Wesoły Ryjek Wojciech Widłak (recenzja)

Witam nazywam się Sylwia dziś opowiem wam o Wesołym Ryjku, uroczej małej śwince. Hura Wesoły Ryjek wskoczył na karty książki! Nie mogłam się doczekać, kiedy przygody Ryjka ukażą się w formie książki.

wesoły ryjek

Witam nazywam się Sylwia dziś opowiem wam o Wesołym Ryjku, uroczej małej śwince.

Hura Wesoły Ryjek wskoczył na karty książki! Nie mogłam się doczekać, kiedy przygody Ryjka ukażą się w formie książki, przez jakiś czas były publikowane w jednym z miesięczników, ale trudno go było kolekcjonować tylko dla tych opowiadań. Niestety w wydanym zbiorze nie ma naszej (mojej i mojej córeczki) ulubionej historii o zachodzie słońca nad morzem. Ale są za to inne równie cudowne. Mam nadzieję, że brak naszego ulubionego opowiadania, jest obietnicą kontynuacji.

 

Wesoły Ryjek Wojciech Widłak (recenzja)


Jeśli jeszcze nie znacie Wesołego Ryjka to koniecznie musicie poznać; jestem przekonana, że książka ta przypadnie waszym maluchom do gustu.

Wesoły Ryjek to sympatyczna mała świnka, która ze swojej dziecięcej perspektywy opowiada wydarzenia dnia codziennego jak niezwykłe przygody. Ryjek jest jedynakiem, w pozwaniu świata towarzyszy mu jego wierny przyjaciel żółw przytulanka, który tylko jest (a właściwie aż jest), autor nie ożywił pluszaka jak ma to miejsce w większości książek dla dzieci. Czy Twój maluch ma takiego wiernego przytulankowego towarzysza, który swoją obecnością dodaje odwagi i pomaga poznawać świat? Ryjek ma kochających rodziców, którzy odgrywają istotną rolę w życiu małej świnki i towarzyszą mu na kartach książki.


Jedno opowiadanie to krótka historia opowiedziana przez Ryjka, to trochę taki rodzaj pamiętnika - Ryjek opisuje, co się wydarzyło i co dzięki temu zrozumiał. Historie są zabawne, język prosty a akcja wartka. Autor w niezwykły sposób wczuwa się w abstrakcyjny świat małych dzieci, w którym rzeczywistość miesza się z fantazją, które zachwycają się otaczającym je światem i zaskakują nas prostotą i trafnością swoich spostrzeżeń na sprawy dnia codziennego. Taki jest Wesoły Ryjek.


Historie o małej śwince są jedną z moich ulubionych książek, które czytam swojej córce, bo to książka dla dzieci, która nie zanudzi rodziców. To książka doskonała do wieczornego czytania na dobranoc.


Ciepłe i wesołe historie zilustrowała Agnieszka Żelewska, ilustracje są idealnym dopełnieniem pozytywnego i sympatycznego przekazu książki, ja osobiście nie wyobrażam sobie innych ilustracji np. bardziej nowoczesnych.


Dziś dowiedziałam się, że osesek.pl poleca wszystkim rodzicom czytanie Wesołego Ryjka na dobranoc!

Autor: Wojciech Widłak
Ilustrator: Agnieszka Żelewska
Wydawnictwo: Media Rodzina

Tekst: Sylwia Porada, osesek.pl