Temat: DOBRY krem do biustu

Hej dziewczyny jestem załamana, po ciąży, w której przytyłam 25 kg i 3-miesięcznym okresie karmienia, moje piersi są jak dwa worki :( Możecie mi polecić jakieś dobre kosmetyki? JEstem tak zdesperowana, że myślałam o operacji, na którą mnie niestety nie stać..chociaż nawet nie wiem ile to kosztuje:(

> moje piersi nie ucierpiały na ciążach,  ale
> wiadomo, że nie są już tak super jędrne jak w
> wieku 18 lat;-)

to zazdroszczę, że miałaś fajne w wieku 18 lat :P ja właśnie tyle mam i moje piersi od dobrych 4 lat wyglądają jak dwa flaki - teraz jak schudłam to jeszcze bardziej widać rozstępy. Uważam, że są okropne, ale już nic z nimi nie zrobię. Ciekawa jestem tylko, jak będą wyglądać po ciąży/ciążach. Nie wiem, czy może być gorzej...

raspberry25

synek ma prawie 7,5 miesiąca, więc już sporo..brałąm piguły anty, ale bardzo mnei na mnie wpływały, ale to historia na osobny wątek:P
No dobra, przypuszczam od dziś zmasowany atak! ćwiczenia, prysznice i oliwka. jakby się znalazł ktoś kto używał świetnego kremu albo może te tabletki z linka?

Membroza


dużo schudłaś? jak?
Operacja plastyczna biustu to około 5tys. zł.

hej ja co prawda nie jetsem po ciąży ,ale mam dużo rozstępów przez to ,że jakiś okres chudłam-tyłam

dostałam go w prezencie i myslałam ,że jest to jakiś szmelc ,ale stosuję go już chyba z 2 tydzień i powoli różnica już robi się zauważalna

Jest to krem firmy eveline :)


Membroza
>dużo schudłaś? jak?

Zależy od kiedy licząc. W podstawówce byłam chudzinka, ale tak w wieku 13 lat przytyłam i ważyłam 68kg. 4-6 kg zrzuciło się samoistnie na początku liceum, a pół roku temu przeszłam na dietę i zrzuciłam kolejne 8kg. I te rozstępy wzięły mi się z tego przytycia kilka lat temu, a nie odchudzania. Aktualnie mam mniej więcej taki biust, jak kobieta po dwóch ciążach.
No ja też na zmianę chudłąm i tyłam..a chcę docelowo zrzucić jeszcze aż 20 kg...

a czy ten krem z eveline do biustu czasem nie powiększa piersi?

bo kusi mnie aby kupić i go wypróbować aby ujędrnić chociaż trochę mój biust bo również jest gorszy po ciąży ale nie zależy mi na powiększaniu bo mam miseczkę G-H przy obwodzie 80, więc mógłby nawet się zmniejszyć chociaż o dwa rozmiary.

Pasek wagi
Znalazłam fajny artykuł, więc pomyślałam, ze się podzielę:)

Piersi to synonim kobiecości, atrybut, który przyciąga męskie spojrzenia. Chociaż wiele z nas narzeka na wielkość swojego biustu, warto pamiętać, że bardziej od rozmiaru stanika liczy się kondycja piersi. Gładkie, jędrne, napięte, zadbane piersi są prawdziwą ozdobą kobiety. Jak o nie dbać, by jak najdłużej pozostały piękne?

W pielęgnacji biustu ważna jest przede wszystkim systematyczność. Regularne ćwiczenia, masaże i zabiegi pielęgnacyjne potrafią zdziałać cuda. Poznaj niezawodny program pielęgnacji biustu:

Krok 1: Smaruj i masuj

Młodym kobietom w zupełności wystarczy balsam do ciała, stosowany po wieczornym lub porannym prysznicu (ale uwaga - delikatna skóra piersi może źle znosić kosmetyki, które stosujesz do ciała. Nigdy nie wcieraj w piersi kremów "wyszczuplających"!). Z wiekiem piersi wymagają coraz więcej uwagi - warto wtedy zaopatrzyć się w kosmetyki przeznaczone specjalnie do pielęgnacji biustu, o działaniu ujędrniającym (w drogeriach dostępne są kremy, balsamy, maski, serum). Stosowanie specyfików warto połączyć z krótkim masażem (delikatny masaż możesz także stosować pod prysznicem). Kosmetyk powinien być wcierany okrężnymi ruchami w kierunku od dołu ku górze. Pamiętaj również o tym, aby kończyć prysznic polewaniem dekoltu raz ciepłą, raz chłodną wodą - to jeden z najskuteczniejszych, najprostszych i najtańszych środków ujędrniających! Masaż ciepłą i chłodną wodą zawsze kończ chłodnym strumieniem wody.

Krok 2: Ćwicz

Kremy i masaże to nie wszystko. Jeśli chcesz skutecznie zadbać o swój biust, musisz zmobilizować się do regularnych ćwiczeń. Odpowiednie będą wszystkie rodzaje ćwiczeń, które wzmacniają mięśnie klatki piersiowej i mięśnie ramion. Dobre efekty daje pływanie (zwłaszcza tzw. żabką). Do prostych ćwiczeń wzmacniających mięśnie klatki piersiowej należą m.in. ćwiczenia z hantlami (z powodzeniem możesz do tego celu wykorzystać 0,5-litrowe butelki wody mineralnej), ściskanie w dłoniach gumowych piłeczek (unieś łokcie na wysokość ramion), dociskanie dłoni do siebie (złóż dłonie jak do modlitwy i przez kilka sekund przyciskaj je do siebie), pompki wykonywane przy ścianie (stań twarzą do ściany, uginaj i prostuj ręce w łokciach).

Kiedy nie ćwiczysz, pamiętaj, aby się nie garbić. Właściwa postawa (wyprostowane plecy, piersi wypchnięte do przodu, wciągnięty brzuch, uniesiony podbródek) sprawi, że biust będzie się wydawał pełniejszy i jędrniejszy.

Krok 3: Kup odpowiedni stanik

Właściwie dobrany stanik to połowa sukcesu! Nawet jeśli dotąd zawsze wybierałaś rozmiar 75B, nie oznacza to, że właśnie taki rozmiar jest dla ciebie idealny. Podstawowy błąd, jaki popełnia większość kobiet, to noszenie stanika o zbyt szerokim obwodzie i zbyt małych miseczkach. Zmierz dokładnie obwód pod biustem (zaokrąglając w dół) i zarezerwuj czas na spokojne zakupy. Kupując biustonosz, pamiętaj o kilku prostych zasadach tzw. bra fittingu:

  • Biustonosz musi być dopasowany w obwodzie pod biustem - najlepiej, jeśli będzie ok. 5 cm węższy (w ten sposób ciężar biustu nie będzie spoczywał na ramiączkach). W nowym staniku zaczynaj zapinanie od haftki, która znajduje się najbardziej na zewnątrz - kiedy po kilkakrotnym praniu bielizna się rozciągnie, zacznij korzystać z dalszych haftek. We właściwie dobranym staniku obwód powinien przylegać do pleców (tak, by zmieściły się pod nim tylko 2 palce, nigdy cała dłoń!), nie powinien również przesuwać się w górę. Pamiętaj o prostej zależności - im mniejszy obwód, tym większy rozmiar miseczki;
  • Zakładając stanik, pochyl się do przodu, lewą rękę wsuń pod prawą miseczkę (prawą rękę pod lewą miseczkę) i zbierz piersi do środka;
  • Pamiętaj o właściwym rozmiarze miseczek - jeśli piersi wyraźnie odznaczają się na linii biustonosza, miseczki są zbyt małe! Pamiętaj również, że miseczka musi właściwie obejmować pierś - dzięki temu unikniesz również nieestetycznego efektu "wylewania się" piersi ze stanika;
  • Ramiączka powinny być przede wszystkim wygodne (dla pań z dużym biustem - nieco szersze). Jeśli po kilku godzinach na skórze pojawiają się czerwone ślady, oznacza to, że cały ciężar biustu spoczywa na ramiączkach. To podstawowy błąd - dolny pas stanika powinien być tak dopasowany do obwodu pod biustem, aby w pełni przejmować zadanie unoszenia piersi;
  • Fiszbiny muszą się kierować w stronę pachy (nie powinny "wbijać się" w pierś) i ściśle przylegać do mostka;
  • Na koniec podnieś ręce do góry, by sprawdzić, czy biustonosz nie podsuwa się z każdym twoim ruchem.

Dopasowanie biustonosza może się okazać czasochłonne i trudne (większość firm bieliźniarskich nadal produkuje biustonosze w obwodzie od 70 i o rozmiarach miseczek do D), jednak to jedna z najlepszych inwestycji. Właściwie dobrany stanik sprawi, że piersi nabiorą pełnego kształtu, a ty od razu poczujesz się bardziej atrakcyjna.

Krok 4: Szczególne wymagania

Piersi wymagają specjalnej pielęgnacji w czasie ciąży, po porodzie, a także podczas stosowania diet odchudzających. W czasie ciąży na powiększającym się biuście mogą pojawić się rozstępy, które już nie znikną. Dlatego jak najszybciej zadbaj o właściwe natłuszczenie skóry. Zaopatrz się także w staniki, które będą odpowiadać aktualnemu rozmiarowi twoich piersi.

Podstawą pielęgnacji piersi młodej mamy jest dobrze dobrany biustonosz oraz kosmetyki. Pamiętaj jednak, aby - smarując biust - omijać okolice otoczek i brodawek. Jeśli na skórze biustu pojawiły się rozstępy, nie masz zbyt dużego pola działania. Pamiętaj jednak, że jeśli twój biust nie wrócił jeszcze do swoich "normalnych" rozmiarów, istnieje ryzyko, że pojawią się na nim kolejne kreski.

O kosmetykach, jakich można używać w czasie karmienia piersią, mówi doradca laktacyjny, Monika Żukowska-Rubik:

 


Szybka utrata zbędnych kilogramów (po porodzie lub w czasie diety odchudzającej) może się bardzo niekorzystnie odbić na wyglądzie dekoltu. Piersi, zbudowane w dużym stopniu z tkanki tłuszczowej, najłatwiej tracą jędrność w czasie, kiedy twoja waga gwałtownie spada. Aby nie zaszkodzić wyglądowi biustu, nie stosuj diet powodujących szybki i duży spadek wagi. W trakcie kuracji odchudzającej pamiętaj również, by szczególnie zadbać o kondycję biustu. Pomogą ci w tym ćwiczenia, masaże, natryski ciepłą i chłodną wodą oraz kosmetyki ujędrniające (przeznaczone specjalnie do biustu).

Jeśli latem uwielbiasz opalać się bez stanika, nie zapomnij użyć kremu z wysokim filtrem. Skóra piersi bardzo szybko ulega oparzeniom słonecznym, gdyż zawiera dużo mniej komórek wytwarzających melaninę. Dlatego opalając się topless, zadbaj o to, aby twoje piersi były dobrze zabezpieczone przez szkodliwym działaniem promieni UV.

Krok 5: Dbaj o zdrowie

Piękne piersi to przede wszystkim zdrowe piersi. Badania profilaktyczne powinnaś wykonywać już po ukończeniu 20. roku życia. Badanie w domu należy wykonywać co miesiąc, w pierwszej fazie cyklu (po miesiączce). Regularne badania są ważne, zwłaszcza kiedy przyjmujesz hormonalne środki antykoncepcyjne. W gabinecie lekarskim młodsze kobiety powinny wykonywać USG piersi, starsze - mammografię. Jeśli jesteś w grupie podwyższonego ryzyka (kobiety w twojej rodzinie chorowały na raka piersi), do regularnych badań powinnaś przywiązywać szczególną wagę. Pierwsza mammografia powinna być wykonywana między 35. a 40. rokiem życia i aż do okresu menopauzy można ją robić co 2 lata. Wejście w okres menopauzy oznacza, że mammografię należy wykonywać raz w roku.


Asica25

sory, ale uważam, że żaden krem nie jest w stanie powiększyć biustu na stałe! a te,które się reklamują..na bank działają na zasadzie, ze poprawiają jędrność i biust się nieco podnosi, przez co optycznie może się wydawać nieco większy.

Też tak myślę, ale gdy zobaczyłam pierwszy raz ten krem i przeczytałam że powiększa piersi to od razu go skreśliłam ale wiele osób go poleca więc coraz częściej się nad nim zastanawiam.
Pasek wagi

© Fitatu 2005-24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.