Zabawki drewniane dla dzieci, zobacz nasze typy na idealne prezenty

Drewniane zabawki od lat przyciągają uwagę rodziców. Czy rzeczywiście są dobrym pomysłem na prezent dla dziecka? Zapoznaj się ze wszystkimi korzyściami płynącymi z kupna zabawek drewnianych. Dowiedz się, jak dopasować zabawkę drewnianą do wieku dziecka.

zabawki drewniane

Zalety zabawek drewnianych dla dzieci

Jeśli zastanawiasz się, czy warto kupować zabawki drewniane, to mamy dla ciebie tylko jedną odpowiedź. Po stokroć: tak! Oto liczne korzyści, które na pewno cię przekonają:

Zabawki drewniane są bardzo trwałe

O wiele trwalsze niż zabawki z plastiku. Jeśli kupisz np. pchacz na kółkach, sorter czy drewnianą kuchnię, zyskujesz niemal pewność, że zabawka będzie służyła nie tylko twojemu kolejnemu dziecku, ale może i twoim… wnukom.

Zabawki drewniane są ekologiczne

Po pierwsze dlatego, że – jak już wspomnieliśmy, nie wymagają wymiany z uwagi na trwałość. Innymi słowy, kupując je, przyczyniasz się do zmniejszenia ilości śmieci na świecie. Po drugie, drewno zawsze jest bardziej ekologiczne niż plastik. Czy wiesz, że ten drugi rozkłada się nawet do 1000 lat?

Zabawki drewniane łatwo jest czyścić

Drewniane zabawki mają zazwyczaj dość prostą formę. Oznacza to, że nie posiadają milionów małych zakamarków, do których zazwyczaj dostaje się brud.

Zabawki drewniane pobudzają wyobraźnię

Dzięki wspomnianej prostej formie zabawki z drewna pobudzają dziecięcą wyobraźnię. I przy okazji są zwyczajnie przyjemne w dotyku!

Jak dobrać zabawkę drewnianą do wieku dziecka?

Oczywiście nawet najlepsza drewniana zabawka nie sprawi dziecku radości, jeśli będzie niedopasowana do jego wieku. Jak więc dobrać prezent, by malec poradził sobie z zabawą i długo korzystał z upominku?

Zabawka drewniana dla dziecka w wieku 13-18 miesięcy

Kiedy tylko maluch kończy pierwszy rok życia, zaczyna się niezwykły etap jego życia. Pojawia się możliwość szybkiego przemieszczania na własnych nóżkach, maluch zaczyna także tworzyć pierwsze słowa.

Przede wszystkim warto wspomóc motorykę dużą i pomóc maluszkowi w ćwiczeniu równowagi. Pomoże w tym drewniany pchacz, w którym dziecko będzie mogło przewozić ukochane zabawki.

Maluszek w tym wieku zaczyna interesować się również wielkościami, kocha wszystko wkładać, przekładać i wyjmować. Dlatego trafionym pomysłem na prezent będzie np. drewniana układanka albo drewniany sorter, dzięki któremu dziecko poćwiczy logiczne myślenie.

Zabawka drewniana dla dziecka w wieku 19-36 miesięcy

W tym okresie ze słodkiego bobaska maluch zmienia się w wygadanego, pociesznego smyka. Warto pomóc mu w kształtowaniu wyobraźni, np. poprzez ofiarowanie zestawu do zabawy w lekarza. Jeśli z kolei odbiorcą upominku jest mała dziewczynka, to z całą pewnością usłyszymy pisk radości, jeśli kupimy zestaw do „makijażu”:

Niespełna trzylatek uwielbia tworzyć budowle z klocków, dzięki czemu fantastycznie ćwiczy motorykę małą – co na pewno będzie sprzyjać adaptacji w przedszkolu. Im większy zestaw, tym większa radość malca, dlatego zdecydowanie można pokusić się o kolejne drewniane klocki. O sprawność małych rączek (i świetną zabawę) zadbamy również, jeśli ofiarujemy maluszkowi komplet do łowienia rybek:

Zabawki drewniane na prezent dla dziecka – to zawsze dobry pomysł!

Zabawki drewniane podobają się nie tylko dzieciom, ale i rodzicom, zmęczonym wszędobylskim plastikiem o wątpliwej jakości. Jeśli nie wiesz, jaki prezent kupić bratanicy, córce koleżanki albo po prostu – swojemu dziecku, to sięgnij po drewniany „pewniak”.

fot.
Fotolia

Ciąża, poród, żywienie, wychowanie i rozwój dziecka

Subskrybuj Kanał strony głównej