Ciąża, poród, żywienie, wychowanie i rozwój dziecka

jak rozmawiać z dzieckiem o pieniądzach
Nowy
Artykuł

Pieniądze – jak rozmawiać o nich z dzieckiem? Jak wytłumaczyć, że nie można brać pieniędzy „ze ściany” i kiedy czas na kieszonkowe?

Dziecięce pytania odnośnie pieniędzy zdradzają, jak abstrakcyjna jest to dla nich rzecz. „Patrz, mam dużo pieniędzy, czy kupię za to klocki?” – pyta czterolatek, pokazując dziesięć jednogroszówek. „Czy możesz wziąć więcej pieniędzy z tej ściany i kupić mi lalkę?” – pyta pięciolatka, myśląc oczywiście o bankomacie. Jak rozmawiać z dziećmi o pieniądzach, dopasowując informacje do ich wieku? I kiedy nadchodzi odpowiedni czas na regularne kieszonkowe?
wywoływanie porodu co powinnaś wiedzieć
Nowy
Artykuł

Wywoływanie porodu – wszystko, co powinnaś wiedzieć!

Kiedy tylko rozpoczyna się dziewiąty miesiąc ciąży, każda mama z przejęciem czeka na objawy zwiastujące rychłe przyjście dziecka na świat. Bywa i jednak tak, że mija 42 drugi tydzień, a poród w żaden sposób się nie zapowiada. Poniżej przeczytasz, jakie są metody „zachęcania” maluszka do opuszczenia brzucha, dodatkowych wskazaniach do wywołania porodu oraz opiniach, że taki poród boli bardziej.
jak nie usypiać malucha
Nowy
Artykuł

7 metod usypiania dzieci, o których powinnaś zapomnieć (na zawsze)

Prawie każdy rodzic wie, że uśpienie niemowlaka wymaga czasem olbrzymiej cierpliwości. Nierzadko w trakcie tej czynności zadajemy sobie pytanie: „czy naprawdę nie można inaczej?!” i słuchamy porad innych, sięgamy po słynne poradniki, albo zaczynamy stosować regularnie to, co zadziałało… przypadkiem. Cóż, nie zawsze jest to dobre. Oto 7 metod usypiania dziecka, które powinniście porzucić i nigdy więcej do nich nie wracać.
łożysko przodujące co to oznacza
Nowy
Artykuł

Łożysko przodujące – co to oznacza? Czy stanowi zagrożenie dla ciąży?

Łożysko jest niesamowitym narządem, który dostarcza maluszkowi w brzuchu m.in. tlen i pożywienie. Kiedy więc dzieje się z nim coś nieprawidłowego, stanowi to powód do niepokoju lekarzy, a sytuacja wymaga starannej obserwacji. Jest tak na przykład wtedy, kiedy mamy do czynienia z łożyskiem przodującym, występującym w od 0,1 do 1% ciąż.
jak sobie radzić z ukąszeniami komarów
Nowy
Artykuł

„Mamo, swędzi!” – jak radzić sobie z ukąszeniami komarów? Żele, kemy i domowe sposoby.

Nawet nam, dorosłym, trudno powstrzymać się od przynoszącego ulgę drapania miejsca po ugryzieniu komara – ostatecznie jednak potrafimy przekonać się, że takie działanie tylko pogorszy sprawę. Przekonać do tego samego dziecko jest o wiele trudniejszym wyzwaniem. Dlatego, gdy słyszymy: „mamoooo, swędzi!”, lepiej sięgnąć po pomoc – w postaci domowych specyfików albo specjalistycznych maści i kremów.
Subskrybuj Kanał strony głównej