Skubane kurczaki ćwiczą pamięć! - Recenzja

skubane_kurczaki_170Koncentracja i szybkie zapamiętywania to zdolności ważne dla każdego. Aby te umiejętności odpowiednio wyćwiczyć najlepiej zacząć już od najmłodszych lat. Z pomocą przychodzą nam planszówki.

skubane_kurczaki_170Koncentracja i szybkie zapamiętywania to zdolności ważne dla każdego. Aby te umiejętności odpowiednio wyćwiczyć najlepiej zacząć już od najmłodszych lat. Z pomocą przychodzą nam planszówki.

 

Osesek.pl szczególnie poleca!

Koncentracja i szybkie zapamiętywania to zdolności ważne dla każdego. Aby te umiejętności odpowiednio wyćwiczyć najlepiej zacząć już od najmłodszych lat. Z pomocą przychodzą nam planszówki. Gra, która w ostatnich tygodniach zachwyciła naszą rodzinę od najmłodszej do najstarszego to Skubane kurczaki.

 

Skubane kurczaki to gra pamięciowa skierowana już do 4 latków i z pewnością je zainteresuje. A to dzięki drewnianym figurkom kurczaków i zabawnej tematyce gry. Połączenie memo z wyścigiem to naprawdę doskonała zabawa. Pomysł gry jak i jej zasady są proste jak budowa kurnika. Co ciekawe nie mamy planszy i kostki.

 

skubane_kurczaki_t

 


No to jak się w to gra ktoś spyta.


Już tłumaczę. Na stoliku, kocyku itp. ważne by było płasko i równo rozkładamy kolorowe kartoniki w kształcie jajek obrazkami do góry w okrągły tor. Pośrodku układamy równo sześcioboczne kartoniki obrazkami do dołu (na tych kartonikach mam obrazki identyczne jak na kartonikach jajecznych).
Każdy kurczak dostaje w kuperek jedno piórko (nawiasem mówiąc solidna drewniana robota) i ląduje na jednym z jajecznych kartoników, kurczaki ustawiamy w równych odstępach miedzy sobą. I możemy zaczynać, a zaczyna najmłodsza lub najmłodszy.
By ruszyć, wystarczy odkryć sześciokątny kartonik z takim samym obrazkiem jak ma kurczak przed sobą. Co prawda by trafić za pierwszym razem na zgodny obrazek trzeba mieć niezwykłe szczęcie. Po odkryciu sześciokątnego kartonika należy zapamiętać, co na nim było, obrazek pokazujemy wszystkim graczom, by też mieli możliwość zapamiętania.
Kurczak pokonuje kolejne, jajka dopóki gracz odkrywa odpowiedni kartonik. Wygrywa ten, którego kurczak oskubie pozostałych graczy z piórek.
A jak zdobyć piórka, trzeba kupić grę i się przekonać.

Najlepsza rekomendacją niech będzie to, że moja prawie już 5 letnia córka od kilku dni po przebudzeniu pyta, „mamo oskubiemy dziś kurczaki"?

Gra jest naprawdę fantastyczna, pełna zwrotów akcji, dostarcza radości i dużym i małym, no i naprawdę ćwiczy pamięć.

 

A jak nie mamy ochoty na wyścig możemy kurczaki zostawić w pudełku w towarzystwie sześciokątnych kartoników a kartonikami w kształcie jajek pograć w memo.

 

Gra ta zdobyła wiele nagród na świecie m.in. została Najlepszą Dziecięcą Grą Planszową w Danii, Finlandii i Niemczech. Może grać w nią od 2 do 4 osób w wieku od 4 lat.

 

Dlaczego warto grac w planszówki? Ponieważ:

  • rozwijają intelekt,
  • zacieśniają więzi miedzy ludzkie, spędzamy czas wspólnie z rodziną,
  • uczą jak znieść gorycz porażki i jak cieszyć się ze zwycięstwa,
  • uczą zasad społecznych i zasad komunikacji
  • można je zabrać ze sobą wszędzie, a i apropo zabierania wszędzie, serdeczna prośba do wydawcy gry: prosimy o dodawanie poręcznych woreczków na elementy gry ułatwiających ich przechowywanie i zabieranie w plener.

 

Tekst: Sylwia Porada osesek.pl