Mądra mysz - seria ZAWODY

zawody_bDzieci są ciekawe świata, zadają mnóstwo pytań, na które czasami nie znamy odpowiedzi. Jeśli chcesz rozszerzyć wiedzę dziecka o ciekawe fakty dotyczące różnych zawodów koniecznie zainteresuj się serią Mądra Mysz - zawody.

zawody_bDzieci są ciekawe świata, zadają mnóstwo pytań, na które czasami nie znamy odpowiedzi. Jeśli chcesz rozszerzyć wiedzę dziecka o ciekawe fakty dotyczące różnych zawodów koniecznie zainteresuj się serią Mądra Mysz - zawody.

 

 

Dzieci są ciekawe świata, zadają mnóstwo pytań, na które czasami nie znamy odpowiedzi. Jeśli chcesz rozszerzyć wiedzę dziecka o ciekawe fakty dotyczące różnych zawodów koniecznie zainteresuj się serią Mądra Mysz - Zawody.

 

 

Mądra mysz - seria ZAWODY

 

Wydanych zostało już 10 tytułów:

 • Mam przyjaciela policjanta
 • Mam przyjaciela kierowcę rajdowego
 • Mam przyjaciela kierowcę autobus
 • Mam przyjaciela policjanta
 • Mam przyjaciela marynarza
 • Mam przyjaciela budowniczego
 • Mam przyjaciela kolejarza
 • Mam przyjaciela pilota
 • Mam przyjaciela strażaka
 • Mam przyjaciela śmieciarza
 • Mam przyjaciela weterynarza.

 

Książeczki krótko, zabawnie i na temat opisują specyfikę poszczególnych zawodów; jak funkcjonuje lotnisko, co się dzieje na budowie, czym zajmują się policjanci. Narratorem książeczki jest dziecko opowiadające o pracy swojego przyjaciela policjanta czy budowniczego. Forma tych książeczek to pasjonująca podróż przez jeden dzień pracy osoby wykonującej dany zawód, warstwa edukacyjna przysłonięta została przez wartką akcję obfitującą w różne wydarzenia.

Książeczki poza opisem pracy i różnymi technicznymi szczegółami (dostosowanymi do percepcji dziecka) mają w sobie ważny przekaz; w każdej pracy i w życiu ważne jest przestrzeganie pewnych zasad i reguł mających na celu zachowanie bezpieczeństwa. Tekst oczywiście wzbogacony jest ilustracjami, na których mamy sporo dodatkowych szczegółów pozwalających na dalsze dociekliwe pytania dziecka.

Seria, pomimo iż większość tomików opisuje typowo męskie zawody nadaje się zarówno, dla chłopców, jaki dla ciekawych świata dziewczynek.

 

Wydawnictwo: Media Rodzina

Mądra mysz - seria ZAWODY

Dzieci są ciekawe świata, zadają mnóstwo pytań, na które czasami nie znamy odpowiedzi. Jeśli chcesz rozszerzyć wiedzę dziecka o ciekawe fakty dotyczące różnych zawodów koniecznie zainteresuj się serią Mądra Mysz - zawody;

Dzieci są ciekawe świata, zadają mnóstwo pytań, na które czasami nie znamy odpowiedzi. Jeśli chcesz rozszerzyć wiedzę dziecka o ciekawe fakty dotyczące różnych zawodów koniecznie zainteresuj się serią Mądra Mysz - zawody; wydanych zostało już 10 tytułów:

Mam przyjaciela policjanta

Mam przyjaciela kierowcę rajdowego

Mam przyjaciela kierowcę autobus

Mam przyjaciela policjanta

Mam przyjaciela marynarza

Mam przyjaciela budowniczego

Mam przyjaciela kolejarza

Mam przyjaciela pilota

Mam przyjaciela strażaka

Mam przyjaciela śmieciarza

Mam przyjaciela weterynarza.

Książeczki krótko, zabawnie i na temat opisują specyfikę poszczególnych zawodów; jak funkcjonuje lotnisko, co się dzieje na budowie, czym zajmują się policjanci. Narratorem książeczki jest dziecko opowiadające o pracy swojego przyjaciela policjanta czy budowniczego. Forma tych książeczek to pasjonująca podróż przez jeden dzień pracy osoby wykonującej dany zawód, warstwa edukacyjna przysłonięta została przez wartką akcją obfitującą w różne wydarzenia. Książeczki poza opisem pracy i różnymi technicznymi szczegółami (dostosowanymi do percepcji dziecka) mają w sobie ważny przekaz; w każdej pracy i w życiu ważne jest przestrzeganie pewnych zasad i reguł mających na celu zachowanie bezpieczeństwa. Tekst oczywiście wzbogacony jest ilustracjami, na których mamy sporo dodatkowych szczegółów pozwalających na dalsze dociekliwe pytania dziecka. Seria, pomimo iż większość tomików opisuje typowo męskie zawody nadaje się zarówno, dla chłopców, jaki dla ciekawych świata dziewczynek.