Filip i mama, która zapomniała - Pija Lindenbaum (recenzja)

Kolejna książka fantastycznej szwedzkiej autorki Pij Lindenbaum. Autorka w swoich książkach porusza bardzo poważną tematykę, ale z wielkim humorem i co najważniejsze pokazuje świat oczami dziecka.

filip i mama która zapomniała zakamarki

Kolejna książka fantastycznej szwedzkiej autorki Pij Lindenbaum. Autorka w swoich książkach porusza bardzo poważną tematykę, ale z wielkim humorem i co najważniejsze pokazuje świat oczami dziecka. Dzięki czemu dzieciom jest łatwiej identyfikować się z bohaterami książki i sytuacjami w nich opisanymi a nam rodzicom spojrzeć na świat oczyma maluchów. W książce „Filip i mama, która zapomniała" my dorośli dostajemy kolejny raz niezłą lekcję. Nie jeden rodzic odnajdzie w osobie Mamy Filipa siebie. Tak, tak kochani, często się tak zachowujemy nie zdając sobie z tego sprawy. A jak się zachowujemy? Jesteśmy zestresowani, zabiegani, zapracowani, zmęczeni. Od rana bez powodu pokrzykujemy na nasze maluchy a dzieci w milczeniu tkwią w tym ogarniającym nas obłędzie aż któregoś dnia możemy zmienić się w ...smoka, tak ja się to przytrafiło Mamie Filipa. Chłopiec musi zająć się mamą, która zapomniała, co się robi jak się mamą jest i wraz z nią wyrusza na poszukiwanie lekarstwa na smoki. Ze starszymi dzieci książka może stać się pretekstem do rozmowy, dlaczego czasem dorośli są „nieznośni".

Filip i mama, która zapomniała - Pia Lindenbaum

Czy Filip znajdzie lekarstwo by mama wyzdrowiała? – odpowiedź w książce, przeczytajcie koniecznie.

Wam i sobie życzę byśmy jak najrzadziej, a najlepiej w cale nie zamieniali się w smoki i nie zapominali, co znaczy być rodzicem.

Polecam !

Tekst: Sylwia Porada

tekst: Pija Lindenbaum
ilustracje: Pija Lindenbaum
wydawnictwo: Zakamarki
Wiek: 3+

fot.
pr