Kubuś Puchatek A.A. Milne

kubusTo prawdziwa lekcja dotycząca przyjaźni pomiędzy przesympatycznymi bohaterami. Z całej opowieści emanuje ciepło, a przede wszystkim duża doza poczucia humoru.
kubusTo prawdziwa lekcja dotycząca przyjaźni pomiędzy przesympatycznymi bohaterami. Z całej opowieści emanuje ciepło, a przede wszystkim duża doza poczucia humoru.


„ Są tacy co mają rozum-a są tacy , co go nie mają i już" tak definiuje się tytułowy Miś o Bardzo Małym Rozumku - Kubuś Puchatek.

 

kubus_puchatekKsiążeczka opowiada o przygodach Kubusia i jego przyjaciół - Krzysia, Królika, Prosiaczka, Kłapouchego czy Sowy Przemądrzałej. Postacią centralną jest Puchatek, który wymyśla trochę nieskładne rymowanki, codziennie koło jedenastej spożywa małe co nieco, ponieważ ma niepohamowany apetyt na miód. A to wspina się na dąb w poszukiwaniu swego przysmaku, to z kolei utyka w norze Królika bo ma wzdęty, przejedzony brzuszek, czy też razem z Prosiaczkiem obchodzi zagajnik tropiąc ślady domniemanej zwierzyny ...ślady które pozostawiają sami chodząc dookoła . Miś i jego wspaniali przyjaciele bawią i wzruszają- Krzyś oddany i troskliwy przyjaciel wydający przyjęcie na cześć Puchatka, Prosiaczek - swoją lękliwością i małym wzrostem. Osioł Kłapouchy jest urodzonym pesymistą, gubiącym swój ogonek, Królik wydaje się być nieco zarozumiały, a Sowa Przemądrzała to ważny autorytet dla pozostałych mieszkańców Stumilowego Lasu.

 

Perypetie tej zacnej gromady z pewnością przyciągną uwagę malucha.To prawdziwa lekcja dotycząca przyjaźni pomiędzy tymi przesympatycznymi bohaterami. Z całej opowieści emanuje ciepło, radość życia, którą mają w sobie te wspaniałe istoty, a przede wszystkim duża doza poczucia humoru.

 

Milusińscy czytelnicy mogą identyfikować się z poszczególnymi postaciami, które wzbudzają w nich zachwyt i sympatię, zaskakują swoimi pomysłami i uczą jak pomagać innym, a czasem po prostu śmieszą. A i dorosły czytelnik z zaciekawieniem pochyli się nad kolejnymi przygodami zacnego Misia...

 

Polecana od lat 4

Tekst: Ania Latta-Pisarek, osesek.pl

Tytuł: „Kubuś Puchatek".
Autor: Alan Alexander Milne