Gdzie najlepiej na urlop z dziećmi

Urlop z dziećmi wymaga przygotowań. Dziecko musi mieć zapewniony komfort wypoczynku oraz bezpieczeństwo. Ponadto bardzo ważne jest zaplanowanie maluchowi czasu zajęć tak, aby się nie nudził.

Gdzie najlepiej na urlop z dziećmi

Jak podaje sondaż przeprowadzony przez jeden z turystycznych portali, w zeszłym sezonie letnim dzieci stanowiły niemal 18% wyjeżdżających na wakacje z biurami podróży. Są także miejscowości, w których najmłodsi turyści stanowili prawie 30% ogółu klientów polskich biur podróży (dane za serwisem wycieczkowym fostertravel.pl, tam znajdziesz także tanie wczasy rodzinne).

Rodzice wybierający się na wakacje ze swoimi pociechami, wybierają najczęściej te hotele, w których zagwarantowane jest maksimum atrakcji dla najmłodszych urlopowiczów, tj. obiekty, które posiadają m.in. brodziki, aquaparki, zjeżdżalnie, place zabaw. Ponadto liczy się możliwość zostawienia dzieci w mini klubach pod opieką animatorów czasu wolnego. Nie bez znaczenia pozostaje menu serwowane w hotelowych restauracjach (specjalnie przygotowane dla dzieci) oraz wieczorne rozrywki (m.in. przedstawienia, koncerty, czyli tzw. animacje dla dzieci).

Gdzie najlepiej pojechać z dziećmi do 5 lat?

Słoneczne wybrzeże Morza Czarnego w Bułgarii, idealnie nadaje się na wakacje z małym dzieckiem.

Hotel Elenite Holiday Village w Złotym Brzegu, oferuje maluchom aquapark oraz klub z polskim animatorem. Baseny i aquapark ma także Hotel Vita Park w Albenie. W Albenie ponadto jest rezerwat przyrody Bałata (to już dla większych dzieci). Kursują kolejki dla dzieci, a większość atrakcji skupiona jest przy deptaku. Hotel Club Dobrotiza Beach oferuje brodzik dla dzieci, klub dla malucha z polskim animatorem, plac zabaw oraz specjalne menu w restauracji. W Hotelu Smartline Madara, dla dzieci znajduje się brodzik, plac zabaw oraz mini klub. Ponadto można korzystać z bogatego programu animacyjnego.

Gdzie najlepiej pojechać z dziećmi 5 - 10 lat?

Najlepszy zakątek to Grecja.   

Hotel Aqua Bay usytuowany jest 200 metrów od kurortu Tsilivi na wyspie Zakynthos. Bezpłatny wstęp do aquaparku z licznymi zjeżdżalniami oraz brodzikiem dla dzieci. Na terenie hotelu można także wziąć m.in. udział w animacjach, jest plac zabaw a także możliwość wynajęcia opiekunki.

Hotel Blue Lagoon Resort znajduje się w niewielkim kurorcie położonym w Lambi, 2 km od miasta Kos, na wyspie o tej samej nazwie. W hotelu działa kilka restauracji oraz barów, serwujących także menu dla dzieci. Dostępny jest aquapark, brodzik i dwa baseny dla dzieci z wodnym placem zabaw oraz statkiem pirackim.

Hotel Atrium Platinum Resort & Spa należy do luksusowych obiektów w kurorcie Ixia, 4 km od miasta Rodos. W restauracji głównej można liczyć na foteliki dla dzieci oraz specjalnie przygotowane dla maluchów menu. Dla najmłodszych przygotowano plac zabaw i mini klub. Istnieje możliwość wynajęcia opiekunki. Prowadzone są animacje, organizuje się wieczory tematyczne.

Gdzie najlepiej pojechać z dziećmi 10 - 15 lat?

Najlepsze zakątki to Turcja i Hiszpania.

Turcja. Kemer to ceniony kurort Licyjskiego Wybrzeża. Na dzieci czeka „Księżycowy Park”, gdzie znajduje się basen ze zjeżdżalniami oraz małe delfinarium. Alanya to niezwykłe groty morskie: Jaskinia Piratów oraz Jaskinia Fosforyzująca, które na pewno zainteresują dzieci. Bodrum leżące w południowej części półwyspu, to centrum turystyki oraz żeglugi. Tu znajduje się Muzeum Archeologii Podwodnej, ze wzbudzającymi ciekawość eksponatami. Można także wyruszyć w tzw. „Błękitny Rejs” po okolicznych wyspach. Kusadasi położona na południowym wybrzeżu Morza Egejskiego, jest atrakcyjna ze względu na wiele parków wodnych, kino 5D, a także specjalną fontannę dla dzieci.

Hiszpania. Walencja przyciąga oceanarium ze wspaniałymi stworzeniami morskimi i pokazami delfinów. W Barcelonie znajduje się z kolei ogromny park rozrywki Tibidado. Wypoczywając zaś w Fuertaventura najmłodsi mogą liczyć na Oasis Park, w którym podziwia się występy papug, krokodyli i lwów morskich oraz Safari - czyli wycieczki na wielbłądach oraz osłach. Atrakcją jest także rejs specjalną łodzią podwodną, podczas którego można podziwiać oceaniczne przestrzenie, świat koralowców i egzotycznych stworzeń podwodnych.

Gdzie najlepiej pojechać z dziećmi powyżej 15 lat?

Wszystkie powyższe miejsca, czyli Turcja, Hiszpania, Grecja oraz Bułgaria - będą idealne.

W Hiszpanii na uwagę dodatkowo zasługuje Lloret de Mar - kurort na Costa Brava. Dla nastolatków czekają sporty wodne, park wodny z basenami oraz zjeżdżalniami.  Wyspa Caleta de Famara polecana jest tym, którzy chcą nauczyć się surfingu. Znajduje się tutaj wiele szkółek. Na Teneryfie z kolei można spędzić czas w parkach rozrywki, na pieszych szlakach z pięknymi widokami oraz uprawiając sporą liczbę sportów wodnych.

fot.
materiały nadesłane