodziców i dzieci!

Frankenstein

Dobrą opcją na zaoszczędzenie pieniędzy i uzyskanie świetnego efektu jest przebranie dziecka za znanego wszystkim Frankensteina.

Jak zrobić przebranie za Frankensteina?

 • Potrzebujesz jedynie garnituru (może być trochę zniszczony, jeśli go nie masz, poszukaj w second handzie).
 • Potem już tylko pozostaje spryskać dziecku włosy pianką koloryzującą (powinny być brązowe), pomalować twarz na zielono i „dorobić” odpowiednie szwy na twarzy.

Frankenstein jak się patrzy!

Pająk

Strój pająka robi ostatnio prawdziwą furorę wśród mam lubujących się w kreatywnych wyzwaniach.

Jak zrobić kostiumu pająka? 

Potrzebujesz tylko trzech par czarnych, kryjących rajstop, czarnej koszulki oraz czarnych legginsów.

 • Rajstopy odcinasz od „góry”, tak, by zostały same nogawki.
 • Wypychasz je kulką silikonową albo zawartością starych poduszek, a potem przyszywasz do koszulki.
 • Ostatni krok to już połączenie ze sobą sznurkiem poszczególnych nóg i przyszycie ich do rękawów koszulki – tak, by układały się niczym nogi pająka, gdy malec uniesie ręce.

Pozostaje już tylko makijaż i gotowe!

Zombie - z czego zrobić kostium zombie?

Przygotowanie stroju zombie jest równie łatwe, jak przygotowanie kostiumu Frankensteina. Potrzebujesz tylko białej koszulki – najlepiej trochę za dużej i koniecznie z długimi rękawami oraz białych spodni. Gdy już je zdobędziesz, powinnaś je porządnie wybrudzić oraz… trochę zniszczyć. Strój zombie to taki, które miejscami ma dziury, gdzieniegdzie zwisają kawałki materiału. Ostatni etap to już wymalowanie twarzy dziecka specjalnymi farbkami w kolorze białym i czarnym – smyk powinien mieć podkrążone, sine oczy. I już, oto nasze ukochane Zombie!

Upiorna księżniczka

W sklepach z używaną odzieżą już w październiku można kupić całe mnóstwo balowych sukienek – za grosze. Jeśli twojej córce marzy się bycie księżniczką, ale raczej bardziej upiorną, to dokup perukę (nową, z uwagi na brak możliwości wyprania używanej), a potem wymaluj twarz córki w najstraszniejszy ze znanych ci sposobów. Możesz też nieco poniszczyć sukienkę i nauczyć dziecko robić groźne miny. Upiornie urocze!

Straszna czarownica

Wystarczy jakakolwiek stara, czarna sukienka – jak najbardziej wskazana będzie nieco podarta, charakterystyczny kapelusz, makijaż i zużyta miotła, by twoja córka zmieniła się z najstraszliwszą wiedźmę. Mała wiedźma będzie jeszcze bardziej przekonująca, jeśli będzie nosiła przy sobie woreczek z magicznym pyłem – np. z brokatem. Naucz ją kilku okrutnych zaklęć, a zrobi furorę.

fot.
Fotolia