Karty obrazkowe Angielski w zagadkach

Unikalne mini książeczki z kartami obrazkowymi pełnymi prostych zagadek pomocnych w opanowaniu podstawowych słów i zwrotów w języku angielskim dla dzieci.
angielski w zagadkach

Unikalne mini książeczki z kartami obrazkowymi pełnymi prostych zagadek pomocnych w opanowaniu podstawowych słów i zwrotów w języku angielskim dla dzieci.

Wydawnictwo Edgard specjalizujące się w publikacjach do nauki języków dla najmłodszych wydało serię Kart obrazkowych Angielski w zagadkach.
Głównym założeniem tej serii jest oswojenie dzieci z językiem angielskim. Kolorowe, bogato ilustrowane karty uczą dzieci angielskiego najlepszą metodą – poprzez zabawę.

 

Karty obrazkowe Angielski w zagadkach


Zagadki to bardzo skuteczna forma nauki, ponieważ wzbudzają ciekawość, a ich rozwiązywanie sprawia najmłodszym przyjemność. Dzięki nim dzieci nie tylko ćwiczą i utrwalają znane już słówka i zwroty, lecz także poznają nowe. Zagadki są zróżnicowane pod względem poziomu od prostszych po trudniejsze, więc poznawanie języka odbywa się stopniowo. Urozmaicone zadania sprawiają, że dzieci świetnie się bawią, a zabawne ilustracje pomagają im lepiej zapamiętywać nowe wyrazy.


Ta forma nauki języka angielskiego aktywizuje różne kanały percepcji:

 • słuch; gdy czytamy dziecku angielskie słówka,
 • wzrok; dzięki barwnym ilustracjom i utrwalaniu połączenia słówko-obrazek
 • ruch; wskazywanie obrazków, wodzenie palcem po plątaninie linii, naśladowanie pokazanych w zagadce czynności.

 

Karty nie tylko uczą języka, lecz także rozwijają spostrzegawczość i pamięć wzrokową.

   

  Zestaw dwustronnych kart obrazkowych został specjalnie opracowany dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych: 4-6 lat, 5-7 lat i 6-8 lat. Dla ułatwienia każda karta zawiera polecenie do zagadki w języku angielskim (awers) i polskim (rewers).

   

  Dzięki niedużemu rozmiarowi karty obrazkowe można zabrać na spacer lub w podróż – są doskonałym sposobem na przyjemną naukę języka angielskiego w każdej wolnej chwili!