Angielski dla dzieci Karty obrazkowe (recenzja)

karty_170100 pierwszych słówek. Karty do wspólnej zabawy i nauki języka angielskiego i nie tylko.

karty_170100 pierwszych słówek. Karty do wspólnej zabawy i nauki języka angielskiego i nie tylko.

 

OSESEK.pl POLECA!

 

Angielski dla dzieci Karty obrazkowe100 pierwszych słówek. Karty do wspólnej zabawy i nauki języka angielskiego i nie tylko. Zestaw kart do nauki języka jest fantastyczny. Mimo iż wydawnictwo poleca je od 3 roku życia. Myślę ze można je wykorzystać dużo wcześniej we wspólnych zabawach nie tylko do nauki angielskiego, ale i polskiego, wybierając karty z prostszymi słowami.

 

Karty są wykonane z grubego papieru i są dwustronne.
Jedna karta to jedna wyraźna i zabawna ilustracja na białym tle z podpisem z jednej strony po angielsku z drugiej po polsku. Na kartach z obramowaniem zielonym mamy słowa po polsku a na kartach z obramowaniem czerwonym po angielsku.


Karty mogą być pomocne do nauki nazw kolorów, cyfr, nazw owoców i warzyw, elementów garderoby i części ciała najpierw po polsku a później po angielsku. Łącznie komplet uczy aż 104 słówek.

 

Dzięki temu możemy je wykorzystać dużo wcześniej niż zaleca wydawnictwo, do zabawy i nauki. Korzystając z okazji zwracam się do wydawnictwa o to by przy wznowieniach wydało karty na sztywnej grubszej tekturze tak by małe rączki nie zniszczyły ich zbyt szybko.

 

W zestawie znajdziemy:

  • Zestaw 104 kolorowych kart obrazkowych polsko-angielskich. Karty podzielone są na kilka grup tematycznych:

Rodzina 8 szt
Części ciała 9szt
Elementy garderoby 11szt
Zabawki 7 szt
Jedzenie 13 szt
Owoce 9 szt
Warzywa 8 szt
Cyfry 10 szt
Kolory 10 szt
Pory roku 4 szt
Dni tygodnia 7 szt
Jakie to jest? 8 szt

 

Angielski dla dzieci Karty obrazkowe

 

  • poradnik, w którym rodzice i nauczyciele znajdą pomysły na 33 wspólne gry i zabawy z wykorzystaniem kart, a także przydatny w praktyce zapis wszystkich słówek i tekstów piosenek wraz z tłumaczeniem.
  • płytę CD, która zawiera nagrania wszystkich słówek; udźwiękowione przez profesjonalnych lektorów oraz dwie piosenki oczywiście po angielsku - piosenkę o Alfabecie i Mały trzmiel. Dzięki nagraniom dzieci szybciej nauczą się poprawnej wymowy. Tu kolejna gorąca prośba o więcej piosenek.

 

Angielski dla dzieci
Karty obrazkowe
100 pierwszych słówek.
Edgard, Warszawa 2010
ISBN 978-83-61828-64-8