Seria „Pierwsze czynności” Marcin Malicki

nocnikPięknie ilustrowana seria książeczek już dla dwulatków autorstwa Marcina Malickiego – „Pierwsze czynności".

nocnikPięknie ilustrowana seria książeczek już dla dwulatków autorstwa Marcina Malickiego – „Pierwsze czynności".

 

 

 

pierwsze_czynnoci

 

Mój kolega nocnik

Ta pięknie ilustrowana książeczka to jedna z propozycji z serii „Pierwsze czynności". Bohaterem opowiastki jest mały Kacperek, któremu tata przynosi pewnego dnia w prezencie nocnik. Ten arcyciekawy przedmiot wzbudza ogromne zainteresowanie chłopca...Z ogromnym poczuciem humoru i wielką wyobraźnią wymyśla, jakie może być zastosowanie dziwacznego prezentu. Największym walorem tej książeczki obok istotnego tematu, który porusza są przepiękne ilustracje i prosty w odbiorze małego czytelnika tekst.

 

Już sprzątam

Poszukiwanie ukochanego królika jest dla małego Kacperka prowokacją do rozpoczęcia sprzątania pokoju. Chłopiec zmywa naczynia, przygotowuje ubranka do prania, segreguje zabawki. Książeczka jest dla milusińskich doskonałą lekcją porządku i budowania poczucia swoich pierwszych małych obowiązków. To doskonała pomoc dla rodziców, którzy za jej pomocą mogą opowiedzieć dziecku o prostych czynnościach domowych. I powoli dzięki niej włączać pociechę w rytm codzienności.

 

Sam się ubieram

Tym razem wyzwaniem dla Kacperka staje się samodzielne ubieranie się. Uważnie podpatrując jak robi to mama, chłopiec nieco niecierpliwie, ale skutecznie usiłuje założyć na siebie poszczególne części garderoby. Po powrocie do domu, dzięki mamusi koduje również potrzebę odkładania ubrań na miejsce. Ta kolejna książeczka z serii „Pierwsze czynności" skłania maluszka do zdobywania nowych nawyków i umiejętności. Jest to zarazem kolejny kroczek w budowanie samodzielności naszej pociechy.

 

Autor: Marcin Malicki
Ilustracje: Dorota Szoblik
Wydawnictwo: Book House

Polecamy: 2+

 

 

Tekst: Anna Latta-Pisarek