2 kwietnia 2013, 22:58
Hej ! jestem z partnerem juz 7 lat. Mamy po 22 lata - chcemy razem zamieszkac na stancji - tak aby zaczac nowy etap w zwiazku, sprawdzic sie w codziennych sytuacjach ( chociaz juz mieszkamy u niego ale to nie to samo...). Po oplaceniu mieszkania, wszelakich racuhnkow - ile wydajecie na jedzenie miesiecznie ??..
Jak zawsze...tesciowa na ta wiadomosc fochy ma i dasy...nie wierzy, ze sobie poradzimy, probuje zniechecic itd...ale ja z nia juz nie moge wytrzymac;/
- Dołączył: 2013-01-27
- Miasto: Bydgoszcz
- Liczba postów: 444
2 kwietnia 2013, 23:44
My z narzeczonym wydajemy na jedzenie koło 1500 złotych miesięcznie niestety. Mój luby woli się włóczyć po restauracjach albo coś zamówić zamiast zjeść coś domowego.
- Dołączył: 2006-11-14
- Miasto: Katowice
- Liczba postów: 3979
2 kwietnia 2013, 23:46
1000zł na jedzenie dla 2 osób. Nie wliczam w to napojów alkoholowych, tylko jedzenie.
Nie gotuję zup, bo nie lubimy. Codziennie na obiad jest mięso (ewentualnie raz w tygodniu ser/jajka) + warzywa + dodatek skrobiowy.
Uważam, że jedzenie to ostatnia rzecz na jakiej się powinno oszczędzać. Wolę cały rok przechodzić w jednej parze spodni, niż kupować marnej jakości jedzenie typu parówki, mielonki, mielone mięso garmażeryjne, pasztety itp.
2 kwietnia 2013, 23:47
zazdroszczę wam, ja z mężem ledwo mieścimy się w 1500zł. I to tylko na jedzenie.
- Dołączył: 2013-01-24
- Miasto: Słupsk
- Liczba postów: 1778
3 kwietnia 2013, 00:19
Za 350 zł to nawet jedna osoba zdrowo nie wyżyje.
Nie wiem ile dokładnie teraz wydajemy na jedzenie, ale coś ok 1000 zł, gdy szalejemy to maks 1200.
Wcześniej, gdy brakowało nam czasu i siły na normalne przygotowywanie posiłków - początki wspólnego mieszkanie - jedliśmy dania instant (zupki chińskie), kebaby, pizze nawet dwa razy w tyg wychodziło w granicach 800-900 zł, nie więcej, lecz bez chemii, doładowań (moje 30 zł + D. 80 zł) i teraz internetu 76 zł i innych potrzeb typu kosmetyki, ciuchy itp.
Codziennie myślę o pieniądzach, jak zaoszczędzić aby zjeść zdrowo, najeść się i przy okazji nie wydać za dużo by odłożyć na badania, jakiś ciuch, kosmetyk itp..
Ale żyć trzeba, jeść.. tym bardziej, że lubię pojeść sobie coś lepszego
- nie mówię o wszystkich rzeczach, ale staram się jak już wcześniej wspomniałam NIE PRZEPŁACAĆ ;)
- Dołączył: 2012-04-12
- Miasto: Daleko
- Liczba postów: 615
3 kwietnia 2013, 09:13
maharet17 napisał(a):
monika20monika napisał(a):
dziewczyny - widzę że rozrzutność panuje :P mój rekord- 3 osobowa rodzina około 350zł jedzenie z chemią :)
jak to możliwe, żeby 3-osobowa rodzina przeżyła za 10 zł dziennie? i to jeszcze z chemią? sam chleb jecie?;/
Ja tez wlasnie tak sie zastanowilam jak to przeczytalam czy to w ogole jest mozliwe ?!:o 350 zl na 3 osoby i juz w tym chemia? Nie pisze tego oczywiscie zlosliwie, tylko nie wydaje mi sie ze za 350 zl na 3 os miesiecznie mozna bylo normalnie zyc
- Dołączył: 2010-03-11
- Miasto: Gdańsk
- Liczba postów: 15084
3 kwietnia 2013, 09:29
Na jedzenie myślę, że wydajemy ok. 600-800 zł miesięcznie. Dochodzi jeszcze chemia... W ogóle nie kupujemy nie wiadomo czego, niby jak na studentów nie mamy tak mało pieniędzy, a jakoś się rozpływa...;/
3 kwietnia 2013, 09:37
ja na sama siebie wydaje 500-800 na jedzenie...
- Dołączył: 2009-12-02
- Miasto: A
- Liczba postów: 518
3 kwietnia 2013, 09:38
My teraz oszczędnie (2 osoby i pies duży) miesięcznie na jedzenie,chemie i psa ok 400-500 zł :) musieliśmy przycisnąć pasa :)
Edytowany przez kara1155 3 kwietnia 2013, 09:42
- Dołączył: 2008-11-20
- Miasto: Wrocław
- Liczba postów: 6622
3 kwietnia 2013, 09:47
hmmm, na jedzenie samo ok 800 zl miesiecznie