Temat: Domowe wypieki

Dziewczyny mam do Was takie pytanie. Czy dalybyscie takie kwoty za domowe wypieki ciast pieczone indywidualnie pod zamówienie każdego klienta . Ciasta bez margaryn na maśle i na wiejskich jajkach. Torty średnicy 25 cm jednopietrowe. Czy to ewentualnie za wysokie lub za niskie ceny ? Wypowiecie się w tym temacie ?

Tort Rafaello z kulkami rafaello i płatkami migdalowymi przełożony kremem kokosowym koszt 90 zł 

Tort ananasowy koszt 80 zł 

Tort różowy z falbankami koszt 90 zł 

Tort truskawkowy lub z innymi sezonowymi owocami np białe winogrono kiwi brzoskwinie banan koszt 90 zł 

Tort orzechowy koszt 90 zł 

Tort makowy z kremem z białej czekolady 90 zł 

Tort czekoladowy na bazie gorzkiej mlecznej i białej czekoladzie koszt 80 zł 

Tort brzoskwiniowy z kremem na bazie batonów milky way koszt 80 zl 

wszystkie te torty są z blatów biszkoptowych i średnicy 25 cm.Przewaznie skład kremu to smietana kremowka łączona z serkiem mascarpone .


Ciasta pieczone na wielkość brytfanny 25cm x 40 cm to:

Knoppers cena 80 zł 

Sernik z kulkami orzechowymi cena 60 zł

Ciasto orzechowe z brzoskwiniami cena 60zł 

Ciasto biszkoptowe z pianką truskawkowa na wierzchu galaretka z owocami cena 60 zł 

Sernik z jagodami cena 60zł 

Fale Dunaju z wiśniami cena 60zł 

Seromak cena 60zł 

Snicers cena 55zl

Sernik z pianką kokosowa cena 55 zł 

3 Bit cena 55zl 

Shrek cena 55zl

Prince Polo cena 55zl 

Pychotka cena 55 zł 

Królewicz cena 55 zł 

Sernik tradycyjny cena 60 zł 

Ciasto czeskie cena 50zl 

Pyszingier czekoladowy z podwójnej paczki wafli andrutowych cena 35 zł

Makowiec drozdzowy zawijany wielkość 11x 40 cm cena 45 zl

Keks z bakaliami wielkość 10x 30 cm cena 35zl 

Keks czterosmakowy wielkość 10x30 cm cena 35 zł 

Drozdzowa strucla orzechowa wielkość 11x40 cm  cena 45zl

Tiramisu wielkość 20 x 30 cm 60zł

Rolada biszkopotowa z masą orzechowa wielkość 11 x 40 cm cena 35 zł 

Ciastka rurki z kremem 30sztuk długości około 5 cm szerokości około 3 cm cena 50zl. 

Piernikowe serduszka oblane lukrem zapakowane w celofanowe woreczki wielkość 10x7 cm cena 1 zł za sztukę. 

A tu mniej więcej przykładowe zdjęcia jakby miały wyglądać takie wypieki.


AAgusia1979 napisał(a):

ale co innego kupić lepsze mięso i zrobić szynke a co innego tak podniecać się drogimi skladnikami w torcie przecież to się je na jakieś okazje, a po drugie to te ciasta ładnie dla mnie nie wyglądaja widać że to domowej roboty takie wieśniackie trochę (Te zdjęcia poniżej) o wiele ładniejsze są kupne. i tak np. na urodziny dla dziecka nie sądzę że dziecko bedzie patrzyć ze to na wiejskich jajkach tylko czy jest jego ulubiony bohater na torcie. Ja nie powierzyłabm ( a szykuję sie do komuni) na takie wypieki SORRY, ale to nie wyglada dobrze...... więc tak się nie ekscytuj tymi plackami tylko weź się do normalnej roboty

Przepraszam bardzo temat nie miał nawiązywać do ekscytacji ... A jaka jest wg ciebie " normalna robota " :)?

normalna robota to np w korpo (smiech) MSPANC

Pasek wagi

AAgusia1979 napisał(a):

ale co innego kupić lepsze mięso i zrobić szynke a co innego tak podniecać się drogimi skladnikami w torcie przecież to się je na jakieś okazje, a po drugie to te ciasta ładnie dla mnie nie wyglądaja widać że to domowej roboty takie wieśniackie trochę (Te zdjęcia poniżej) o wiele ładniejsze są kupne. i tak np. na urodziny dla dziecka nie sądzę że dziecko bedzie patrzyć ze to na wiejskich jajkach tylko czy jest jego ulubiony bohater na torcie. Ja nie powierzyłabm ( a szykuję sie do komuni) na takie wypieki SORRY, ale to nie wyglada dobrze...... więc tak się nie ekscytuj tymi plackami tylko weź się do normalnej roboty

Nie wierze w to co piszesz że wolalabys karmić dziecko chemicznie niż zdrowo.

silvie1971 napisał(a):

Alicja...ala2345 napisał(a):

AAgusia1979 napisał(a):

ale co innego kupić lepsze mięso i zrobić szynke a co innego tak podniecać się drogimi skladnikami w torcie przecież to się je na jakieś okazje, a po drugie to te ciasta ładnie dla mnie nie wyglądaja widać że to domowej roboty takie wieśniackie trochę (Te zdjęcia poniżej) o wiele ładniejsze są kupne. i tak np. na urodziny dla dziecka nie sądzę że dziecko bedzie patrzyć ze to na wiejskich jajkach tylko czy jest jego ulubiony bohater na torcie. Ja nie powierzyłabm ( a szykuję sie do komuni) na takie wypieki SORRY, ale to nie wyglada dobrze...... więc tak się nie ekscytuj tymi plackami tylko weź się do normalnej roboty
Nie wierze w to co piszesz że wolalabys karmić dziecko chemicznie niż zdrowo.

Tez mi sie wierzyc nie chce, ze wolisz dawac niewiadomo jaki kupny syf, ciasto co to jajka i masla nie widzialo, a jednym kryterium jest wyglad

Pasek wagi

.

też się nad tym zastanawiałam bo uwielbiam piec, a nie mam dla kogo. Co do cen to wcale nie są jakieś duże, biorąc pod uwagę jak drogie są składniki. Ostatnio robiłam ciasto rafaello bez pieczenia, na krakersach i za wszystkie składniki wyszło mi coś koło 40 zł. No, a tu jeszcze robocizna. Tak, że ceny są ok. 

Jadlabym ! Nawet za 2x drożej :D wysyłasz ?:p

Pasek wagi

silvie1971 napisał(a):

silvie1971 napisał(a):

Alicja...ala2345 napisał(a):

AAgusia1979 napisał(a):

ale co innego kupić lepsze mięso i zrobić szynke a co innego tak podniecać się drogimi skladnikami w torcie przecież to się je na jakieś okazje, a po drugie to te ciasta ładnie dla mnie nie wyglądaja widać że to domowej roboty takie wieśniackie trochę (Te zdjęcia poniżej) o wiele ładniejsze są kupne. i tak np. na urodziny dla dziecka nie sądzę że dziecko bedzie patrzyć ze to na wiejskich jajkach tylko czy jest jego ulubiony bohater na torcie. Ja nie powierzyłabm ( a szykuję sie do komuni) na takie wypieki SORRY, ale to nie wyglada dobrze...... więc tak się nie ekscytuj tymi plackami tylko weź się do normalnej roboty
Nie wierze w to co piszesz że wolalabys karmić dziecko chemicznie niż zdrowo.
Tez mi sie wierzyc nie chce, ze wolisz dawac niewiadomo jaki kupny syf, ciasto co to jajka i masla nie widzialo, a jednym kryterium jest wyglad

Aż sie rozesmialam :D lepiej dać dziecku chemię z bohaterem niz zdrowe , ekologiczne produkty :D no nie wierze, czego ta vitalia mnie jeszcze nauczy :D 

Pasek wagi

misiaqlek napisał(a):

Jadlabym ! Nawet za 2x drożej :D wysyłasz ?:p

Pewnie jeśli dojdzie w calosci :)

W Krakowie uczta Babette piecze torty bezowe po 50-60zł a są rewelacyjne, więc jak dla mnie stanowczo za drogo za zwykły tort. Ale gratuluję kunsztu i zaangażowania, mam nadzieje że Ci się uda :)

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.