O czym należy pamiętać kupując dziecku hulajnogę?

Hulajnogi dla dzieci są świetnym pomysłem, jeśli chcesz, aby Twoje dziecko aktywnie spędzało czas. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że sprzęt ten kategoryzuje się do sportowego, więc nie jest jedynie zabawką. Stąd selekcja odpowiedniego modelu będzie istotna dla zapewnienia Twojemu dziecku poczucia bezpieczeństwa. Nie jest to jednak jedyny aspekt związany z zakupem hulajnogi.

O czym należy pamiętać kupując dziecku hulajnogę?

Korzyści płynące z jazdy na hulajnodze

Z pomocą hulajnogi dziecko nauczy się panowania nad swoim ciałem, usprawniając tym samym swój zmysł równowagi. Przy tym znacznie poprawi koncentrację i siłę mięśni Twojego potomstwa, ponieważ będzie ciągle pracować nogami, plecami i brzuchem. Ważny jest też aspekt edukacyjny - poczuje, jak naprawdę wygląda obcowanie z prędkością i dostosowywanie się do niej. Idzie za tym rozwój refleksu, a to za sprawą uczenia się prowadzenia, hamowania oraz reakcji na to, co się dzieje na drodze. Często też hulajnoga jest preludium do tego, aby w młodym wieku zainteresować się rowerem, co prócz kolejnego ciekawego zainteresowania znacznie polepszy kondycję pociechy.

Bezpieczny wybór

Oczywiście, hulajnoga, zwłaszcza dziecięca nie jest w stanie przyśpieszyć tak, jak rower, ale nie jest to element niwelujący ryzyko wystąpienia wypadku.  Rozwiązaniem jest wybór modelu, który zminimalizuje szansę wystąpienia potencjalnej kontuzji.

Celujmy w sprzęt posiadający certyfikat bezpieczeństwa i funkcjonalność, nie zaś „fajny” wygląd oraz jak najmniejsze nadszarpnięcie domowego budżetu. Dobra jakościowa hulajnoga nie ma odstających elementów czy ostrych wykończeń, za to odznacza się precyzją w wykonaniu pojedynczych elementów. Karygodnym i często powtarzanym błędem jest kupno niedopasowanego do wieku i rozmiarów dziecka sprzętu, „bo przecież podrośnie i wtedy będzie idealne”. Powinno zwracać się na zalecenia producenckie, znajdujące się na każdej hulajnodze.

Akcesoria

Więcej na https://dwamichaly.pl/

Prócz hulajnogi nie powinno zapominać się o przydatnych akcesoriach. Podstawowym i bezdyskusyjnie potrzebnym wyborem jest kask, zwłaszcza jeśli mowa o bardzo młodych początkujących adeptach jazdy na hulajnodze. W celu zabezpieczenia łokci i kolan przed ryzykiem zadrapania, stłuczeń czy złamań przydadzą się ochraniacze. Ze względu na potencjalne uczestnictwo w ruchu mile widziany będzie głośny dzwonek lub nawet klakson.

Podsumowanie

Jak widać, zakup hulajnogi dla dzieci powinien być w pełni przemyślany. W końcu chodzi o szczęście i przede wszystkim bezpieczeństwo naszej pociechy, co zawsze jest kwestią priorytetową.

Autor
redakcja oseseka
fot.
Fotolia