Policz nogi stonogi - gra planszowa dla najmłodszych

Główną bohaterką gry jest stonoga. I to właśnie ona pomoże małym graczom opanować trudną sztukę podstawowego liczenia oraz naukę kolorów.
nogi stonogi gra planszowa dla dzieci

Gra planszowa „Nogi stonogi" to wspaniałe połączenie dobrej zabawy z nauką, ale także idealna forma wspólnego spędzania czasu z dziećmi. Wydawnictwo Egmont wprowadziło na rynek nową grę planszową – „Nogi stonogi". Główną bohaterką tej sympatycznej gry jest stonoga. I to właśnie ona pomoże małym graczom opanować trudną sztukę podstawowego liczenia oraz naukę kolorów.

 

Dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z planszówkami warto wybierać gry, które wspierają edukację dziecka, czyli pomagały w nauce kolorów czy liczenia, rozwijały spostrzegawczość, pamięć i umiejętność logicznego myślenia. Dzięki prostym grom planszowym małe dzieci nauczą się również radzić sobie z emocjami związanymi z porażką i zwycięstwem oraz ponosić konsekwencje swoich decyzji.

 

nogi_stonogi_450

 

„Nogi stonogi" to gra przeznaczona dla dzieci od 4 lat. Rzucając kolorowymi kostkami gracze starają się zdobyć jak najwięcej butów dla swoich stonóg. Urocza, przyjazna oprawa graficzna i wciągająca fabuła sprawiają, że dziecko nawet nie zauważa, że uczy się dodawania i odejmowania dobrze się przy tym bawiąc! Elementy gry wykonane są z grubego kartonu, dzięki czemu gra jest odporna na działanie małych, zwinnych dziecięcych rączek.

 

Gra planszowa „Nogi stonogi" to wspaniałe połączenie dobrej zabawy z nauką, ale także idealna forma wspólnego spędzania czasu z dziećmi. „Zabawa jest główną platformą poznawania. Nauka poprzez gry planszowe daje o wiele lepszy efekt uczenia się – mówi Anna Sowińska, edukator, terapeuta, autor, nauczyciel – Gra w przyjaznej atmosferze pomaga zmierzyć się dziecku z własnymi emocjami, uczy budować relacje w grupie. Przepis na udany czas z dzieckiem w domu, czy przedszkolu? Dobra gra planszowa, która będzie bawiła nie tylko dziecko, ale i dorosłych".