Temat: ile pieniędzy na jedzenie

Ile pieniędzy miesięcznie według Was "przejada" dorosła kobieta? Mam zamiar niedługo wyprowadzić się z domu i nie wiem jak to obliczyć. Jem raczej normalnie, nie kupuję ani najdroższych, ani najtańszych produktów spożywczych.

be.fit.2015 napisał(a):

Marisca napisał(a):

Nowa.Mia900 napisał(a):

SmoczycaKamila napisał(a):

Jak mieszkalam sama to szlo mi okolo 600zl a wcale nie stolowalam sie na miescie i nie jadlam raraytasow. Nie wiem co mozna jesc za 300zl miesiecznie. Serio l. To wychodzi dycha dziennie. Co mozna kupic za 10zl jak kurde woda mineralna kosztuje prawie 2zl. 
Kupujac sześciopak wody (1,5l) wyjdzie Ci 1 zł za butelkę.
jakiej wody za 1 zł ?   Chyba kranówki. Kupuję wodę w biedronce w 6-paku i kosztuje to coś koło 1,75. 
 niektóre wody w sklepie maja mniej minerałów niż kranówa :D czasem nie opłaca nie kupować :D

Mam znajomych po ochronie środowiska i biotechnologii i kiedyś mi wytłumaczyli, że wody mineralne ze sklepu to kranówki sztucznie mineralizowane. 

P.S.

Mimo to są kranówki i "kranówki".

Około 600zł miesięcznie na osobę. Odżywianie przeważnie zdrowe ale bez rarytasów typu łosoś.

Marisca napisał(a):

Nowa.Mia900 napisał(a):

SmoczycaKamila napisał(a):

Jak mieszkalam sama to szlo mi okolo 600zl a wcale nie stolowalam sie na miescie i nie jadlam raraytasow. Nie wiem co mozna jesc za 300zl miesiecznie. Serio l. To wychodzi dycha dziennie. Co mozna kupic za 10zl jak kurde woda mineralna kosztuje prawie 2zl. 
Kupujac sześciopak wody (1,5l) wyjdzie Ci 1 zł za butelkę.
jakiej wody za 1 zł ?   Chyba kranówki. Kupuję wodę w biedronce w 6-paku i kosztuje to coś koło 1,75. 

Teraz tak na szybko znalazłam w tesco 3 wody, które kosztują mniej niż 1 zł.

Około 120-150zł na tydzień.

400-550 zl

Pasek wagi

Nie wiem co mozna jesc za 300zl miesiecznie. Serio l. To wychodzi dycha dziennie. Co mozna kupic za 10zl jak kurde woda mineralna kosztuje prawie 2zl. 

Dieta z mięsem jest droższa, ale na diecie wegetariańskiej lub wegańskiej bez problemu :) Nie zjesz może zbyt często jakiś krejzi zamienników mięsa lub jogurtów sojowych, ale może na zdrowie to wyjdzie :P

A ja zamykam się spokojnie w 500 zł, może nawet mniej.

Nie wyobrażam sobie przeżycia za 300zł całego miesiąca. Trzeba chyba jeść tylko chleb z ketchupem i ziemniaki. Myślę, że 600zł to tak w miarę ok. Też nie poszaleje się jakoś szczególnie, ani nie zje na mieście nic droższego, ale nie trzeba biedować.

okolo 500zl

Nowa.Mia900 napisał(a):

SmoczycaKamila napisał(a):

Jak mieszkalam sama to szlo mi okolo 600zl a wcale nie stolowalam sie na miescie i nie jadlam raraytasow. Nie wiem co mozna jesc za 300zl miesiecznie. Serio l. To wychodzi dycha dziennie. Co mozna kupic za 10zl jak kurde woda mineralna kosztuje prawie 2zl.

Ja kupuję wodę w Auchan za 0,57 zł za butelkę 1,5l. Smakuje jak kranówka, ale nie jest taka 'sucha' jak kranówka (ja czuję różnicę), a w smaku przypomina Żywiec Zdrój.

A a 10 zł to można rosołu na 3 dni nagotować :) 
Chleb i szynka na śniadanie też dużo nie kosztują. 

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.