Temat: problemy z wypróżnianiem

co robić??? activia nie działa suszone śliwki nie działają xenna działa - po dwóch dniach. co robicie w takich sytuacjach??? wcześniej przed odchudzaniem było w miarę normalnie teraz czasami bywam w ubikacji raz na 4- 5 dni:/ czasami rzadziej co robić??? są jakieś ziółka czy iść do lekarza???

Skąd to znam...mi pomaga woda z sokiem z cytryny, tylko trzeba duuuuzo wycisnąc ;)
Pasek wagi
ja mam ten problem, nawet jak nie jestem na diecie na przykład. Czasami jest ok, a czasami wypróżniam się raz na 3 dni nawet. To dziwne, bacząc, że niektórzy robią to codziennie..I zgadzam się : activia nie działa. Zastanawiam sie, co ma na to wpływ..
nie wiem czy padlo tutaj juz cos takiego jak COLON C:)
cudowny naturalny srodek, biore od dwóch miesiecy i ejst rewelacja
nie boli mnie brzuch a i do toalety chodze czesciej (kiedys to było raz na dwa tygodnie nawet rzadziej:)
ja jak najbardziej polecam colon c:)
MI na początku odchudzania też tak było chodziłam do wc raz na tydzień czasami co 1,5 tygodnia myślałam że oszaleje może za dużo błonnika na raz czasami tak bywa że zatwardza jak jest go za dużo lub ma się biegunki. Ma zaparcia dobra jest oliwa i siemienie lniane.Ale na każdego działa coś innego.
Osoba wyżej ma racje COLON C jest skuteczny ale ja tam tego świństwa nie lubię pić dwa razy brałam działa.
MOżna na stronie zamówić bezpłatną  saszetkę ja właśnie zamawiałam dostałam 2.
http://www.colonc.pl/

szczerze mówiąc ja nie polecałąbym ani tabletek ani innych specyfikó z apteki, pomimo iż reklamują je jako naturalne, łagodnie itp.

 

w delegacji złapało mnie i koleżankę, 4 dni męczarni, poszłyśmy na łatwizję kupiłam Xenię extra...ruszyła po dwóch dniach w najmniej spodziewanym momencie, mega gwałtownie, więc poleciłabym domowe sposoby.

 

tak jak koleżanka powyżej zapomniałam dodać, że kiedyś również stosowałam siemię lniane i ispagul do jedzenia np. jogurtu, owsianki i miałam regularnie, ładognie...tyle tylko, że dużo trzeba pić przy tym :]

Pasek wagi
Hm... chyba każda z nas ma problemy z tym samym.  Mi tez nic nie pomagało. Żadne jogurty, Xenna, ruch, woda.... Niedawno w aptece dostałam na mój problem tabletki ziołowe SENEFOL firmy Labofarm. Wzięłam cztery tabletki wieczorem przed snem. Już następnego dnia przed południem mnie wzięło i trzymało ok 3-4 godzin. Tylko pierwsze wypróżnienie było mocne, a następne juz normalne. Tabletki brałąm przez trzy dni. W kolejnych dniach mój problem zanikł. Kiedy mam problemy z wypróżnieniem zawsze biore te tabletki i kłopot z  głowy.
U mnie bezbłędnie działają ciastka owsiane : 60 g masła wymieszać z 50 g cukru dodać jajko i znów wymieszać, dodać czubatą łyżkę mąki pszennej i 1 łyżeczkę proszku do pieczenia, 2  czubate łyżki maki razowej i płatki owsiane. Na koniec dodać namoczone rodzynki i śliwki suszone. Łyżką nakładać porcje na blachę pokrytą papierem do pieczenia ( wychodzi ok 10-12 szt.). Piec ok 20-25 min w 180 st. 3-4 szt. zjedzone na śniadanie i regularne wizyty w ubikacji gwarantowane. Dodam że u mnie nie działały wcześniej inne domowe i farmakologiczne sposoby.
Na mnie dziala najlepiej starte jablko na noc, czasem posypany sezamem. No i przede wszystkim trzeba duzo pic, trzeba utopic pana kibelkowego :P

Aby wizyty w toalecie nie były wydarzeniem ;-) trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie co to ma znaczyć? Na pewno trzeba się starać aby organizm samodzielnie funkcjonował, co można osiągnąc dbając o odpowiednią ilość płynów, aktywność fizyczną i dobór diety - dla każdego może być to co innego i dlatego trrzeba próbować. Zaparcia pojawiają się jednak czasami u osób które dbają o te zasady i wtedy nie jest błędem wspomaganie organizmu środkami ułatwiającymi wypóżnienia.

Zaparcie jest bardziej szkodliwe, niż sporadyczne zastosowanie takich środków. Jeśli nie możemy się wypróżnić dwa dni, to warto oczyścić jelita i spróbowac z inną dietą. Namawianie na zmianę diety jak już jest zaparcie, powoduje, że będzie ono dłużej trwało, bo zanim wogóle ta zmiana zadziała, to miną kolejne dni z zaparciem.

Moim zdaniem dlatego można z czystym sumieniem polecić czopki glicerynowe. Działają w miejscu gdzie powstało zaparcie, a więc nie obciążają innych organów, są skuteczne, szybkie, a przy tym łagodne, bo nie wywołują bólu brzucha i działań ubocznych. Czopki glicerynowe działają poprzez zwiększenie wchłaniania wody do jelit czyli wyrównują braki w nawilżeniu, które spowodowały zaparcie. Poza tym gliceryna ma właścicwości zmiękczające co umożliwia bezbolesne wypóżnienia. Zaletą jest także to że po wypróżnieniu (jednym) nie biegamy jeszcze pół dnia ;-) do toalety, tak jak w przypadku niektórych preparatów doustnych.

Pasek wagi

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.