Królowa Śniegu - Andersen

krolowa_sniegu_170"Królowa Śniegu" to niezwykle malarska baśń o pięknym i silnym uczuciu, miłości i przyjaźni, o tym, że warto wierzyć i walczyć.
krolowa_sniegu_170"Królowa Śniegu" to niezwykle malarska baśń o pięknym i silnym uczuciu, miłości i przyjaźni, o tym, że warto wierzyć i walczyć."Królowa Śniegu" to niezwykle malarska baśń o pięknym i silnym uczuciu, miłości i przyjaźni, o tym, że warto wierzyć i walczyć. To jedna z moich ulubionych baśni z dzieciństwa, pełna uczuć, choć przerażająca - za sprawą czarodziejskiego lustra i oczywiście zimnej Królowej Śniegu.

krolowa_sniegu_t

Wydawnictwo Media Rodzina od jakiegoś czasu wznawia stare baśnie w nowej odsłonie nie tylko z nowymi ilustracjami, ale i w nowym tłumaczeniu. Również i tym razem tłumaczeniem Królowej Śniegu zajęła się Bogusława Sochańska, dzięki czemu język baśni stał się bardziej współczesny.

Całości dopełniają ilustracje popełnione przez Elżbietę Wasiuczyńską, po prostu piękne, niezwykle eteryczne, zimne i ciepłe zarazem, dzięki nim łatwiej nam towarzyszyć Gerdzie w poszukiwaniu Kaja.


Do książki dołączona jest płyta CD, na której baśń czyta Jerzy Stuhr i mimo całej mojej sympatii dla Pan Stuhra aż żal, że to nie bajka dźwiękowa. No, ale nie można mieć wszystkiego.


Wiek: 6+