Dinozaury - Lila Prap (recenzja)

dinozaury_170Od dłuższego już czasu frapuje mnie fascynacja małych dzieci dinozaurami – jak już się zacznie to maluch chce wiedzieć, zobaczyć i mieć dinozaury.

dinozaury_170Od dłuższego już czasu frapuje mnie fascynacja małych dzieci dinozaurami – jak już się zacznie to maluch chce wiedzieć, zobaczyć i mieć dinozaury.

Od dłuższego już czasu frapuje mnie fascynacja małych dzieci dinozaurami – jak już się zacznie to maluch chce wiedzieć, zobaczyć i mieć dinozaury.


W podsycaniu fascynacji tymi strasznymi stworami sprzyjają pojawiające się jak grzyby po deszczu dinoparki a w zdobywaniu wiedzy o dinozaurach przychodzą nam z pomocą różnego rodzaju pozycje książkowe. Mi osobiście brakowało książki, która byłaby odpowiednia dla najmłodszych dinofascynatów. Książki, która by jednocześnie bawiła i przekazywała wiedzę w przystępny dla 3 – 4 latka sposób. Widać autorce też doskwierał brak takiej pozycji i ją stworzyła, za co jej serdecznie dziękuję a wam gorąco polecam książkę „Dinozaury" autorstwa Lili Prap, wydaną przez wyd. Media Rodzina. Lila Prap to słoweńska ilustratorka i autorka, w 2006 nominowana do Nagrody Andersena.


Na fali dinomanii wydanych zostało już sporo książek. Czym ta się wyróżnia?

  • Wiedza o dinozaurach przekazana jest w zabawny sposób – poznajemy je dzięki narratorom książki – dociekliwej rodzinie kurczaków
  • Informacje naukowe są napisane przystępnie, prostym językiem bez mogących przerażać szczegółów (no może poza jednym wyjątkiem)
  • Z ilustracji (wykonanych przez autorkę) spoglądają na nas przyjazne prehistoryczne stworzenia, trochę jakby namalowane ręką dziecka, dzięki temu mały czytelnik z ciekawością przygląda się kłom, kolcom, rogom i innym wypustkom.

 

Autorce udało się mocno wyeksploatowany temat pokazać w zabawnej i przystępnej dla małego dziecka formie.

 

tekst: Sylwia Porada

 

Dinozaury - Lila Prap (recenzja)

 

 

autor: Lila Prap
ilustrator: Lila Prap
wyd. Media Rodzina