Ciąża, poród, żywienie, wychowanie i rozwój dziecka
Odkryj świat bohaterów serialu LEGO® NINJAGO®
Zestawy LEGO® NINJAGO® to seria klocków inspirowana wyjątkowym serialem telewizyjnym dla dzieci. Nie brakuje w nim wartkich akcji, niesamowitych przygód czy dobrego humoru. Nic więc dziwnego, że zyskał on tylu wiernych fanów na całym świecie, którzy pokochali jego sympatycznych bohaterów. Seria LEGO® NINJAGO® to kreatywne zestawy dla dzieci i nastolatków, które przenoszą wszystkich budowniczych w spektakularny świat NINJAGO®.
Trzeci rok życia dziecka: 25, 26 i 27 miesiąc
Twoje dziecko właśnie ukończyło drugi rok życia. Nie jest już bobasem i zdecydowanie już go nie przypomina. To oczywiście wciąż malutki człowiek, ale świetnie radzący sobie z wyrażaniem swoich potrzeb i uwielbiający zabawę. Dowiedz się, co zmieni się w jego zachowaniu i co może cię niepokoić w nadchodzących trzech miesiącach.
10 sposobów na to, by twoje ciało po porodzie szybciej wróciło do formy
„Ufff, w końcu urodzić, poczuć się lżej, wrócić do formy!” – marzy o tym każda kobieta w końcówce ciąży. Gdy moment rozwiązania w końcu następuje, okazuje się, że do wspomnianej formy jeszcze bardzo, bardzo daleko. Jak proces „dochodzenia do siebie” przyspieszyć, za co się zabrać, o czym pamiętać?
Gdzie i na jaki obóz zimowy wysłać dziecko, aby było szczęśliwe?
Obóz zimowy to doskonała okazja dla dziecka, by mogło spędzić ten czas bardzo aktywnie. Najczęściej organizowany jest on w ferie zimowe, kiedy sprzyja temu zimowa aura. Na obóz zimowy dzieci mogą pojechać nie tylko w góry, ale również na Mazury, nad morze czy w piękne turystyczne miejsca.
Ciepłe i dziewczęce buty na mrozy - 3 najfajniejsze modele
Wybór butów dla dziewczynki chodzącej do przedszkola lub dla nieco starszej uczennicy, może być dla rodziców wyzwaniem. Na szczęście poniższe propozycje sprawią, że z pewnością trafisz w gust córki. Nie czekaj i już teraz sprawdź, jakie modele butów na mrozy dla dziewczynki będą w tym sezonie najmodniejsze.
4-latek. Co powinien umieć?
Czterolatki są… cudowne! Małe gadułki, których wszędzie pełno i które rozbrajają swoim rozumieniem świata – tak uważa niemal każda mama. Jednocześnie niemal każda raz na jakiś czas zadaje sobie pytanie: „Czy on/ona aby na pewno dobrze się rozwija?”. Przeczytaj, co powinien już umieć 4-latek, biorąc pod uwagę kilka najważniejszych aspektów jego rozwoju.
Pomoc dla nieuleczalnie chorych - opieka paliatywna dla dzieci w Łodzi
Szukanie wsparcia w opiece nad nieuleczalnie chorymi bliskimi, a w szczególności dziećmi, nie jest łatwe. Często niesie ono za sobą wiele obaw, wyrzutów sumienia i niepokoju. Niemniej jednak warto jasno podkreślić, że jest do dobry krok, który nieco ułatwi codzienne życie naszych chorych bliskich. W Łodzi istnieje wiele miejsc z wykwalifikowanymi specjalistami, w których oferowana jest opieka paliatywna dla dzieci. Bez względu na to, które z nich wybierzesz, możesz być pewna/y, że twoja pociecha będzie w dobrych rękach.
Skład pieluszek dla noworodka - na co zwrócić uwagę?
Gdy rodzi się Twoja pociecha, pragniesz zapewnić jej najlepszą opiekę i wsparcie. Z pieczołowitą starannością dobierasz więc kosmetyki, ubranka, dbasz o jest bezpieczeństwo i doglądasz w nocy. W całych przygotowaniach i okazywanej miłości nie możesz zapominać o pieluszkach. Te powinny spełniać szereg wymogów – głównie pod kątem składu, który nie powinien podrażniać narażać niewykształconej jeszcze warstwy ochronnej naskórka. W poniższym artykule podpowiadamy na co zwrócić uwagę, podczas kupowania pieluszek dla noworodka. Skupimy się przede wszystkim na składzie – typując składniki, które mogą alergizować i szkodzić maluszkowi. Udowodnimy tym samym, że nie wszystkie produkty dedykowane dzieciom są w 100% bezpieczne, certyfikowane i zgodne z wymaganymi standardami.
Czym się zajmuje i co leczy neurolog?
Neurolog jest lekarzem specjalizującym się w dolegliwościach ośrodkowego układu nerwowego oraz układów obwodowych. Neurolog jest specjalistą, którego odwiedzamy stosunkowo rzadko, jednak wykonywane przez niego badania mogą mieć olbrzymi wpływ na nasze wyobrażenie o własnym stanie zdrowia. Poniżej prezentujemy z bliska specyfikę specjalizacji neurologicznej oraz przedstawiamy najważniejsze z perspektywy pacjentów informacje: jakich badań może dokonać neurolog, jakich chorób zajmuje się leczeniem oraz kiedy warto zwrócić się o pomoc do poradni neurologicznej.
Przedwczesne sączenie się wód płodowych – jak rozpoznać? Czy stanowi zagrożenie dla dziecka?
Chociaż w filmach i serialach odejście wód u ciężarnej wygląda niezwykle spektakularnie i gwałtownie, w prawdziwym życiu te kwestie budzą wiele wątpliwości u przyszłych mam. Dlaczego? Ponieważ w większości przypadków, gdy pęka worek owodniowy, wody nie wypływają litrami, a delikatnie się sączą - co utrudnia odróżnienie ich od naturalnych wydzielin lub chociażby moczu. Jak zatem rozpoznać, że mamy do czynienia z wodami? Czy ich sączenie się jest groźne dla dziecka, gdy do terminu porodu zostało jeszcze kilka tygodni?